Avalon » Serie komiksowe » Original Sin » Original Sin #7

Original Sin #7

Original Sin #7

"Nick Fury vs. The World"

Postacie
Zapowiedź

• OSTATNIE STARCIE!

Cytat

Nick Fury: "Sometimes the worst of us have to walk point, and do whatever it takes to clear the way, for the best of us to follow."

Streszczenie

Kilka dni temu. Doctor Midas, Exterminatrix i Orb lądują na Księżycu, gdzie Orb prowadzi ich do domostwa Watchera, zapewniając, że ta podróż ich odmieni. Wrota otwierają się przed nimi, gdy jednak Midas każe im się rozdzielić, by skraść jak najwięcej, Uatu stwierdza, że widzi intruzów, milioner każe więc atakować.

Teraz, na ziemskiej orbicie. Captain America wzywa posiłki, oświadczając, że ich przeciwnikiem jest Nick Fury, który powalił między innymi Hulka. Próbuje przekonać przyjaciela, by wyjaśnił, co się dzieje, ten jednak stwierdza jedynie, że nawet, gdyby to zrobił, Steve nienawidziłby go jeszcze bardziej. Stwierdza, że przekroczył wszelkie granice już dawno temu, ale zrobił to w dobrym celu. Wskazuje na Ziemię, każąc Steve'owi zapamiętać ten widok i zapewnia, że nie żałuje niczego, co musiał zrobić. Odrzucony, Cap wysyła przeciw Nickowi Thora.

Na pokładzie satelity zebrani przez Fury'ego herosi zastanawiają się, co zrobić – czy dołączyć do Avengers, ryzykując, że zostaną uznani za wspólników Fury'ego, czy zniknąć, zanim ktokolwiek ich zauważy. Black Panther zauważa, że być może niektórzy z nich nadal pracują dla Fury'ego, Bucky przypomina więc, że Nick go powalił i że to T'Challa ich rekrutował. Nagle jednak na miejscu zjawia się Orb, od którego biją kosmiczne energie, i powala zebranych.

Kilka dni temu, domostwo Watchera. Zachwycony Orb obserwuje Uatu walczącego z Mindless Ones, domyślając się, że istota jest przerażona. Stwierdza, że widział on własną śmierć i obiecuje, że nie będzie musiał już na nic patrzeć, po czym strzela do niego.

Teraz. Okładany przez Thora, Nick zauważa, że ma on siostrę, widzi też jednak jeszcze jeden sekret i radzi, by nauczył się czegoś z tego wydarzenia. Mimo bowiem całej jego potęgi jedynym, czego potrzebował do powalenia go, był szept. To powiedziawszy, mówi mu coś na ucho, a po chwili Thor ląduje wraz z Mjolnirem na powierzchni Księżyca, bez skutku próbując unieść swój młot. Fury tymczasem zakrada się do Iron Mana i wysyła go na Ziemię, wykorzystując jego własne hasło dostępu. Następnie zapewnia Capa, że jego LMD nie kłamał – stek spod Bastogne naprawdę był najlepszym, który kiedykolwiek zjadł. Jest też pewien, że Natasha nigdy nie zrozumie, czemu jej nie wybrał i wyjaśnia, że w dzisiejszych czasach jest zbyt podobna do Steve'a – a on chciał, żeby tak zostało. Opowiada też, że dawno temu spotkał człowieka, który poświęcił życie dla wyższego celu i przed śmiercią spytał, czy było to warte. Teraz zna odpowiedź – jak najbardziej. Czasem najgorsi z nich muszą stanąć na czele, by utorować drogę najlepszym. Tymczasem na Księżycu lądują Doctor Midas i Exterminatrix, a także Orb.

Kilka dni temu. Nick Fury zjawia się na Księżycu, by zbadać, czemu jego podsłuchy w domostwie Watchera przestały działać. W zniszczonej budowli odnajduje Uatu – nadal żywego, ale z wydłubanym okiem. Teraz wraca na to miejsce, domyśliwszy się, że Watcher widział wszystko, co miało miejsce po jego śmierci, jest jednak pewien, że teraz nikt na nich nie patrzy. Nie zdaje sobie sprawy z wiszącego nad nim zgromadzenia Obserwatorów.

Autor: S_O

Galeria numeru

Original Sin #7 Original Sin #7 Original Sin #7 Original Sin #7 Original Sin #7 Original Sin #7 Original Sin #7 Original Sin #7 Original Sin #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.