Avalon » Serie komiksowe » Deadpool vol. 3 » Deadpool vol. 3 #36

Deadpool vol. 3 #36

Deadpool vol. 3 #36

"On His AXIS"

Postacie
Zapowiedź

• O rany... wiesz o tej tajemniczej rzeczy, która ma się wydarzyć w AXIS?
• Dokładnie - właśnie to wpłynie na Deadpoola!

Streszczenie

Deadpool obchodzi Święto Dziękczynienia wraz z rodziną i przyjaciółmi, po chwili jednak zauważa, że częstuje ich kawałkami własnej nogi. Wtedy budzi się na stole operacyjnym w Instytucie Jean Grey, a widząc, że jest przytomny, Beast przeprasza, że nie może mu pomócw  rekonwalescencji, ale musi przygotować się do akcji na Genoshy. Nightcrawler potwierdza, że koreańscy "X-Men" otrzymali potrzebne przeszczepy, obawia się jednak, że będą potrzebowali kolejnych. Zauważa, że Logan zawsze dobrze ukrywał piętno, jakie odciskały na nim jego urazy, obaj przyznają więc, że za nim tęsknią, Kurt jest jednak pewien, że w końcu odnalazł on spokój ducha i również udaje się przygotować do misji. Gdy Deadpool podąża do wyjścia, zjawia się przed nim mentalna projekcja Evana – wysyłana przez Quentina Quire'a – Wade jednak nie jest w stanie dosłyszeć, co przyjaciel mówi i sądzi, że wydarzenia na Genoshy znajdują się pod kontrolą. Dlatego też, gdy Storm przeprasza go za swoje niedawne zachowanie i proponuje mu udział w misji, ten odmawia.

Gdy dociera do Nowego Jorku odkrywa, że jego mieszkańcy całkowicie oszaleli. Odporny na falę nienawiści tak, jak na każdy inny atak psychiczny, przegania tłuszczę próbującą zlinczować pewną mutantkę i zabiera ją do Monster Metropolis, gdzie Shiklah dowodzi obroną miasta. Słysząc, że mąż chce upewnić się, że Ellie jest bezpieczna, królowa potworów wybucha, stwierdzając, że zamierza zabarykadować miasto, Wade przypomina więc, że dziewczynka nigdy nie prosiła o to, by  być częścią jego życia. Shiklah każe więc swoim ludziom wyrzucić Wilsona.

Jakiś czas później, w swoim domu, Wade obserwuje dom Prestonów, chroniony przed falą nienawiści przez Michaela. Nagle coś słyszy, gdy jednak odwraca się, gotowy do wystrzału, jego broń oplata jego dłoń i unosi go, a to za sprawą Magneto. Gdy jednak Mistrz Magnetyzmu zbliża się wystarczająco, Wade rzuca się na niego z nożem z włókna węglowego, Magnus wyjaśnia więc, że potrzebuje jego pomocy w ocaleniu świata.

Niedługo później Wade atakuje Red Onslaughta i jego Sentinele wraz z zebranymi łotrami i pomaga Iron Manowi naładować jego zbroję – a ten zgadza się, by najemnik na jeden dzień należał do Avengers. Wkrótce później Doctor Doom i Scarlet Witch rzucają zaklęcie inwersji, które powala wszystkich na wyspie. Gdy Wade budzi się, czuje się jak nowo narodzony, a choć X-Men nie zamierzają wpuścić go na pokład X-Jetu i każą mu zabrać swoje "podróbki" z Instytutu, nie psuje to jego humoru. Udaje mu się wrócić do domu, gdzie wita sąsiadów i, po ciężkim dniu, zasypia.

W "muzeum sztuki" w umyśle Wade'a odziana w czerń i biel część jego jaźni, która kieruje ich ciałem od powrotu z Genoshy, wyjaśnia "normalnemu" Deadpoolowi, że reprezentuje on teraz ich wątpliwości co do ich przemiany. Stwierdza jednak, że w ostatnim czasie zbyt wiele krwi zostało przelanej i sugeruje, by spróbować czegoś innego. "Normalny" Deadpool zrzeka się więc tymczasowo kontroli, a czarno-biały "Zenpool" oświadcza, że już zaczął swoją pracę – zmieniając ich podwórko w ogród zen.

Autor: S_O

Galeria numeru

Deadpool vol. 3 #36 Deadpool vol. 3 #36 Deadpool vol. 3 #36 Deadpool vol. 3 #36 Deadpool vol. 3 #36 Deadpool vol. 3 #36 Deadpool vol. 3 #36 Deadpool vol. 3 #36

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.