Avalon » Serie komiksowe » All-New X-Factor » All-New X-Factor #16

All-New X-Factor #16

Postacie
Zapowiedź

• X-Factor ukradło walizkę z Nuclear Football od kontrolowanego przez Red Skulla Prezydenta i zanieśli ją do siedziby Serval, aby była bezpieczna ... ale co się stanie jeśli na miejscu powita ich oddział Sentineli?
• Gambit zdejmuje koszulkę!

Streszczenie

Polaris wyjaśnia Harrisonowi Snowowi, że Sentinele atakujące siedzibę Serval Industries są sterowane przez ludzkich pilotów – w normalnych okolicznościach byliby więc w stanie się z nimi porozumieć. Gambit zauważa jednak, że nadal mają oni swoje rozkazy, a oni nadal wykradli urządzenie, za pomocą którego można rozpętać wojnę nuklearną.

Tymczasem, w rezydencji Snowów, Angela bez skutku próbuje dodzwonić się do męża. Nagle przez dach przebija się jeden z Sentineli, porywając kobietę.

Quicksilver obserwuje próbujące przebić się przez pole siłowe Sentinele, stwierdzając, że powinien z nimi walczyć, Luna zauważa jednak, że dopóki nie znajdą sposobu, by przedrzeć się do środka, nie ma powodu, by to robić. Wtedy przed Pietro staje Lorna, która powala go ciosem i stwierdza, że Scarlet Witch ujawniła jej, że Maximoff jest szpiegiem. Ten więc przyznaje, że Havok nie ufał przedsiębiorstwu i poprosił go, by trzymał na wszystko oko. Polaris każe mu wracać do Avengers, Pietro przyznaje więc, że zrezygnował z członkostwa w zespole, a zmusiwszy kobietę do spytania, czemu to zrobił, wyjaśnia, że gdy Alex stwierdził, że może wrócić do pierwszoligowych Avengers, zamiast działać w drużynie z drugiego szeregu, zdecydował on, że X-Factor bardziej go potrzebuje – a on potrzebuje X-Factor. Tymczasem na miejscu zjawia się Sentinel z Angelą Snow, ogłaszając, że jeśli pole siłowe nie zniknie w ciągu minuty, zmiażdży ją. Gambit wpada do gabinetu Harrisona, a gdy ten stwierdza, że nie mogą uginać się pod szantażem, Remy oświadcza, że sam uwolni kobietę i odchodzi. Pozostawszy sam, Snow dziękuje mutantowi.

Wkrótce później Polaris, Danger, Gambit, Quicksilver i Warlock stają przed robotami, zapewniając, że pracują nad opuszczeniem osłon. W tym samym momencie Cypher zjawia się w pomieszczeniu generatora pola siłowego, gdzie, ignorując pracowników, zaczyna komunikować się z urządzeniem, przejmując pełną kontrolę. Gdy pole siłowe znika, Quicksilver porywa Angelę z rąk Sentineli, po czym atakuje – w niedługim czasie jednak zostaje zneutralizowany. Reszta zespołu również rusza do ataku, a gdy Warlock zostaje powalony, pilot Sentinela zaczyna grozić Danger tym samym. Ta nie przyjmuje tego zbyt dobrze i ujawnia, że wśród jej zdolności znajduje się technopatia. Następnie zmusza Sentinele do zniszczenia się nawzajem, po czym staje nad pilotem – przed zemszczeniem się powstrzymuje ją jednak Polaris. Słabość Lorny wyśmiewa właśnie przybyły wraz z Sunfirem Longshot.

Autor: S_O

Galeria numeru

All-New X-Factor #16 All-New X-Factor #16 All-New X-Factor #16 All-New X-Factor #16 All-New X-Factor #16 All-New X-Factor #16 All-New X-Factor #16

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.