Avalon » Serie komiksowe » Wolverine & the X-Men vol. 2 » Wolverine & the X-Men vol. 2 #8

Wolverine & the X-Men vol. 2 #8

Wolverine & the X-Men vol. 2 #8

"No Future?" - part 2

Postacie
Zapowiedź

• Jak to jest być bogatym, sławnym nastoletnim mutantem? Spytajcie Quentina Quire'a!
• Logan i Storm idą na od dawna odwlekaną randkę!
• Kiedy nie ma dyrekcji, złoczyńcy przychodzą, aby się pobawić.

Streszczenie

W the World Logan czeka na Ororo przy zastawionym stole, wyrzucając w pewnym momencie swój zegarek. Gdy kobieta przybywa, Wolverine tłumaczy, że w urządzeniu czas płynie znacznie wolniej, niż w prawdziwym świecie, Storm stwierdza więc, że dał jej najlepszy z prezentów – czas.

Tymczasem, w prawdziwym świecie, Armor próbuje poruszyć swoim pancerzem, gdy ten jednak ani drgnie, wściekła wyładowuje na nim swoją złość – wtedy jednak konstrukt rozpada się.

Po tygodniu w the World Storm jest zachwycona tym, że nie spotkali się z żadnym konfliktem, wtedy jednak zostają otoczeni przez tubylców. Logan jest gotów walczyć, wtedy jednak zostaje trafiony strzałką ze środkiem usypiającym. Gdy budzi się jakiś czas później, widzi przed sobą jednego z tubylców, który rozpoznaje w nim "Dziesiątego Człowieka" i wyjaśnia, że razem z nim osiągną wielkie zwycięstwo. Gdy mutant nie rozumie, na miejscu zjawia się Storm, wyjaśniając, że Azuth i jego ludzie walczą z War Kingiem, jednym z zaginionych owoców Weapon Plus, który próbuje zdobyć kontrolę nad mechanizmami temporalnymi. Po czterech dniach walk, Wolverine staje przed War Kingiem, który jednak powala go, ogłaszając, że w tym miejscu jest bogiem. Wtedy Logan zauważa, że większość bogów, których zna, potrafi miotać piorunami, a Storm poraża łotra.

Trzy miesiące po przybyciu mutantów. W mieście, odbudowanym przez popleczników Azutha, nowa królowa, Storm, wysłuchuje zażaleń swych poddanych, a choć Wolverine zauważa, że przybyli do the World, by odpocząć, Azuth odpiera, że nie można uciec przed życiem. Wieczorem Ororo zauważa, że myśli o uczniach w Instytucie, stwierdzając, że chociaż z ich perspektywy czas zwolnił, nie zatrzymał się całkowicie. Zastanawia się, czy na pewno wybrali dobry moment na "wakacje", Logan odpiera więc, że ich wyczucie czasu nigdy nie było doskonałe. Jakiś czas później Wolverine odwiedza Azutha, stwierdzając, że zobaczył nienawiść w oczach War Kinga, gdy ten wspominał o starcu i prosi, by ten powiedział mu prawdę. Ten więc przyznaje, że przygarnął War Kinga, gdy ten był młody, widząc w nim nadzieję dla the World, jego własna niepewność i obawy rzuciły jednak na niego cień. Logan powtarza więc to, co wcześniej usłyszał od Azutha – nie można uciec przez życiem.

Dwa miesiące później. Logan obmywa się nad brzegiem morza, gdy zauważa szarżującego potwora i zaczyna uciekać. Gdy dociera do klifu, postanawia skoczyć, zostaje jednak schwytany przez Storm, która zabiera go na wzgórze, a którym zorganizowali swą pierwszą kolację. Po kolejnych czterech miesiącach Logan pracuje nad budową domu, podczas gdy Ororo łowi ryby. To jednak ona zostaje schwytana przez gigantyczną rybę, w której żołądku odnajduje stary zegarek Wolverine'a.

Rok po ich przybyciu do the World Storm spogląda na miasto – gdzie obok jej posągu stanęła statua Azutha – a Logan przeprasza ją, że tak długo zajęło mu zauważenie tego, co ma przed sobą: wojowniczki, przyjaciółki i ukochanej u boku, a także za to, że nie mogą spędzić w tym miejscu reszty życia. Ta odpiera więc, że nie mogą zmienić tego, kim są, a choć życie będzie stawiało przed nimi liczne przeszkody, ich zadaniem jest je przezwyciężyć. Po powrocie do prawdziwego świata, Ororo pomaga Armor zebrać fragmenty jej pancerza, pozostawiając w the World prowadzoną przez Azutha Szkołę Jamesa Howletta.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine & the X-Men vol. 2 #8 Wolverine & the X-Men vol. 2 #8 Wolverine & the X-Men vol. 2 #8 Wolverine & the X-Men vol. 2 #8 Wolverine & the X-Men vol. 2 #8 Wolverine & the X-Men vol. 2 #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.