Avalon » Serie komiksowe » Wolverine & the X-Men vol. 2 » Wolverine & the X-Men vol. 2 #12

Wolverine & the X-Men vol. 2 #12

Postacie
Zapowiedź

• Z powodu śmiercie Wolverine'a, jeszcze przez Axis, Quentin Quire wraca do the Jean Grey School. Ale kim jest ten łagodny manager, zamyślony młody człowiek w różowym sweterku? I czego tak naprawdę chce? I dlaczego Storm jest tak wściekła?
• Przyszłość the Jean Grey School zmieni się na zawsze i początek tego ma miejsce tutaj!

Streszczenie

Podczas Czarnej Gali Hellfire Clubu, najbardziej ekskluzywnej imprezy w historii, Quentin Quire "rozgląda się" telepatycznie po gościach, stwierdzając, że nie tak dawno z chęcią wykorzystałby tę okazję, by siać wśród nich chaos, teraz jednak, z jakiegoś powodu, nie ma na to większej ochoty. Docierając do specjalnego pokoju dla Super-VIPów, przeznaczonego wyłącznie dla Wewnętrznego Kręgu, telepata zaczyna obawiać się, co się stanie, jeśli Kade Kilgore i jego kompani odkryją jego nowe skrupuły, ci jednak jedynie przypominają, by dobrze się zachowywał – nie jest im potrzebna kolejna burda, jak podczas jego urodzin [patrz Wolverine & the X-Men vol. 2 #9 – przyp. S_O]. Wtedy na miejscu zjawiają się młodzi X-Men: Broo, Glob Herman, Kid Gladiator i Oya, jak się okazuje, zaproszeni przez Quentina. Są oni nieufni wobec intencji gospodarza, ten więc zapewnia, że chciał jedynie zadośćuczynić im za ostatnie wydarzenia, dodając, że tego chciałby Logan. Nagle zaczyna padać deszcz, a to za sprawą awanturującej się przy barze Storm – przeskanowawszy którą Quire odkrywa, że, podobnie jak on, została ona w jakiś sposób odmieniona, przez co nie zauważył jej wcześniej. Kade każe mutantowi ją wyprosić, nie słuchając, gdy ten zapewnia, że jej nie zapraszał, a gdy do Ororo podchodzą uczniowie, pytając, co robi, ta odpycha ich swoimi mocami, po czym zaczyna terroryzować wszystkich wokół. Quentinowi udaje się ją powalić wystrzałem z "telepatycznej strzelby", a chwilę później, powstawszy, Storm stwierdza, że nie wie, co robi na miejscu i że ostatnie, co pamięta, to Instytut. Oskarża Quire'a o kontrolowanie jej, po czym odlatuje, stwierdzając, że obiecała mu się odpłacić. Wierząc słowu bohaterki, Kade oświadcza, że Quentin stąpa po cienkim lodzie i zostaje zawieszony w prawach członka, a koledzy z Instytutu stwierdzają, że powinni byli wiedzieć, że się on nie zmienił. Spoglądając za odlatującą Storm, telepata gratuluje jej realizacji planu – dodając, że sam zrobiłby to samo.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine & the X-Men vol. 2 #12 Wolverine & the X-Men vol. 2 #12 Wolverine & the X-Men vol. 2 #12 Wolverine & the X-Men vol. 2 #12 Wolverine & the X-Men vol. 2 #12 Wolverine & the X-Men vol. 2 #12 Wolverine & the X-Men vol. 2 #12 Wolverine & the X-Men vol. 2 #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.