Avalon » Serie komiksowe » Inhuman » Inhuman #7

Inhuman #7

Inhuman #7

"Out of the Darkness"

Postacie
Zapowiedź

• Uznany za martwego od czasu infinity, Król Black Bolt powraca!
• Black Bolt i Maximus byli zajęci w NEW AVENGERS, ale to nie cała historia dotycząca tych braci!

Streszczenie

W jednym z nowojorskich barów Maximus przedstawia się parze dziewcząt jako książę, a gdy te proszą, by to udowodnił, ten oświadcza, że cechą charakteryzującą księcia jest fakt, że nie jest królem – dlatego postanawia jego też im przedstawić. Jakiś czas później docierają do mieszkania, w którym w ciemności siedzi Black Bolt. Gdy dziewczyny, czując się nieswojo, próbują uciekać, Maximus chwyta je i każe bratu się przedstawić – zmienia jednak zdanie i puszcza dziewczyny wolno. Następnie spogląda przez okno na Nowy Attilan, zastanawiając się, czy Medusa tęskni za mężem, czy może już o nim nie myśli – jak zauważa, Boltagon zniszczył w końcu jej miasto.

Tymczasem, na Nowym Attilanie, Auran i Nur obserwują grupę Inhuman spotykających się w ciemnym zaułku. Nur oślepia ich, po czym dwójka wkracza do akcji, szybko ich aresztując. Gdy Inhumanie protestują, stwierdzając, że nie zamierzają wystawiać ich dziecka na działanie Chmury, Auran wyjaśnia, że kryształy Terrigenu, które próbowali kupić, są fałszywe.

Jakiś czas później. Auran melduje Medusie, że znaleźli nowe tropy prowadzące do wytwórcy fałszywych kryształów, a gdy królowa zdziwiona zauważa, że rozmówczyni jest jedyną członkinią Straży, która po upadku wróciła do miasta, ta wyjaśnia, że pomaga jej Nuhuman imieniem Nur. Ten przedstawia się jako Frank McGee i wyjaśnia, że był odznaczonym policjantem, po przemianie jednak został zmuszony do przejścia w stan spoczynku. Niedługo później jego żona, czując się nieswojo w związku z jego nowymi, świecącymi się oczami, poprosiła go o opuszczenie rodziny. Medusa zapewnia, że ostatnie miesiące dla nikogo nie były łatwe, po czym ujawnia, czemu wezwała Strażników: Black Bolt nie zginął podczas upadku Attilanu, lecz zaginął Stwierdza, że wiedzą o tym tylko nieliczni i prosi Auran i Nura, by go odnaleźli.

W Nowym Jorku Maximus zastanawia się nad tym, jak potoczyłaby się historia, gdyby Black Bolt nie zdecydował się ukryć się wśród Illuminati po tym, jak na niebie pojawiło się nagranie od Medusy. Zapewnia, że nie przeszkadza mu sytuacja, w której się znajdują, dzięki Namorowi ma bowiem kupę zabawy. Postanawia zrobić coś ciekawego.

Na ulicach Nowego Jorku Frank zauważa, że nie wszyscy przepadają w mieście za Inhumanami i pyta, czy Auran nie zamierza zakryć swoich uszu, ta jednak nie zamierza ukrywać, kim jest i dodaje, że udawanie, że świat się nie zmienił, niczego nie da. Prowadzi go następnie do baru, stwierdzając, że coś o nim usłyszała i sugeruje, by popytać ich gości.

Maximus informuje Black Bolta, że odda mu kontrolę nad jego głową, prosi jednak, by wstrzymał się od mówienia, dopóki nie zdejmie mu opaski na oczach. Gdy to robi, okazuje się, że znajdują się na stadionie, a Maximus tłumaczy, że chce zagrać w pewną grę – jego brat może w każdej chwili coś powiedzieć i tym samym uwolnić się od niego, jednocześnie narazi tym samym jednak życia kibiców. Obaj zdają sobie sprawę, że w wyniku Inkursji mieszkańcy planety i tak są zgubieni, pytanie więc, czy Black Bolt poświęci ich szanse na przeżycie ich ostatnich dni w spokoju, by odzyskać własną, zapewniając, że już nigdy go nie wypuści. Po chwili ponownie przejmuje nad nim pełną kontrolę, po czym wraca z nim do apartamentu – tam jednak czekają już Auran i Nur. Strażniczka wyjaśnia, że dzięki swej mocy potrafi wyczuć, gdy ktoś wypowie wybrane słowo, gdy więc zauważyła, że Maximus zaginął w tym samym czasie, co król, skupiła się na jego imieniu i znalazła dziewczyny, które sterroryzował poprzedniego wieczora. Dowiedziała się też, jakie są granice jego mocy i domyśla się, że kontrolowanie Black Bolta nie zostawia mu jej wystarczająco dużo, by cokolwiek zrobić im. Maximus przyklaskuje jej, gdy jednak Frank każe mu się poddać, wysyła do walki Black Bolta. Po eksplozji, która niszczy ścianę mieszkania, szaleniec stwierdza, że podczas gdy jego brat uważa zbliżający się Koniec Wszystkiego za tragedię i powód, dla którego każda chwila się liczy, on uważa, że nie liczy się nic, a koniec świata to okazja, by robić to, co mu się żywnie podoba. Nie zauważa, że kilka pięter niżej, wśród gruzu, znajduje się nadal żywy Nur.

Autor: S_O

Galeria numeru

Inhuman #7 Inhuman #7 Inhuman #7 Inhuman #7 Inhuman #7 Inhuman #7 Inhuman #7 Inhuman #7 Inhuman #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.