Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four vol. 5 » Fantastic Four vol. 5 #9

Fantastic Four vol. 5 #9

Fantastic Four vol. 5 #9

"East of Eden" - part 1

Postacie
Zapowiedź

• Kto tworzy nowe Frightful Four?
• Czy Reed dowiedzie niewinności Grimma?
• Przygody dzieciaków z Future Foundation oraz oryginalnego Human Torcha.

Streszczenie

John Eden oprowadza Reeda Richardsa po New Eden, pokazując mu prowadzone przez mieszkańców eksperymenty z wielowymiarowym mieszkaniem – podobnym do wizji z obrazów Mauritsa Eschera – które pomoże w zwalczaniu skutków przeludnienia. Kończy "wycieczkę" w prywatnym laboratorium Reeda, gdzie czekają już roboty wzorowane na HERBIEch oraz jego nowy, ludzki asystent, Cully Moore. Sue tymczasem rozmawia przez telefon z bratem, stwierdzając, że być może ta nowa praca pomoże mężowi w odzyskaniu wiary w siebie. Dodaje jednak, że obawia się o ich rodzinę i że mimo, że Jim Hammond obiecał, że zaopiekuje się dzieciakami z Future Foundation, nadal za nimi tęskni. Stwierdza, że być może powinna odwiedzić córkę w Latverii, a Johnny, znajdujący się na imprezie, nie odradza jej tego.

W helicarrierze S.H.I.E.L.D. dyrektor Hill krytykuje ostatnie działania agenta Hammonda, który wraz ze swymi podopiecznymi włamał się do stacji, w której przetrzymywany był Dragon Man i uwolnił go, ten więc stwierdza, że rozkazy, by go zdezaktywować były podejrzane i pyta, kto je wydał. Maria nie zamierza tego ujawniać, stwierdza jednak, że oficjalnie robot zostanie zniszczony, każąc Torchowi dopilnować, by nikt go nie zauważył. Przyznaje, że ma on rację co do rozkazów i proponuje, by Future Foundation dotarło do sedna sprawy.

Na Wyspie Rykera Thing zostaje wyprowadzony na dziedziniec, gdzie znajdują się inni super-silni więźniowie. Wita się tam z nim Sandman, który zauważa, że rozkazy, by zapełnić plac więźniami wyszły od kogoś postawionego znacznie wyżej, niż naczelnik Walker. Dodaje, że wygląda to trochę tak, jakby wszystko to zostało zaplanowane specjalnie dla Bena, dodaje jednak, że to niemożliwe, byli bowiem przetrzymywani od miesięcy. Stwierdza, że przynajmniej Ben zna "szefa" więźniów, a gdy heros nie wie, o co chodzi, zostaje nagle zaatakowany przez Man-Bulla i Armadillo. Po chwili dołączają kolejni łotrzy, którzy stłukłszy go na kwaśne jabłko prowadzą go przed oblicze szefowej – Sharon Ventury, She-Thing, która oświadcza, że od tej pory Grimm należy do niej.

Autor: S_O

Galeria numeru

Fantastic Four vol. 5 #9 Fantastic Four vol. 5 #9 Fantastic Four vol. 5 #9 Fantastic Four vol. 5 #9 Fantastic Four vol. 5 #9 Fantastic Four vol. 5 #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.