Avalon » Serie komiksowe » New Warriors vol. 5 » New Warriors vol. 5 #8

New Warriors vol. 5 #8

Postacie
Zapowiedź

• Haechi, jedyny Inhuman w szeregach New Warriors, mierzy się z trudnym wyborem.
• Jake Waffles i Mister Whiskers powracają, ale czy są przyjaciółmi czy wrogami?

Streszczenie

Kilka tygodni temu. Mark Sims obserwuje eksplozję Attilanu. Gdy otacza go Chmura Terrigenu, próbuje jej nie wdychać, nie na wiele się to jednak zdaje. Gdy po jakimś czasie wydobywa się z kokonu, odkrywa, że został odmieniony. Wkrótce stał się celem ataku grupy ludzi, przed linczem ratuje go jednak pewien stary mężczyzna, który stwierdza, że prawdziwymi potworami byli ludzie gotowi zabić kogoś tylko dlatego, że się od nich różnił.

Teraz. W Dżakarcie Lash oświadcza, że nikt nie zastanawia się, czy Nowi Inhumanie zasługują na Terrigenezę i stwierdza, że on sam udowodnił, że jest na nią godzien, tak, jak jego dwoje towarzyszów, Nocculus i Sheath. Zastanawia się, czy Mark, a raczej Haechi, również jest w stanie to zrobić. Nagle Nocculus informuje go o pojawieniu się innych, walczących z jego "kukłami".

Justice każe pozostałym nie ranić przeciwników, którzy wyraźnie są kontrolowani przez kogoś innego. Speedball stwierdza, że przydałaby im się pomoc Silhouette, Vance odpiera więc, że ona ma inne zadanie. Jak się okazuje, odnalazła ona Nowych Inhumans i obserwuje z ukrycia, jak Jack Chain wytyka Hollowowi, że obawia się Lasha. Ten więc odpiera, że jest czego się bać – muszą udowodnić, że są godni mu służyć. Sil atakuje, powalając Fume'a i Sparka, nie jest jednak w stanie dotknąć Hollowa, a po chwili zostaje oplątana łańcuchami Jacka Chaina.

Sun Girl ma dosyć słuchania Lasha, którego porównuje do High Evolutionary'ego i atakuje Sheath, ta jednak szybko obezwładnia ją. Gdy pozostali New Warriors przebijają się o celu, Haechi powala Sheath, uwalniając przyjaciółkę, wtedy jednak Lash rzuca się na niego. Po chwili Nocculus wyczuwa, że traci kontrolę nad ludźmi – a to za sprawą Hummingbird, która po chwili zjawia się na miejscu wraz z resztą drużyny. Justice atakuje Lasha, a podczas gdy Aracely obezwładnia Nocculusa, a Water Snake radzi sobie z Sheath, Scarlet Spider wystawia Jacka Chaina na atak Speedballa. Haechi zaś przychodzi na pomoc Vance'owi, odrzucając przy tym propozycję Lasha, sam jednak zostaje powalony przez Hollowa, który oferuje Inhumanowi usługi swoje i swoich ludzi. Lash jednak jest obrzydzony jego tchórzostwem i "wysysa" energię z jego ciała, po czym teleportuje się wraz z Nocculusem, Sheath i Jackiem Chainem, zapewniając, że jeszcze go zobaczą.

Tymczasem. Nova dociera do Góry Wundagore, próbując dowiedzieć się od Jake'a Wafflesa i Mistera Whiskersa, gdzie jest reszta drużyny. Z oddali baza jest obserwowana przez Maelstorm's Minions...

Autor: S_O

Galeria numeru

New Warriors vol. 5 #8 New Warriors vol. 5 #8 New Warriors vol. 5 #8 New Warriors vol. 5 #8 New Warriors vol. 5 #8 New Warriors vol. 5 #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.