Avalon » Serie komiksowe » Magneto vol. 3 » Magneto vol. 3 #9

Magneto vol. 3 #9

Postacie
Zapowiedź

• Kiedy Magneto dowiaduje się, że mutanci są wysyłani do obozów re-edukacyjnych, postanawia to sprawdzić...
• Kiedy odkrywa, że za wszystkim stoi Red Skull, który posiada mózg i moce jego zmarłego przyjaciela, Charlesa Xaviera, Magneto postanawia to zakończyć!
• Ale czy Mistrz Magnetyzmu zdoła pokonać Red Skulla i jego przerażających S-Men?

Streszczenie

Genosha. Dowiedziawszy się, że na wyspie, na której kiedyś próbował stworzyć raj dla mutantów, został zbudowany obóz koncentracyjny dla nadludzi, Magneto zakrada się tam tajnym przejściem. Przekradając się alejkami, odkrywa ciało mutanta, obiecuje sobie więc, że nie pozwoli, by choć jeszcze jeden z jego pobratymców zginął z ręki oprawców – za węgłem odkrywa jednak całą górę zwłok, należących tak do mutantów, jak i Inhuman.

Magneto wraca pamięcią do czasów Drugiej Wojny Światowej, gdy w Auschwitz pracował w krematorium jako część Sonderkommando. W wolnych chwilach trenował swoje rodzące się moce, by, wykorzystując znalezioną śrubkę jako pocisk, zabić Hitziga – oficera SS stacjonującego w obozie. Gdy jednak przyszło co do czego, gdy był gotowy, został przypadkiem popchnięty przez współwięźnia, tracąc swój pocisk.

Teraz. Magneto zauważa dwie uwięzione dziewczyny, ujawnia się więc i uwalnia jedną z nich. Gdy druga protestuje, stwierdzając, że jeśli znajdą je bez obroży-supresorów mocy, zostaną zabite, a uwolniona, Amy, ujawnia, że jedynym, co potrafi, jest tworzenie iluzji. Wyjaśnia, że w ich umysłach pojawia się mężczyzna o krwawej twarzy, Red Skull, który ukazuje im w szczegółach, co się z nimi stanie w przypadku niesubordynacji. Ujawnia też, że czasem pojawia się jako ktoś inny, ostrzegający o strasznych rzeczach, które łotr planuje – a gdy tworzy obraz tej twarzy, Magnus rozpoznaje swego przyjaciela, Charlesa Xaviera. Każe dziewczynom ukryć się, obiecując, że nie boi się on walczyć. Następnie zakrada się do obchodzącego obóz Red Skulla, uzbrojony w garść śrub i gwoździ – nim jednak zdąży zaatakować, sam zostaje powalony przez S-Men, którzy zaczynają go okładać. Uwalnia się i nadal próbuje zaatakować Skrulla, wspominając ostatnią okazję, gdy się spotkali [gdy uwięził go w bunkrze, patrz Captain America #367 – przyp. S_O], ten jednak stwierdza, że mierzy się z kimś całkowicie odmienionym. Po chwili moce mutanta zaczynają słabnąć, S-Men wracają więc do ofensywy, powalając go. Widząc ukrywającą się Amy, Magneto zabrania jej jednak działania – niczego bowiem nie mogą zrobić.

Autor: S_O

Galeria numeru

Magneto vol. 3 #9 Magneto vol. 3 #9 Magneto vol. 3 #9 Magneto vol. 3 #9 Magneto vol. 3 #9 Magneto vol. 3 #9 Magneto vol. 3 #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.