Avalon » Serie komiksowe » Original Sin » Original Sin #8

Original Sin #8

Original Sin #8

"The One Who Watches"

Postacie
Zapowiedź

• OSTATECZNY WYROK!

Cytat

Nick Fury: "Damn. What I wouldn't give for a good cuban right about--"

Streszczenie

Kilka dni temu. W zniszczonym domostwie Watchera Nick Fury pyta Uatu, kto go zaatakował, zauważając, że to, co ukradli, może zagrozić całemu światu. Gdy Watcher się nie odzywa, Nick wścieka się, świadom, że musiał widzieć sprawców. Uatu potwierdza więc – widział wszystko. Przyzywając wizję misji Fury'ego dodaje, że widział też to, co Niewidoczne.

Teraz. Doctor Midas krąży po ruinach, czując drzemiącą w nich moc Watchera. Gdy dociera do ciała, zamierzając "wyssać" tę moc, jego ramię zostaje odstrzelone przez Fury'ego. Midas wysyła więc przeciw niemu swoich Mindless Ones. Exterminatrix stwierdza tymczasem, że jeśli zostaną w tym miejscu, zginą, porywa więc odstrzeloną dłoń ojca i ucieka.

Kilka dni temu. Nick wytyka Uatu, że podczas gdy ten jedynie biernie obserwował świat, raz na jakiś czas zjawiając się jedynie, by ostrzec jego obrońców, on każdego dnia walczył, by upewnić się, że Ziemia nadal będzie istnieć. Każe Watcherowi powiedzieć, kogo ma teraz zabić, ten odpiera więc, że już zna odpowiedź.

Teraz. Nick odrzuca Mindless Ones, stwierdzając, że oczy Watchera pokazały mu, że stwory nie będą mogły z nim wygrać, wtedy jednak na miejscu zjawia się Orb, którego również "dotknęła" moc Uatu. Ujawnia, że wie, gdzie dusza Fury'ego jest najsłabsza i powala go wyładowaniem energii, po czym stwierdza, że nie zasłużył on na zachowanie oczu. Wściekły, Nick wytyka mu, że to od niego wszystko się zaczęło i że to on skradł pierwsze oko, Orb wyśmiewa go więc i podnosząc oczy ujawnia, że to Watcher wybrał ich.

Kilka dni temu. Fury pyta Uatu, czemu napastnik wyłupił oko Watchera, po czym ujawnia, że obserwował jego domostwo i wie, że nie zapisuje nigdzie tego, co widział. Domyśla się jednak, że to w oczach przechowywane są wszystkie informacje. Stwierdza, że mógłby uratować sam nie wie, ile żyć, posiadając te sekrety, po czym ponawia pytanie – co zobaczył Watcher? Ten odpiera, że widział zbyt wiele i że pora, by to ktoś inny obserwował, po czym przygotowuje się do ataku.

Teraz. Podczas, gdy Mindless Ones okładają Fury'ego, nerw optyczny jednego z oczu oplata szyję trzymającego go Orba. Nick tymczasem próbuje się podnieść, nie zamierzając umierać, dopóki nie będzie pewien, że było to warte, a wtedy z pomocą przybywają zebrani przez niego herosi. Nie zamierzają jednak kontynuować jego misji, lecz postawić go przed sądem. Doctor Strange każe mu powiedzieć prawdę, ten więc przyznaje, że zabił Watchera i odebrał mu drugie oko, które teraz podnosi. Bucky prosi, by się poddał, ten jednak odpiera, że ktoś musi powstrzymać Midasa. Gdy Barnes próbuje go przekonać, że oni też mogą uratować świat, Fury wyraża nadzieję, że to prawda, i rusza tropem łotra, którego odnajduje nad ciałem Uatu, absorbującego jego moc. Podczas, gdy Watcherzy, z Ulaną na czele, obserwują Orba, z którym zrasta się jedno z oczu Uatu, Midas przyznaje, że nie ma pojęcia, jakim cudem Nick zabił tak potężną istotę, jak Watcher. Fury odpiera więc, że Uatu nie był mordercą – w przeciwieństwie do niego. To mówiąc, dopada do łotra i wpycha w niego oko Watchera, a nagły przypływ mocy przeciąża ciało Midasa i dezintegruje go, w końcu doprowadzając do eksplozji.

Jakiś czas później. Captain America ogłasza, że Nick Fury nie żyje, podobnie, jak Doctor Midas. Satelita Fury'ego zniknął z ich sensorów, podobnie, jak wspólnicy łotra i inteligencja Mindless Ones. Przyznaje, że nadal nie mają pojęcia, czemu Nick nagle oszalał, pyta więc Black Panthera i Doctora Strange'a, czy oni wiedzą coś na ten temat, ci jednak niczego mu nie mówią.

Gdzieś na Ziemi Exterminatrix ląduje pośrodku pustyni, stwierdzając, że imperium jej ojca wkrótce się rozpadnie. Gdy żmija próbuje ugryźć skradzioną dłoń Midasa i zmienia się w złoto, Oubliette podnosi ją i stwierdza, że będzie musiała je odbudować. Gdzie indziej ktoś puka do drzwi mieszkania, gdzie kobieta przywiązała męża do krzesła i zamierza go zabić, stwierdzając, że gość nie będzie w stanie jej powstrzymać. Orb, z okiem Watchera wrośniętym w jego tors, stwierdza jednak, że przybył tylko, żeby obserwować.

Z Księżyca, na którym Thor nadal próbuje podnieść swój młot, rusza statek kosmiczny z grupą herosów. Ant-Man pyta, czy wszyscy zgadzają się z tym, że Nick oszalał na starość, nikt jednak się nie odzywa. Scott zauważa więc, że kogoś brakuje. Tymczasem jeden z kosmitów melduje o chaosie na Ziemi po utracie Watchera i radzi, by zaatakować, zostaje jednak zestrzelony przez Winter Soldiera – nowego człowieka na straży.

Po ruinach na Księżycu krąży tymczasem zakapturzona postać. Zawsze bowiem musi istnieć ktoś, kto będzie obserwował – ale nie ingerował. Ta zakapturzona postać, przykuta kajdanami do Księżyca, to Niewidoczny – i taka jest kara za jego grzechy.

Autor: S_O

Galeria numeru

Original Sin #8 Original Sin #8 Original Sin #8 Original Sin #8 Original Sin #8 Original Sin #8 Original Sin #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.