Avalon » Serie komiksowe » All-New X-Factor » All-New X-Factor #15

All-New X-Factor #15

Postacie
Zapowiedź

• Washington płonie!
• Czy X-Factor potrafią ugasić ogień?
• Czy może wolą, aby płonął?

Streszczenie

Prezydent Stanów Zjednoczonych, wraz ze swoimi doradcami, udaje się na pokład Air Force One, nie mogąc uwierzyć, że wcześniej nie wpadł na pomysł, by wysłać głowice nuklearne w kierunku Rosji. Nagle mężczyzna niosący nuklearną walizkę upada, zaraz jednak podnosi się, winiąc podmuch wiatru. Dziesięć minut później i już w powietrzu, prezydent otwiera walizkę, odkrywa tam jednak jedynie plik komiksów o Conanie Barbarzyńcy. Każe więc zabrać nie rozumiejącego, co się stało asystenta i wyciągnąć z niego prawdę.

Ta jest taka, że "podmuchem wiatru" był Quicksilver, który podmienił walizkę i teraz wraca z nią do siedziby Serval Industries. Tymczasem Polaris i Gambit znajdują się przed płonącym Mauzoleum Lincolna, gdzie Lorna podnosi zbiornik w sadzawce przez budowlą i gasi pożar. Wtedy jednak Remy chwyta się za głowę, dowódczyni kontaktuje się więc z Warlockiem, który razem z Danger stoją przed Pentagonem, atakowani przez straż. Kosmita teoretyzuje, że wewnętrzna energia mutanta wypaliła implant, który chronił go przed wpływem Red Skulla i wyrusza na pomoc, zostawiając Danger samą – ta jednak jest w stanie bez większych problemów sobie z nimi poradzić.

Gdzie indziej w mieście Cypher, wraz z towarzyszącymi mu Georgią i Luną, próbują powstrzymać lincz – który kończy się w momencie, w którym mutantka wysysa wilgoć z ciał tłumu. Zaczyna zatracać się, Luna jednak uspokaja ją swoimi mocami. Wtedy jednak na miejscu zjawia się policja, która od razu zaczyna do nich strzelać, kule jednak nigdy do nich nie docierają, a to za sprawą Quicksilvera, który je schwytał i powalił policjantów za to, że podnieśli rękę na jego córkę. Każe Dougowi zabrać dziewczyny z powrotem do bazy, przedtem jednak Georgia stwierdza, że chce dostać własny kostium.

Polaris stara się unikać ataków Gambita, ten jednak nie powstrzymuje się, nie zamierzając pozwolić, by pomiot Magneto dłużej nimi dowodził. Nim jednak zada ostateczny cios, na miejscu zjawia się Warlock, który go powala i wstrzykuje kolejny implant.

Wkrótce później. Pietro prezentuje Harrisonowi "nuklearną futbolówkę", potrzebną do odpalenia amerykańskich głowic nuklearnych poza Białym Domem. Tymczasem reszta zespołu wraca do bazy, chronionej przed wpływem Red Skulla przez pole siłowe. Doug przyznaje, że nie jest pewien, czy dokonali czegokolwiek, próbując powstrzymać zamieszki i sugeruje, by zająć się prawdziwym problemem. Danger tymczasem zauważa, że w "futbolówce" znajduje się nadajnik, a po chwili siedziba Serval Industries zostaje otoczona przez Sentinele.

Autor: S_O

Galeria numeru

All-New X-Factor #15 All-New X-Factor #15 All-New X-Factor #15 All-New X-Factor #15 All-New X-Factor #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.