Avalon » Serie komiksowe » Avengers & X-Men: Axis » Avengers & X-Men: Axis #2

Avengers & X-Men: Axis #2

Avengers & X-Men: Axis #2

"The Red Supremacy" - Chapter 2: "Theme To A Desperate Tune"

Postacie
Zapowiedź

AKT I: CZEWONA SUPREMACJA 
• Herosi Marvela atakują Obozy Reedukacji Genoshy utworzone przez Red Skulla. To co okryją prowadzić będzie do posępnej nowej ery.
• Odkrycie Tony'ego Starka zapowiada podział w kruchym sojuszu pomiędzy A i X.
• Nowy Captain America płaci straszliwą cenę.
• Próby Novy w rozwiązaniu kryzysu prowadzą do katastrofy.
• Magneto zdradza swoich sojuszników by dołączyć do armii zła. 

Streszczenie

Genosha. Captain America odnajduje nieomal katatonicznego Iron Mana i każe mu zacząć myśleć nad sposobem na pokonanie Sentineli. Ten więc, obserwując ich działania, domyśla się, że nie mogą pozwolić dać się namierzyć i zgaduje, że roboty wykorzystują Cząsteczki Pyma, by uwięzić schwytanych herosów wewnątrz siebie i wykorzystać ich energię. Widząc, że Tony został namierzony, Sam odpycha go, samemu stając się więźniem. Jego poświęcenie nie zdaje się jednak na wiele, Sentinel bowiem wkrótce odnajduje Iron Mana, którego zbroja nadal nie uruchomiła się ponownie. Przed uwięzieniem ratują go jednak Doctor Strange i Magneto, którzy powalają robota. Gdy dołącza do grupki herosów, Rogue zauważa, że po dotknięciu Red Onslaughta odnalazła cząstkę jaźni Xaviera, Stephen i Wanda dochodzą więc do wniosku, że mogą obrócić oś osobowości, by wyciągnąć Charlesa na wierzch. Iron Man i Magneto tymczasem oferują się zająć Sentinelami, a Tony ujawnia, że moce Magnusa powinny działać na nie bez większego problemu – było, nie było, stworzył je, wykorzystując dane zebrane podczas Wojny Domowej, są więc zaprojektowane, by zwalczać herosów, a nie łotrów. Tymczasem Doctor Strange i Scarlet Witch przygotowują się do rzucenia czaru, Rogue tymczasem atakuje Red Onslaughta, uwalniając przy tym Novę. Ten postanawia wrócić do walki i pędzi w stronę jednego z Sentineli i powala go, nie zdając sobie sprawy z tego, że ingeruje w plan herosów. Gdy Iron Man to zauważa, sam zostaje powalony przez drugiego robota, który pozbywa się też Sama. To z kolei zwraca uwagę magów, którzy zostają uwięzieni, i Magneto, który również zostaje powalony. Sentinel następnie próbuje zdeptać Starka, którego zbroja ledwo wytrzymuje obciążenie, widząc więc powstającego Magneto, tony prosi go o pomoc – ten jednak opuszcza go i całą wyspę. Przed zgnieceniem ratuje go jednak właśnie przybyły Nightcrawler.

Jakiś czas później Stark budzi się w jednym z baraków, gdzie grupka pozostałych na wolności herosów jest ukrywana przed Red Onslaughtem przez Quentina Quire'a. Dowiedziawszy się, że nikogo więcej nie ma na wyspie i że nie mogą skontaktować się z Rogersem, Tony postaje, stwierdzając, że nie zamierza pozwolić na to, by Skull przejął kontrolę nad światem. Zwracając się do Wasp stwierdza, że zna już odpowiedź na pytanie, które zadała – walczą ze złem, mimo strat, ponieważ otrzymali dary, które im to umożliwiają i których nie mogą zmarnotrawić. Słysząc to, pozostali postanawiają przypuścić ostatni atak. Ukrytym przez Sue i Quentina, udaje im się dostać do Red Onslaughta, mimo jednak elementu zaskoczenia i faktu, że udało im się powalić jednego z Sentineli, szybko tracą przewagę i w niedługim czasie Iron Man jest jedynym, który pozostaje na placu boju – z niesprawną zbroją. Stwierdza jednak, że dobro zawsze wygrywa, Skull odpiera więc, że ludzie, którzy nazywają się dobrymi, rzadko nimi są i jedynie wykorzystują tę "łatkę", by się wywyższać. Przypomina, że przyglądał się jego myślom i wie, że Stark jest jedynie socjopatą z kompleksem wyższości. Ogłasza, że teraz, gdy Tony jest bezbronny, nikt nie będzie w stanie go powstrzymać, sprzeciwia się z nim jednak Magneto, który właśnie przybył na czele oddziału innych łotrów.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers & X-Men: Axis #2 Avengers & X-Men: Axis #2 Avengers & X-Men: Axis #2 Avengers & X-Men: Axis #2 Avengers & X-Men: Axis #2 Avengers & X-Men: Axis #2 Avengers & X-Men: Axis #2 Avengers & X-Men: Axis #2 Avengers & X-Men: Axis #2 Avengers & X-Men: Axis #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.