Avalon » Serie komiksowe » Avengers & X-Men: Axis » Avengers & X-Men: Axis #4

Avengers & X-Men: Axis #4

Avengers & X-Men: Axis #4

"Inversion" - Chapter 1: "Altered Beast"

Postacie
Zapowiedź

• Przeznaczenie Red Skulla zostaje ustalone.
• Avenger odchodzi.
• Powstaje KLUH, najsilniejszy ze wszystkich.
• Doom niszczy Latverię.
• X-Men łączą siły z ich największym przeciwnikiem.

Streszczenie

Podczas odprawy na helicarrierze Nick Fury i Maria Hill informują Captaina Americę, że Sentinele Red Skulla i jego obóz na Genoshy zostały rozmontowane, a jego więźniowie przywróceni rodzinom. Zauważają, że jedynym, co pozostało, jest przekazanie samego zbrodniarza S.H.I.E.L.D., Sam stwierdza jednak, że jest on zbyt niebezpieczny, by przetrzymywała go agencja i oświadcza, że Skull pozostanie w Avengers Tower, kontrolowany przez maszyny Starka. Hill zauważa, że to Tony zbudował Sentinele, za pomocą których Schmidt zaatakował herosów, a Fury sugeruje, by bohater pamiętał, gdzie się znajduje, ten więc powala go, stwierdzając, że nie jest Captainem Americą, do którego jest przyzwyczajony. Odchodzi, każąc Scarlet Witch zwołać zebranie – i nie zapraszać Steve'a.

W Nowym Jorku Squid wraz ze swoimi podwładnymi ukrywa się w mieszkaniu po nieudanym skoku na bank, biorąc mieszkającą tam rodzinę na zakładników. Wtedy jednak na pajęczynie zjawia się Carnage, który, strojąc żarty, obezwładnia łotrów i zostawia ich oplecionych dla policji, zaskakując tym zjawiającego się po jego zniknięciu Spider-Mana.

Na Stadionie Giants w San Francisco ląduje Iron Man, ogłaszając, że wszyscy mieszkańcy miasta ze smartfonem otrzymali dostęp do Aplikacji Extremis, która, nieodpłatnie, da im możliwość ulepszenia swojego ciała w jakikolwiek sposób sobie zażyczą. Gdy tłum wiwatuje, Tony wypija lampkę szampana.

Na błoniach przed Instytutem Jean Grey Storm przedstawia uczniom X-Men, którzy wykazali się bohaterstwem na Genoshy. Stwierdza, że w ostatnim czasie stracili tak Profesora Xaviera, jak i Wolverine'a, a ich rodzina coraz bardziej się rozpada, muszą więc temu przeciwdziałać. Ogłasza, że nie mogą dłużej walczyć między sobą, gdy ludzie zabijają ich jednego po drugim. Głos przejmuje Havok, oświadczając, że po latach prób zrozumiał, że koegzystencja z ludźmi jest niemożliwa, a w następnej chwili na podium staje Evan – teraz w zbroi Apocalypse'a i z Cyclopsem u boku – który ogłasza, że jedynym prawem natury jest przeżycie najsilniejszych. Widząc to, Magneto bez słowa odchodzi.

W Avengers Tower Captain America ogłasza, że X-Men zbierają armię, a Scarlet Witch dodaje, że będą próbowali odbić Red Skulla. Pozostali stwierdzają, że wojna z mutantami nie leży w ich interesie, Wilson zauważa więc, że jeśli kontrolę nad ciałem łotra w istocie przejął Xavier, X-Men będą mogli użyć go przeciw nim i odebrać ich nowo odnalezioną wolność od odpowiedzialności. Proponuje, by go zabić i przedstawić to jako egzekucję za zbrodnie przeciw mutantom – nawet bowiem, jeśli X-Men domyślą się, że to sztuczka, będzie za późno, a oni stracą swojego najpotężniejszego telepatę. Gdy udają się do celi, Jarvis próbuje zagrodzić im drogę, przypominając, że Avengers nie zabijają, Wanda jednak odpycha go. Widząc to, Hulk dopada do lokaja, który prosi go o powstrzymanie pozostałych, ten więc staje przeciw nim. Gdy zostaje powalony, wpada w złość i zmienia się w Kluha – "Hulkowego Hulka", który chce jedynie siać zniszczenie i wyskakuje z Wieży. Stwierdzając, że dopóki nie próbuje im zaszkodzić, nie jest on ich problemem, Avengers kierują się z powrotem do celi Skulla, odkrywają jednak, że jest ona pusta.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers & X-Men: Axis #4 Avengers & X-Men: Axis #4 Avengers & X-Men: Axis #4 Avengers & X-Men: Axis #4 Avengers & X-Men: Axis #4 Avengers & X-Men: Axis #4 Avengers & X-Men: Axis #4 Avengers & X-Men: Axis #4 Avengers & X-Men: Axis #4 Avengers & X-Men: Axis #4 Avengers & X-Men: Axis #4 Avengers & X-Men: Axis #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.