Avalon » Serie komiksowe » Avengers & X-Men: Axis » Avengers & X-Men: Axis #3

Avengers & X-Men: Axis #3

Avengers & X-Men: Axis #3

"The Red Supremacy" - Chapter 3: "Good News For Bad People"

Postacie
Zapowiedź

• Gdy herosi upadają, los świata leży w rękach najpodlejszego syndykatu w historii.
• Scarlet Witch zostaje zmuszona by dołączyć do Dr. Dooma, który uwolnił jej moce prowadzące do M-Day. W innym wypadku jej bliscy zginą.
• Powrót jednego z największych złoczyńców w historii Uniwersum Marvela!
• Avenger rezygnuje, serce zostaje złamane, a świat jaki znamy znika. 

Streszczenie

Genosha. Podczas, gdy Deadpool odciąga Iron Mana z pola bitwy, pozostali łotrzy atakują Red Onslaughta i jego Sentinele, szybko sprowadzając do parteru jednego z nich. Tymczasem ukrywający się Genesis próbuje przekonać Quentina Quire'a, by kontynuował blokowanie umysłu Skulla, który nagle zauważa stojącego przed sobą oryginalnego Captaina Americę – Steve'a Rogersa. Ten szybko ujawnia się jako Mystique, dywersja ta jednak pozwala Enchantress na rzucenie na Schmidta czaru miłosnego. Bogini staje się jednak celem Sentinela, a choć robota powala Absorbing Man, rozprasza to ją na tyle, że Skullowi udaje się uwolnić z uroku. Tymczasem Magneto udaje się uwolnić z powalonego Sentinela Scarlet Witch i Doctora Strange'a, których prosi o ponowne rozpoczęcie rzucania czaru inwersji. Wtedy jednak Skullowi udaje się wyłączyć Quentina z gry i przejąć kontrolę nad łotrami i Strangem, który pozbawia się przytomności – Deadpool jednak w końcu dociąga Iron Mana do swego celu: kabla pod napięciem, który może wykorzystać, by z powrotem naładować zbroję Starka. Evan tymczasem rusza na pomoc Wandzie, gdy jednak rzuca się na niego Sabretooth, chłopaka ratuje Wade, "przyjęty" przez Iron Mana do Avengers. Gdy Stark ponownie wykorzystuje swoje urządzenie zagłuszające telepatię Onslaughta, Doom oferuje się zastąpić Strange'a przy rzucaniu czaru, a choć Wanda jest nieufna, razem kończą zaklęcie. Po chwili magiczna fala przetacza się po wyspie.

Jakiś czas później. Iron Man i Scarlet Witch uwalniają herosów, zastanawiając się, gdzie w czasie, gdy byli nieprzytomni po rzuceniu zaklęcia, podziali się łotrzy – poza nadal towarzyszącym im Deadpoolem. Havok tymczasem odnajduje Red Skulla – z powrotem w swoim ciele i żywego. Choć X-Men wierzą, że w wyniku zaklęcia to jaźń Xaviera powinna kontrolować ciało, Avengers nie zgadzają się na to, by go obudzić i chcą uwięzić łotra w Avengers Tower, dopóki nie postawią go przed trybunałem za jego zbrodnie przeciw ludzkości. Gdy między dwoma zespołami zaczyna rodzić się kłótnia, na miejscu zjawia się Steve Rogers, gratulując zebranym, że udało im się połączyć siły i pokonać Red Onslaughta. Gdy Havok informuje go o sytuacji, Rogers decyduje, że dopóki nie będą mieli pewności co do tego, kto znajduje się w umyśle Skulla, muszą mieć na niego oko, wtedy jednak głos zabiera Genesis – teraz górujący nad pozostałymi i przypominający oryginalnego Apocalypse'a. Stwierdza, że w Red Skullu nie znajduje się ich mentor, a jedynie jego pozostałości, i że pora, by wybrali nowego przywódcę. Havok zgadza się, porzuca jednak swoje członkostwo w Avengers, stwierdzając, że "jedność", którą miała prezentować jego drużyna, oznaczała jedynie spełnianie rozkazów Rogersa. Dodaje, że ufanie Avengers było pomyłką i odchodzi wraz z pozostałymi mutantami.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers & X-Men: Axis #3 Avengers & X-Men: Axis #3 Avengers & X-Men: Axis #3 Avengers & X-Men: Axis #3 Avengers & X-Men: Axis #3 Avengers & X-Men: Axis #3 Avengers & X-Men: Axis #3 Avengers & X-Men: Axis #3 Avengers & X-Men: Axis #3 Avengers & X-Men: Axis #3 Avengers & X-Men: Axis #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.