Avalon » Serie komiksowe » Loki: Agent of Asgard » Loki: Agent of Asgard #7

Loki: Agent of Asgard #7

Loki: Agent of Asgard #7

"Fall Out"

Postacie
Zapowiedź

AXIS tie-in!
• Victor Von Doom skazał Lokiego na śmierć - za zbrodnie jego przyszłego wcielenia!
• Ale gdy Red Skull pochłania Dooma, Latverię i resztę świata w fali niepowstrzymanej nienawiści... 
• ...istnieje jakakolwiek przyszłość do uratowania?

Cytat

Verity: "Think about it. The hate wave doesn't work on me. Why not? What makes hate easy?"

Valeria: "Mommy and daddy."
Loki: "Harsh! But yes."

Streszczenie

Asgardia. Gdy Freyja przedstawia Odinowi Starego Lokiego, ten jest nieprzekonany co do jego obecności, bogini zapewnia więc, że jego cela go utrzyma. Zauważa, że dla ich panteonu zaczęły się dziwne czasy – Thor nie jest już godzien Mjolnira, ich córka jest żywa, a Serpent żyje wśród nich. Odin pyta, co o sytuacji sądzi młody Loki, a gdy jego żona zapewnia, że koniec końców rozsądek przeważy, Wszechojciec stwierdza, że nie można być tego pewnym z tym Lokim.

W Latverii Doctor Doom każe zabrać zamrożonego w czasie Lokiego do swego muzeum sztuki, a gdy znika, Valeria ujawnia, że zdaje sobie sprawę z obecności niewidzialnej Verity. Pyta, czy jest ona dziewczyną boga, a gdy ta zaprzecza, dodając, że są jedynie przyjaciółmi, dziewczynka stwierdza, że przyjaźnienie się z bogiem, który doprowadzi do zniszczenia Ziemi, nie jest dobrym pomysłem. Wyjaśnia, co Doom zobaczył w przyszłości, a Verity przyznaje, że mówi ona prawdę.

Doom tymczasem udaje się do podziemi, gdzie Doomboty informują go o zamieszkach na ulicach. Udaje się je stłumić, wpada jednak w szał, gdy jego poddani go nie słuchają. Zaczyna zastanawiać się, kto może za tym stać i szybko dochodzi do wniosku, że musi to być sprawka Richardsa. Postanawia się zemścić, zabijając Valerię, wtedy jednak dochodzi do niego, że normalnie nigdy by o tym nie pomyślał. Domyśla się, że znajduje się pod atakiem telepatycznym i tworzy magiczną barierę, która chroni go przed wpływem Red Skulla.

Tymczasem do wrót Castle Doom podchodzi pewna postać, informując Doomboty na straży, że musi się widzieć z ich władcą. Roboty każą mu znikać, ten jednak niszczy je ruchem ręki i wchodzi.

Sytuację na ulicach obserwują Valeria i Verity, która dochodzi do wniosku, że musi to być czyjaś sprawka. Stwierdza, że muszą uwolnić Lokiego, a gdy dziewczynka odmawia, Verity oświadcza, że nie wierzy w przyszłość absolutną i że Loki nie może się zmienić. Do tego zauważa, że nie będą w stanie utrzymać go w uwięzieniu na zawsze, Val zgadza się więc i udaje się uwolnić boga. Wkrótce później wykorzystuje ona urządzenie, by zniszczyć bańkę "nie-czasu", a gdy Verity wyjaśnia oswobodzonemu Lokiemu, co się dzieje, ten postanawia uciekać. Dziewczyna zauważa jednak, że łatwo jest nienawidzić to, czego się nie zna – dlatego atak nie działa na nią, jako na osobę, która potrafi rozpoznać kłamstwa. Stwierdza, że za pomocą Grama, miecza prawdy, będą w stanie uratować Latverię, muszą jedynie znaleźć sposób, by użyć go na całym kraju w tym samym czasie. Jakiś czas później Loki staje przed energetyczną sferą, która powinna wytworzyć "falę prawdy" przebita magicznym ostrzem, a choć bóg jest zmartwiony faktem, że znajduje się w epicentrum, robi to, co powinien. Fala oblewa Latverię, ujawniając mieszkańcom prawdę – w tym i Doomowi, który stara się ją odrzucić.

Wkrótce później. Doom dziękuje Verity Willis za pomoc w ocaleniu jego państwa i zapewnia, że od teraz będzie jego sojusznikiem. Następnie zwraca się do Lokiego, z którym ma niedokończone sprawy, wtedy jednak zjawia się przed nimi Magneto, oświadczając, że mogą albo pozwolić Red Onslaughtowi na zawładnięcie nad światem, albo mogą stanąć przeciw niemu.

Autor: S_O

Galeria numeru

Loki: Agent of Asgard #7 Loki: Agent of Asgard #7 Loki: Agent of Asgard #7 Loki: Agent of Asgard #7 Loki: Agent of Asgard #7 Loki: Agent of Asgard #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.