Avalon » Serie komiksowe » World War Hulk Prologue: World Breaker » World War Hulk Prologue: World Breaker

World War Hulk Prologue: World Breaker

Zapowiedź

Hulk nadchodzi i żadna siła na Ziemi nie jest w stanie powstrzymać go przed dokonaniem zemsty na Illuminati! Jakie wydarzenie było w stanie doprowadzić do tej zbliżającej się monstrualnej bitwy nad inne bitwy? W czasie, gdy wielki kamienny statek Hulka zbliża się do Ziemi, on sam przygotowuje się już do wojny i przypomina sobie wszystkie zaszłe konflikty z Iron Manem, Fantastic Four, Doctorem Strangem oraz Inhumans. To jest doskonały moment, aby rozpocząć zapoznawanie się z nadchodzącym tego lata, miażdżącym bohaterów, niszczącym miasta, łamiącym kości i zmieniającym historie świata Marvela wydarzeniem.

Cytat

Hiroim: "The first of our targets will be the one called "BlagBult"."

Elloe: ""BlagBult"? What sort of name is that?"

Brood: "In my language, it means, "she who urinates uncontrollably". Why would such a one concern us?"

Streszczenie

Próbując uratować życie niewinnego, doktor Bruce Banner został złapany przez eksplozje gamma bomby i stał się Incredible Hulkiem, przerażającym potworem z wręcz nielimitowaną mocą. Obawiając się zagrożenia dla ludzkości z jego strony, najpotężniejsi ziemscy bohaterowie wystrzelili Hulka w kosmos. Po wylądowaniu na odległej planecie, Hulk został Imperatorem i poczuł, co to miłość. Ale kapsuła, w której wystrzelono Hulka z Ziemi wybuchła, zabijając miliony istot, łącznie z jego królową i dzieckiem, które ona nosiła. Przepełniony wściekłością Hulk i jego Przymierze wojowników obrali kurs na Ziemię, aby zemścić się na tych, którzy ponoszą odpowiedzialność za zniszczenie ich świata...

Kosmos, ostateczna granica. Oni nigdy czegoś takiego nie widzieli, a byli rasą podróżującą po galaktykach od setek mileniów. Wielki kamienny statek wyłaniający się znikąd, musieli go mieć. Otoczyli go swoją flotą i przeprowadzili desant. Myśleli, że bez problemu uda im się go przejąć, że wielki zielony gigant stojący nieruchomo na jego pokładzie jest tylko posągiem. Jak bardzo się mylili.

Przepełniony wściekłością Hulk walczy rozpruwając swym mieczem kosmitów próbujących przejąć jego statek. Walczy tak zaciekle, jakby od tego zależało jego życie. Powodem tego jest fakt, iż on ich nie widzi, zaślepiła go złość, a umysł spłatał mu figla. Hulk zamiast najeźdźców widzi swoich prawdziwych wrogów - Mr. Fantastica, doktora Strange'a, Iron Mana oraz Black Bolta. Dlatego w każdy cios wkłada całą swa siłę i nie ma litości dla nikogo. Nic mu już nie zostało, jedynie złość. I przymierze. Hulk nagle oprzytomniał i spostrzegł, że zaciska swą dłoń na gardle swojego towarzysza broni, a drugi próbuje go uwolnić. W końcu zielony olbrzym zaczął jasno myśleć i chyba po raz pierwszy w życiu poczuł wstyd.

Ziemia. Jennifer Walters właśnie wracała do swojego pokoju w motelu, gdy spostrzegła, że jej drzwi są otwarte. Ostrożnie weszła do środka i zobaczyła czekającego na nią doktora Samsona. Ten ma jej za złe, że tak mocno mu przywaliła, gdy się ostatnio widzieli [patrz Incredible Hulk vol. 3 #106 - Black Bolt]. Jen jest wściekła na swojego przyjaciela, o ile może go tak jeszcze nazywać, i nie chcąc z nim rozmawiać zamyka się w łazience. Jednak Samson nie odpuszcza, zbyt dużo ich łączyło w przeszłości, żeby tak się to wszystko skończyło, więc opiera się plecami o drzwi i zaczyna rozmowę. Jen w końcu wychodzi i daje mu ostatnią szansę.

Kosmos, kamienny statek. W jednej z kajut rozmawiają Miek, Korg, Brood, Hiroim, Elloe oraz Arch-E. Brood skarży się towarzyszom, że Hulk o mało go nie zabił w czasie walki na pokładzie z kosmitami. Gdyby nie Korg, niewiadomo jakby się to skończyło dla niego. Kamienny potwór to potwierdza. Widział szaleństwo w oczach Hulka. W takim stanie może on być niebezpieczny, nie tylko dla wrogów, ale i dla nich. To wprowadza niepokój w szeregi Przymierza. Wtedy Hiroim uspokaja ich mówiąc, że się tym zajmie. Chwilę później szaroskóry kapłan cienia, jest już w kajucie Hulka. Zielony olbrzym ciężko trenuje wymachując swym wykutym przez siebie, wielkim mieczem i nie ma ochoty na rozmowę. Hiroim blokuje jedno z jego potężnych cięć i nakłania do konwersacji. Hulk musi się nauczyć zapanować nad swoim gniewem. Jest on jego największa siłą, ale może też stać się jego zgubą i zagrożeniem. Hiroim deklaruje, że nauczy Hulka samokontroli, a także pomoże stawić czoła jego wrogom.

Pokój motelowy Jennifer Walters. Jen kłóci się z Samsonem. Doc próbuje ją przekonać do racji S.H.I.E.L.D, że mieli oni jak najlepsze powody i intencje, aby wystrzelić Hulka w kosmos. I przywołuje szereg przykładów z historii, żeby udokumentować swoje argumenty. Samson przedstawia jej Hulka jako szalejącego potwora, którego nie dało się kontrolować i któremu nie można było pomóc. Jednak Jennifer stoi po stronie kuzyna i wie, że żadna z tych przywołanych sytuacji nie była tak oczywista jak ją zarysowuje jej rozmówca. To, co zrobiono Hulkowi, było niczym wypowiedzenie mu wojny i gdy on wróci, niech bóg ma w swojej opiece tych, którzy mu to zrobili, bo She-Hulk im nie pomoże. Konwersacja z każdą chwilą się zaostrza, aż w końcu po kilku słowach, które nie powinny paść, Jen wyrzuca Samsona ze swojego pokoju.

Kosmos, kamienny statek. Hiroim i Hulk medytują. Kapłan cienia jest zaskoczony postępami zielonego olbrzyma, zupełnie tak jakby skrywał on w sobie dwie osobowości, z czego jedna byłaby wyjątkowo światła. Teraz, gdy Hulk już się uspokoił, mogą porozmawiać o czekających na Ziemi przeciwnikach. Zielony olbrzym opowiada mu o swoich potyczkach z Mr. Fantasticiem, doktorem Strange, Iron Manem oraz Black Boltem. Wszyscy oni udawali jego przyjaciół, gdy potrzebowali jego pomocy, lecz kiedy pojawiały się kłopoty odwracali się od niego, lub nazywali potworem i jak takowego traktowali. Przekaz ten jakże różni się od tego, o czym mówił Samson z Jennifer. Hulk zakończył swą opowieść o przeciwnikach na Black Bolcie. Ten był najpotężniejszy z nich wszystkich i tylko on był w stanie pokonać zielonego olbrzyma, o czym pozostała trójka doskonale wiedziała. Hiroim odpowiedział, że akurat to mogą wykorzystać.

Później. Hiroim wraca po spotkaniu z Hulkiem do reszty Przymierza. Długo medytowali oraz planowali rozważając wszystkie słabe strony przeciwników i teraz kapłan cienia przyszedł przekazać towarzyszom każdy szczegół opracowanego planu. Ich pierwszym celem będzie niejaki Black Bolt. Jest on najpotężniejszym z przeciwników, więc jeśli pokażą jego pokonane ciało reszcie wrogów, tamci będą wiedzieć, że ich sytuacja jest beznadziejna, a w ich serca wedrze się strach. Hulk nie stanowi już zagrożenia dla Przymierza, okiełznał swój gniew i jeszcze nigdy nie był tak skupiony na swoim celu, aby zniszczyć tych, którzy wystrzelili go w kosmos [Zdarzenia, na które powoływano się w odniesieniu do historii miały miejsce między innymi w Fantastic Four #12, Iron Man #132, Incredible Hulk vol. 2 #153, 300, Inncredible Hulk Annual 1968, Avengers #1,2 oraz pośrednio w miesięczniku Defenders - Black Bolt].

Hulk stoi sam, nieruchomo, w monumentalnej pozycji na pokładzie kamiennego statku wskazując swym mieczem w kierunku Ziemi. Zbliża się, a razem z nim niepohamowane pokłady gniewu i zemsty. Tymczasem, na Ziemi. Jennifer Walters nagle zerwała się na równe nogi. Niewiadomo jak to nazwać, przeczucie, intuicja, a może to coś zupełnie innego, ale ona już wie, że jej kuzyn nadchodzi.

[Uwaga: W komiksie znajduje się również krótka, humorystyczna historyjka ze stajni Mini Marvel, autorstwa Chrisa Giarrusso, pod tytułem "Round Trip" oraz przedruk historii "Mastermind Excello" z Amazing Fantasy vol. 2 #15 - BB]

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

World War Hulk Prologue: World Breaker World War Hulk Prologue: World Breaker World War Hulk Prologue: World Breaker

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.