Avalon » Serie komiksowe » Inhuman » Inhuman #8

Inhuman #8

Inhuman #8

"Comes the Light"

Postacie
Zapowiedź

• Wiemy, że Black Bolt i Maximus byli zangażowani w wydarzenia z New Avengers, ale to nie jest cała historia.
• Bracia Boltagon mają kłopoty, a My wiemy, że dla jednego z nich skończy się to bardzo źle!

Streszczenie

Ranny, Nur zjawia się przed trenującą z Gorgonem Medusą i opowiada o tym, co zdarzyło się po tym, jak wraz z Auran odnaleźli Maximusa i jak zginęła ona, osłaniając go przed atakiem Black Bolta. Inhumanie tłumaczą mu, że brat Bolta jest potężnym telepatą i nie można winić króla za jego czyny, po czym postanawiają zająć się sprawą, McGee stwierdza jednak, że chce pomścić Auran i spełnić jej ostatnie życzenie – ocalić Bolta. Wpierw jednak, z pomocą Elejei, odnajduje córki partnerki, by przekazać im złą wiadomość.

Naja wraz z Gabby ekscytuje się jej kopiącym dzieckiem, gdy odnajduje je Inferno w swoim nowym kombinezonie. Gdy siostra zauważa, że jego rany po starciu z Unspokenem, Dante odpiera, że zrobi wszystko, co mu każą, by zapewnić bezpieczeństwo siostrze i jej dziecku. Wkrótce później on, Gorgon i Nur stają przed Eldrackiem, którego Gorgon prosi o pomoc w odnalezieniu Black Bolta, stwierdzając, że Attilan potrzebuje króla. Gdy drzwi nie otwierają się, staje przed nimi Frank, oświadczając, że Inhumanin dobrze wie, czego on potrzebuje.

W Himalajach Maximus stwierdza, że jego brat powinien być mu wdzięczny – dał mu bowiem pretekst, by odpocząć od obowiązków króla – a to z pomocą hipno-miotacza, ulepszonego za pomocą technologii Illuminati. Przygotowuje się do zmuszenia Bolta do skoku z urwiska, obserwujący to z daleka Gorgon każe więc Inferno atakować, ten jednak nie jest w stanie się do tego zmusić, obawiając się, że znowu się wypali. Nur wkracza więc do akcji i oślepia Maximusa swoją mocą, a gdy ten każe Boltowi zniszczyć przeciwników, policjant strzela do niego. Osłabiony, szaleniec chwyta się brata, ten jednak jednym słowem – pamiętaj – dezintegruje jego dłonie i pozwala mu spaść w przepaść. Następnie, ignorując prośby Gorgona o powrót do królestwa, odnajduje ukryty Kodeks Terrigenowy i odlatuje.

Autor: S_O

Galeria numeru

Inhuman #8 Inhuman #8 Inhuman #8 Inhuman #8 Inhuman #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.