Avalon » Serie komiksowe » Avengers & X-Men: Axis » Avengers & X-Men: Axis #5

Avengers & X-Men: Axis #5

Avengers & X-Men: Axis #5

"Inversion" - Chapter 2: "Something Clearly Went Wrong"

Postacie
Zapowiedź

• Steve Rogers wyznacza Spider-Mana i Novę do nieprawdopodobnej walki.
• Nowy Sorceress Supreme mści się na Doomie.
• Iron Man walczy z Daredevilem o przeznaczenie San Francisco.
• X-Men odnajdują nowy dom.
• Sojusz Złoczyńców niszczy bohaterów Uniwersum Marvela!

Streszczenie

W drodze do Avengers Tower, gdzie odbywa się spotkanie nadzwyczajne wszystkich Avengers. Nova wpada na Spider-Mana i razem wchodzą do środka. Gdy wszyscy już się zbierają, Captain America ogłasza, że Red Skull zbiegł – a osoba, która go wypuściła, użyła kodu priorytetowego Avengers. Zauważa, że jest ich zbyt wielu, by wszystkich przesłuchać, a wtedy odzywa się pajęczy zmysł Parkera. Gdy wypycha Novę przez okno, Wilson uruchamia urządzenie zmniejszające wszystkich w pomieszczeniu – poza pozostałymi Avengers, którzy walczyli na Genoshy, Nova bowiem zostaje schwytany przez Medusę. Pająk oplata jednak jej włosy pajęczyną, po czym, uczepiwszy się Alexandra, razem przystępują do ucieczki. W pogoń za nimi rusza Captain, który nokautuje Novę swoją tarczą, ta jednak zawraca i powala jego samego. Gdy do poszukiwań dołącza Scarlet Witch, właśnie przybyły Magneto ucisza dwójkę herosów, zapewniając, że przybył pomóc. Wanda tymczasem wraca do Avengers Tower, gdzie wini Wilsona za zgubienie uciekinierów, po czym oświadcza, że dalsza koalicja z resztą "herosów" nie jest jej potrzebna. Odlatując, grozi, że zabije każdego, kto stanie jej na drodze.

W Avengers Mansion Steve Rogers, jego syn, Ian, i Magneto wyjaśniają Spider-Manowi i Novie, że podczas walki z Red Onslaughtem Scarlet Witch i Doctor Doom rzucili czar mający odwrócić oś osobowości przeciwnika, by wyciągnąć na wierzch pozostałości świadomości Charlesa Xaviera, coś jednak poszło nie tak i wszyscy herosi, którzy wzięli udział w bitwie – tak Avengers, jak i X-Men – stali się źli, a wszyscy łotrzy – dobrzy. Co więcej, jak udowadnia telewizyjna z Arizony, Inwersja doprowadziła do przebudzenia "Hulka Hulka", który rozkoszuje się sianym zniszczeniem. Niewiele myśląc, Nova leci tam i staje przeciw niemu. Nim jednak zaskoczeni pozostali herosi zdążą cokolwiek zrobić, rozlega się alarm – nad Nowym Jorkiem zawisł bowiem Statek Apocalypse'a.

W Avengers Tower Captain America wyjaśnia uwięzionej Wasp, z której wysysane są Cząsteczki Pyma, że demokracja zawiodła. Ludzkość potrzebuje dyktatora, który będzie ich kontrolować, a dzięki Cząsteczkom nie będzie musiał zabijać oponentów. Wtedy jednak na miejscu zjawiają się X-Men, a widząc, co Sam robi z jego żoną, Havok powala go. Nightcrawler tymczasem ujawnia, że Red Skulla nie ma w celi, a przybyły Apocalypse oświadcza, że prędzej, czy później się on pojawi – a wtedy dołączy do nich. Każe też pozostawić Wilsona przy życiu, a stanąwszy nad nim ogłasza, że daje ludziom żyjącym na Manhattanie trzy godziny na opuszczenie miasta – po tym czasie wymorduje wszystkich, którzy tam pozostali, i stworzy z Nowego Jorku stolicę swego nowego imperium.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers & X-Men: Axis #5 Avengers & X-Men: Axis #5 Avengers & X-Men: Axis #5 Avengers & X-Men: Axis #5 Avengers & X-Men: Axis #5 Avengers & X-Men: Axis #5 Avengers & X-Men: Axis #5 Avengers & X-Men: Axis #5 Avengers & X-Men: Axis #5 Avengers & X-Men: Axis #5 Avengers & X-Men: Axis #5 Avengers & X-Men: Axis #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.