Avalon » Serie komiksowe » AXIS: Revolutions » AXIS: Revolutions #1

AXIS: Revolutions #1

Postacie
Zapowiedź

Tie-in do AXIS!
• Seria towarzysząca AXIS, najnowszemu wydarzeniu w Marvelu!
• Zawiera historie z epickiej bitwy mędzy Avengers i X-Men a Red Skullem!
• Gdy Red Skull sprowadzi nienawiść na cały świat, czy nasi herosi będą w stanie stłumić to szaleństwo? A może sami się w nim zatracą?

Streszczenie

Na Manhattanie Spider-Man powstrzymuje walczących fanów sportowych, wyjaśniając, że Red Skull wykorzystał moce Charlesa Xaviera, by obudzić w ludziach ukrywaną nienawiść. Gdy wraca do patrolowania miasta, zauważa grupę nastolatków atakujących właściciela sklepu, oplata ich więc pajęczyną. Wtedy jednak w sklepikarza rzuca swoją deskorolką pewien młody chłopiec, a choć chybia, Spidey chwyta dzieciaka, powtarzającego, że nienawidzi mężczyzny, który nie pozwala im się zabawiać przed jego sklepem. Spidey unika taksówki, która uderza w pobliską ścianę podczas gdy jej kierowca i rowerzysta, którego potrącił tłuką się na pięści, po czym, oplątawszy ich, wyjaśnia dzieciakowi, że nienawiść jest prosta i samolubna, a ludzie, którzy jej ulegają, nie próbują nawet poznać obiektów swojej nienawiści. Ratuje robotnika, okładanego przez kobiety, które zwykł nawoływać, choć za karę zostawia go na szczycie Budynku Chryslera, po czym przyznaje, że nie zawsze poznanie kogoś bliżej rozwiązałoby problem, dodaje jednak, że próba wytłuczenia z nich seksizmu również nie jest rozwiązaniem. Zwraca uwagę na walczących nieopodal bezdomnego i biznesmena i ujawnia, że zna ich tożsamości – pierwszy jest weteranem, któremu nie powiodło się po powrocie do kraju, a drugi zaczął jako dzieciak z podwórka i ciężko pracował, by dotrzeć tam, gdzie jest. Rozdziela ich i zapewnia, że ważnym jest, by umieć wczuć się w sytuację innej osoby. Wtedy jednak na miejscu zjawia się J. Jonah Jameson, który zaczyna okładać go kijem golfowym, a choć Spidey prawie traci cierpliwość, jedynie rozbraja wydawcę i stwierdza, że walczy on z nim, gdyż kocha swe miasto i uważa go za zagrożenie. Stwierdza, że nie wszystkich w swoim życiu można polubić, przypomina jednak, że nikt nie zasługuje tylko dlatego, by rzucać się na niego z pięściami. Chłopak zgadza się i przeprasza sklepikarza, po czym pyta, czy heros nie znalazł się pod wpływem fali nienawiści w wyniku psychicznego treningu Avengers, ten więc wraca pamięcią do dzieciństwa i tego, czego nauczyła go ciocia May, po czym stwierdza, że to coś w tym stylu.Postacie:
* Doctor Strange
* Wong

W swoim Sanctum Sanctorum wściekły Doctor Strange ubliża magicznym istotom, a gdy na miejscu zjawia się Wong z jego śniadaniem, mag zwraca uwagę na zamieszki na zewnątrz, stwierdzając, że nie może się przez nie skoncentrować. Lokaj proponuje, by rzucił on czar, by je uspokoić, a ten po chwili namysłu postanawia znaleźć pośrednika, który wyrzekł się nienawiści, by za jego pomocą rzucić czar. Udaje się do Instytutu Racjonalności, gdzie rozmawia z filantropem i racjonalistą, profesorem Portmanem. Ten zgadza się pomóc, gdy jednak Strange wspomina o zaklęciu, on i jego doktoranci wyzywają go od szarlatanów i zaczynają za nim chodzić, protestując jego istnienie. Stephen przystępuje więc do nowego planu, odnajdując w szpitalu staruszkę, Marjorie Thyme, która, mimo że eksperymenty z anty-mutancią szczepionką z lat 60. wywołały w jej organizmie nieodwracalne zmiany, przez które z kolei straciła ubezpieczenie medyczne, a to z kolei doprowadziło do jej eksmisji z domu, publicznie wybaczyła sprawcom swej niedoli i oddała wszystko, co posiadała, na cele charytatywne. Teraz jednak, gdy tylko widzi Wonga, wzywa o pomoc w związku z orientalną inwazją. Wong proponuje, by wykorzystać niemowlę, Strange przypomina więc, że potrzebują kogoś, kto świadomie wyrzekł się nienawiści, lokaj sugeruje więc odnaleźć młode dziecko, jeszcze nie zmienione w cynika. Te jednak atakują nieznajomego Strange'a. Inne pomysły – hippisi, buddyści czy clowni – również nie przynoszą skutku, wróciwszy więc do swojego Sanctum Sanctorum Strange stwierdza, że jedyny sposób na chwilę ciszy i spokoju to wyplenienie ludzkości. Wong proponuje mu więc filiżankę herbaty, która zawsze go uspokaja, a wtedy mag zauważa, że Wong ani razu nie stracił cierpliwości i to on będzie jego pośrednikiem. Ten zapewnia więc, że jak najbardziej czuje nienawiść do swego mistrza, ten więc stwierdza, że kluczem wobec tego jest świadoma decyzja, by nie uwidaczniać tej nienawiści i wykorzystuje swe zdolności, by wypełnić małego kotka energią anty-nienawiści. Przez chwilę zdaje się to działać, ludzie zbierający się wokół Sanctum Sanctorum wkrótce jednak z powrotem rzucają się sobie do gardeł. W następnej chwili Strange pada na kolana, a Wong przyznaje, że zatruł jego śniadanie i herbatę. Stwierdza, że mag będzie musiał rozwiązać problem u jego źródła.

Autor: S_O

Galeria numeru

AXIS: Revolutions #1 AXIS: Revolutions #1 AXIS: Revolutions #1 AXIS: Revolutions #1 AXIS: Revolutions #1 AXIS: Revolutions #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.