Avalon » Serie komiksowe » AXIS: Carnage » AXIS: Carnage #2

AXIS: Carnage #2

Postacie
Zapowiedź

• Carnage porwał jedną z ulubienic Nowego Jorku.
• Dlaczego?
• Czym jest Sin Eater? I czego chce od Carnage'a?

Streszczenie

Carnage próbuje pracować nad historią swojego życia tak, by wyglądała jak typowe pochodzenie bohatera. Alice Gleason tymczasem wzywa pomocy, Cletus próbuje ją więc uciszyć, wyjaśniając, że ją uratował i że próbuje być dobry. Kobieta stwierdza, że dobrzy ludzie nie biorą zakładników, ten więc przyznaje, że tego nie wiedział i dodaje, że właśnie dlatego potrzebuje pomocy. Reporterka stwierdza więc, że jeśli obieca jej nie krzywdzić, ona obiecuje nie uciekać, a gdy Carnage zauważa, że obietnice całkiem łatwo złamać, kobieta oświadcza, że herosi tego nie robią. Ten więc przysięga.

Pewien pracownik socjalny ogląda w telewizji oświadczenie komendanta policji zapewniającego, że odnajdą porywacza Alice Gleason, gdy na miejscu zjawia się jego współpracowniczka, szukająca Emila Gregga, którym się zajmuje, a który nie pokazał się na ostatnich kilku umówionych spotkaniach. Razem udają się do obozu bezdomnych, gdzie w jednym z prowizorycznych namiotów odnajdują jego ciało, kurczowo trzymające zieloną kominiarkę.

Alice wyjaśnia Carnage'owi, że by uzyskać przebaczenie, ważnym jest, by wyznać swoje grzechy. Dlatego zjawiają się na cmentarzu, gdzie Cletus, przed Bogiem i kamerą w telefonie reporterki, przyznaje się do zabija niezliczonej rzeszy ludzi, dodając, że chce zabić każdego, kogo spotka, próbuje jednak tego nie robić. Niedługo później edytor Alice otrzymuje wiadomość, która zawiera filmik i chwilę później siły policyjne udają się na wskazany cmentarz. Jak się jednak okazuje, Kassady'ego już tam nie ma – patrolując miasto, zauważa bowiem napad na bank. Odbiera jednemu z rabusiów karabin i zaczyna strzelać do ich samochodu, który w końcu eksploduje – stwierdza bowiem, że jeśli bank spłonie, nikt nie będzie mógł już go obrobić. Alice każe mu jednak ugasić pożar, ten więc rozrywa pobliski hydrant i kieruje strumień wody w kierunku ognia.

W studiu CVN zjawia się Sin-Eater, poszukujący Alice, dziennikarze wskazują mu więc nagrania z "przygód" Carnage'a. Ten tymczasem zauważa zbliżające się siły policyjne, znika więc z miejsca zdarzenia, nie chcąc rozdawać autografów. Podąża za nim jednak helikopter, którego śmigła zaplątują się w pajęczynę Cletusa. Opadając, Carnage upuszcza Alice, chwyta ją jednak w ostatniej chwili – jego sieci zostają jednak rozerwane salwą ze strony Sin-Eatera, który porywa Alice. Widząc to, Carnage zapewnia, że nic nie powstrzyma go przed uratowaniem kobiety, nie zdając sobie sprawy z tego, że dwa odrzutowce właśnie wysłały w jego kierunku rakiety.

Autor: S_O

Galeria numeru

AXIS: Carnage #2 AXIS: Carnage #2 AXIS: Carnage #2 AXIS: Carnage #2 AXIS: Carnage #2 AXIS: Carnage #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.