Avalon » Serie komiksowe » AXIS: Carnage » AXIS: Carnage #1

AXIS: Carnage #1

Postacie
Zapowiedź

• Carnage powraca do Nowego Jorku i miasto już nigdy nie spojrzy na niego tak jak kiedyś.
• Coś niezwykłego przytrafiło się symbiotowi podczas AXIS, co wstrząśnie nim i nami.

Cytat

Carnage: "Here I come to save the day!"

Streszczenie

Nowy Jork. W klubie jeden z gości zostaje rozpoznany jako prezenter telewizyjny, po chwili jednak zostaje zastrzelony przez mężczyznę w zielonej kominiarce.

Patrolując miasto na pajęczynie, Carnage wspomina czasy, gdy był łotrem – nie istniały żadne zasady, a on mógł robić, co mu się podobało. Od czasu bitwy na Gensohy jednak czuje, że musi czynić dobro. Zdaje sobie sprawę z tego, że jako psychopata nie postrzega świata tak, jak normalni ludzie i nigdy nie czuł współczucia czy wyrzutów sumienia, teraz jednak nawiedzają go cały czas, dlatego chce być herosem. Nie wie jednak, jak zacząć. Nagle zauważa w alejce kobietę targaną przez mężczyznę, rzuca się więc na niego i jednym ciosem pozbawia oka. Kompan mężczyzny atakuje go z nożem, Cletus odcina mu więc dłoń przy nadgarstku, a wtedy kobieta pyta, co on narobił i ujawnia, że mężczyzna był jej alfonsem. Zrozumiawszy, że jest ona damą negocjowanego afektu i w związku z tym również przestępczynią, Carnage ogłusza ją, obserwujący całą sytuację przechodnie jednak nie są szczególnie ucieszeni całą sytuacją.

Chris Rollins udaje się do swego ulubionego salonu masażu, gdy jednak czeka na swoją masażystę, na miejscu zjawia się mężczyzna w zielonej kominiarce, zapewniając, że uwolni jego duszę od grzechu, gdy już go zabije. Rollins rozpoznaje w nim Sin-Eatera, ten jednak zapewnia, że Stan Carter był jedynie fałszywką i zaczyna celować do mężczyzny. Chris rzuca się na niego, podczas szamotaniny strącając świece i zdzierając z twarzy przeciwnika maskę – ujawniając płonącą na zielono czaszkę.

Jakiś czas później. Powstrzymując łzy, reporterka CVN, Alice Gleason, informuje widzów – w tym i Carnage'a – o śmierci swego współpracownika, Chrisa Rollinsa, drugiego dziennikarza zabitego w ostatnim czasie. Zapewnia, że Chris chciałby, by byli silni, gdy jednak nagranie dobiega końca, kobieta udaje się do dyrektora, stwierdzając, że chce przejąć po zmarłym jego tematy – superherosów. Ten każe jej udowodnić, że jest w stanie się tym zająć, po czym ujawnia, że policja przydzieliła jej ochronę.

Jakiś czas później Alice udaje się do domu w towarzystwie policjanta, a gdy udaje się przygotować sobie drinka, funkcjonariusz zauważa ukrywającego się za zasłonami Sin-Eatera. Ten jednak niewiele sobie robi z wystrzelonych w jego stronę kul i zabija mundurowego, po czym pożera jego grzechy. Następnie zaczyna celować do Alice, która próbuje go zapewnić, że jest przykładną kobietą, intruz jednak dobrze wie, że jest kłamczynią i oportunistką. Wtedy jednak przez okno przebija się Carnage, który wykorzystuje strzelbę Sin-Eatera, by odstrzelić jego własną głowę, po czym prosi Alice, by spróbowała się w nim nie zakochać. Ta mdleje, Kassady zabiera ją więc z mieszkania, zostawiając tam Sin-Eatera, który po chwili podnosi się, odtwarzając swoją czaszkę.

Alice budzi się, przyczepiona do Mostu Brooklińskiego. Widząc to, siedzący obok niej Carnage prosi ją o pomoc w zostaniu bohaterem.

Autor: S_O

Galeria numeru

AXIS: Carnage #1 AXIS: Carnage #1 AXIS: Carnage #1 AXIS: Carnage #1 AXIS: Carnage #1 AXIS: Carnage #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.