Avalon » Serie komiksowe » Magneto vol. 3 » Magneto vol. 3 #10

Magneto vol. 3 #10

Postacie
Zapowiedź

• Kiedy Magneto dowiaduje się, że mutanci są wysyłani do obozów re-edukacyjnych, postanawia to sprawdzić...
• Kiedy odkrywa, że za wszystkim stoi Red Skull, który posiada mózg i moce jego zmarłego przyjaciela, Charlesa Xaviera, Magneto postanawia to zakończyć!
• Ale czy Mistrz Magnetyzmu zdoła pokonać Red Skulla i jego przerażających S-Men?

Streszczenie

Genosha. Uwięziony Magneto wytyka sobie, że próbował pokazać, że nadal jest potężny, zamiast skorzystać z asów w swoim rękawie. Wtedy na miejscu zjawia się Red Skull, który ogłasza, że pozostawi go w rękach Mzee i mentalnej manifestacji jego lęków – SS-mana Hitziga. Pewien, że łotr zamierza torturować go tak fizycznie, jak i psychicznie, Eric przygotowuje się więc do ignorowania bólu i budowania psychicznych zapór.

Attilan. Magneto tuli swoją wnuczkę, Lunę, ujawniając, że Scarlet Witch i Quicksilver są jego dziećmi – o czym sam dopiero się dowiedział. Nagle jednak miasto trzęsie się w posadach, Magnus prosi więc córkę, by zwalczyła atak. Gdy ta jednak nie jest pewna, czy będzie w stanie to zrobić, wytyka jej, że o mało nie zniszczyła ich rasy, wtedy jednak dochodzi do wniosku, że wydarzenia nie powinny się tak potoczyć. Nagle do pokoju przebija się Hitzig wraz z żołnierzami, którzy zabijają zebranych. Nazista stwierdza, że Magnus uciekał od czasów Auschwitz i powinien wiedzieć, że nie ma to sensu.

W ich płonącym domu Magda prosi Magnusa, by pomógł ich córce, ten więc wyciąga ją na zewnątrz, pewien, że dzięki swoim mocom będzie w stanie ocalić Anyę. Gdy jednak wychodzą z płonącego budynku, zostaje powalony przez miejscowych, a Hitzig przekonuje Anyę, by skoczyła z okna, zapewniając, że ojciec ją uratuje. Następnie zastanawia się, czemu mutant wybrał tak bolesne wspomnienie, ten więc, powaliwszy przeciwników, ogłasza, że musiał przypomnieć sobie, czemu walczy. Gdy przerażona Magda stwierdza, że zabił pozostałych, Magnus obiecuje, że pomści córkę.

W Savage Land i u boku Rogue Magneto domyśla się, że znajdują się kilka chwil od momentu, gdy Zaladane skradnie jego moce, nagle jednak wyczuwa zbliżające się wstrząsy. Gdy Rogue pyta, czego się obawia, Magnus zmienia się w Maxa-więźnia obozu koncentracyjnego, stwierdza jednak, że mogą ukryć się we wspomnieniach i żyć w spokoju. Wtedy jednak przez ścianę przebijają się raptory-naziści, które pożerają mutantkę i ruszają w pościg za Maxem.

Gdy ten upada, zostaje podniesiony przez swoich poddanych na Genoshy, którzy podczas ataku Mega-Sentinela prowadzą go do schronu, pewni, że ich pomści. Gigantyczny robot, z twarzą Hitziga, stwierdza jednak, że wszyscy, których próbuje ochronić, giną. Magneto przyznaje mu rację i daje się złamać.

W rzeczywistości Mzee dopiero zaczyna torturować Magnusa, gdy zostaje powalony przez właśnie przybyłych Havoka, Rogue i Scarlet Witch. Uwolniony, Magneto przegryza ukrytą pod skórą kapsułkę z MGH, znacznie wzmacniając swoje moce.

Autor: S_O

Galeria numeru

Magneto vol. 3 #10 Magneto vol. 3 #10 Magneto vol. 3 #10 Magneto vol. 3 #10 Magneto vol. 3 #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.