Avalon » Serie komiksowe » Magneto vol. 3 » Magneto vol. 3 #8

Magneto vol. 3 #8

Postacie
Zapowiedź

• Magneto był kiedyś najpotężniejszym mutantem na planecie.
• Ale po jego współpracy z X-Men jego moce to obecnie namiastka tego, czym niegdyś były.
• Czy Magneto sfrustrowany walką o zapewnienie mutantom bezpieczeństwa w niebezpiecznych czasach z niestabilnymi mocami, będzie potrafił znów stać się Mistrzem Magnetyzmu?

Streszczenie

Hong Kong. Agenci S.H.I.E.L.D. badają ciała dwóch Predatorów X, odnajdując resztki ich ostatniego posiłku – w tym strzykawkę z MGH. W gabinecie odnajdują też zniszczony przez Magneto komputer, z pomocą ich własnego urządzenia udaje im się jednak go uruchomić i odkryć dostawców narkotyku – i najprawdopodobniej następny cel Magneto.

Nocą. Magneto odnajduje opuszczoną fabrykę, w środku której trwają prace nad udoskonaleniem MGH. Jeden ze strażników informuje głowę przedsięwzięcia, że Magneto chce się z nim widzieć, gdy więc mutant wchodzi do środka, pozostali wartownicy wstrzykują sobie specyfik, gotowi do walki. Głowa organizacji zapewnia, że wie o nim wszystko i obiecuje, że nie nienawidzą mutantów – wręcz przeciwnie. Dodaje też, że pobierają tkanki jedynie od dostarczonych im martwych mutantów, to jednak nie przekonuje Magnusa, który każe natychmiast wstrzymać operację. Jego rozmówca stwierdza, że rozumie mutanta, dodaje jednak, że ten biznes jest zbyt opłacalny – zwłaszcza, że jego specjaliście udało się stworzyć czystszą wersję specyfiku. Do tego nie są wcale tak wysoko w hierarchii, więc nawet, gdyby ich zamknął, w ostatecznym rozrachunku niewiele by się zmieniło – za to Magneto mógłby ucierpieć. Ujawnia, że słyszał historie o jego ostatnich wyczynach i porównuje go do budynku, w którym się znajdują – niegdyś prężnej fabryki, teraz jednak opuszczonej i zapuszczonej rudery. Magneto radzi więc, by nie wystawiał go na próbę i oświadcza, że nie zamierza opuszczać tego miejsca z pustymi rękami. Gdy jednak jego rozmówca daje sygnał swoich strażnikom, na miejscu zjawiają się agenci S.H.I.E.L.D., "mutanci" na MGH atakują ich więc. Wykorzystując sytuację, właściciel próbuje uciec wraz z chemikiem, Magneto zgniata go jednak cysterną. Poradziwszy sobie ze strażnikami, jedna z agentek celuje do Magnusa, każąc mu się poddać, ten jednak zauważa, że się ona trzęsie. Wskazuje wokół siebie i zgaduje, że gdzieś w głębi zastanawia się ona, czy gdyby S.H.I.E.L.D. zajęło się zbrodniami na mutantach, Magneto musiałby cokolwiek robić. Wykorzystując niepewność agentki, rzuca w oddział najróżniejszy złom znajdujący się w okolicy, a gdy agenci osłaniają się, znika wraz z chemikiem.

Jakiś czas później. W laboratorium sponsorowanym przez Briar, chemik pyta, czego Magneto od niego chce, ten więc odpiera, że chce, by jego życie było czegoś warte. Wręczając mu ampułkę swojej krwi oświadcza, że ma on ulepszyć MGH i stworzyć specyfik godny Mistrza Magnetyzmu.

Autor: S_O

Galeria numeru

Magneto vol. 3 #8 Magneto vol. 3 #8 Magneto vol. 3 #8 Magneto vol. 3 #8 Magneto vol. 3 #8 Magneto vol. 3 #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.