Avalon » Serie komiksowe » Nova vol. 5 » Nova vol. 5 #24

Nova vol. 5 #24

Nova vol. 5 #24

"Stupidity Tries"

Postacie
Zapowiedź

TIE-IN do AXIS!
• Nova mierzy się z… czy to Hulk?
• Dowiedz się dlaczego walczą i dlaczego Sam myśli że ma szanse!

Cytat

Doktor: "Nobody will blame you for not facing that beast, especially while you're injured."

Nova: "I know... But I would blame me."

Streszczenie

W paryskim szpitalu doktor opatruje złamaną rękę i pomniejsze obrażenia Novy, który nie bez problemów przypominając sobie swoje prawdziwe imię. Lekarz odradza mu wracać do walki, heros stwierdza jednak, że musi to zrobić i prosi, by pomógł on mu dostać się na dach i założyć hełm. Gdy jednak leci z powrotem do Ameryki, w pewnym momencie traci moc i zaczyna opadać. W ostatniej chwili odzyskuje ją, wściekły jednak, wylądowawszy, ciska hełm na ziemię, stwierdzając, że ludzie liczą na nich, nie mogą się poddawać.

Podczas, gdy w jadłodajni z dala od domu Eva Alexander zamartwia się o syna, w Nowym Jorku Spider-Man zakrada się do magazynu S.H.I.E.L.D., w którym przetrzymywane są urządzenia skonfiskowane z Baxter Building, mając nadzieję na znalezienie czegoś, co może powstrzymać Kluha. Tam Steve Rogers informuje go, że Nova zaginął w akcji.

W Arizonie Kluh niszczy most nieopodal Carefree, po czym udaje się do miasta. Ląduje przed szkołą, gdzie dyrektor Philbin wysyła uczniów do starego bunkra przeciwatomowego w piwnicy, nim jednak potwór zdąży zaatakować, na miejscu zjawia się Nova. Stwierdza, że przybył to zakończyć, po czym, wiedząc, że nie ma szans z Kluhem w pojedynku, owija go więc kablem ze niszczonego mostu i zaczyna wznosić się z nim w przestworza. Potwór uwalnia się, jest już jednak za późno – Nova osiągnął drugą prędkość kosmiczną i teraz wyrzuca przeciwnika w pustkę. Nie ma czasu na świętowanie jednak, znowu bowiem traci moc i zaczyna opadać. Zwalcza zmęczenie i chwyta hełm – a ponownie odzyskując moc, rozbija się w miejskim skate-parku. Odnajdują go jednak mieszkańcy, dziękując za ratunek.

Jakiś czas później. Nova przybywa do Avengers Mansion, gdzie wita się z innym "herosem" – Carnagem, który gratuluje mu rozprawienia się z Kluhem. Wymieniają się swoimi imionami, wtedy jednak staje przed nimi Steve Rogers – a także Spider-Man, który w magazynie odnalazł mecha będącego w stanie rozprawić się z potworem. Steve informuje jednak Pete'a, że problem został rozwiązany i prosi, by zabrał on ze sobą Carnage'a, po czym zwraca się do Sama, stwierdzając, że uratował wielu ludzi, przymknie więc oko na niesubordynację. Chłopak ujawnia więc, że jego hełm jest uszkodzony, jest więc uziemiony. Steve stwierdza, że jego matka musi być z niego dumna, a wtedy Nova w końcu sobie o niej przypomina.

Wkrótce później. Nova odnajduje matkę w jadłodajni, a gdy właściciel postanawia nakarmić bohatera na koszt firmy, Sam informuje matkę, że ich dom nadal powinien być w jednym kawałku. Gdy Eva go poprawia, okazuje się, że chłopak nie pamiętał o przeprowadzce do mieszkania.

W Nowym Jorku Cletus Kasady nie może uwierzyć, że posiada listę ludzi, których chce skrzywdzić i postanawia stworzyć nową – ludzi, którym chce pomóc. Jako pierwszego wpisuje Sama Alexandra, zamierzając się do niego odezwać, gdy rozwiążą obecny kryzys.

Autor: S_O

Galeria numeru

Nova vol. 5 #24 Nova vol. 5 #24 Nova vol. 5 #24 Nova vol. 5 #24 Nova vol. 5 #24

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.