Avalon » Serie komiksowe » Captain America & Mighty Avengers » Captain America & Mighty Avengers #2

Captain America & Mighty Avengers #2

Captain America & Mighty Avengers #2

"Fast Money"

Postacie
Zapowiedź

• Dawniej, Luke Cage był człowiekiem ludu... bohaterem społeczności... bohaterem ludzi potrzebujących pomocy.
• Ale gdy nowy Luke Cage pojawia się w mieście... jedyną osobą, której pomaga, jest on sam!
• Captain America rozpoczyna wojnę... przeciw Mighty Avengers!

Streszczenie

W więzieniu na Wyspie Rykera Quickfire zabija czas, trenując, gdy nagle zjawia się przed nią Jason Quantrell. Gdy kobieta, zdziwiona, pyta, jak się dostał do jej celi, ten opiera, że Cortex odnalazło wiarę. Pyta, czy jego dawna ochroniarz chce się wydostać z więzienia, ta więc, po chwili zastanowienia, uściskuje jego dłoń. Wtedy jednak zaczyna się przeistaczać, a Jason żegna się z nią i chwilę później zjawia się w swoim biurze, gdzie czeka już Luke Cage.

Blue Streak i jego drużyna łotrów na rolkach – Fast Five – obrabia bank w Nowym Jorku, gdy jednak uciekają, staje przed nimi Spectrum. Streak każe się rozdzielić, Monica obiera więc sobie na cel jedną ze złodziejek, Silver Ghost. Ta jednak ujawnia, że jest osłaniana przed jej atakami i uruchamia kamuflaż, znikając z jej oczu, bohaterka wzywa więc resztę zespołu. White Tiger odnajduje i rzuca się na Blue Streaka, rozszarpując jego zbroję, a gdy Gold Rush widzi to, próbuje uciekać, na jego drodze staje jednak Power Man. Przed Redlinem zjawia się tymczasem Kaluu, który przyznaje, że nie interesuje go powstrzymywanie złodziei, ma jednak dług wdzięczności wobec Mighty Avengers i teleportuje łotrzyka do Purple Dimension. Green Light tymczasem wpada na Blue Marvela i She-Hulk, oślepia ich jednak stroboskopami zamontowanymi w jej zbroi. Adam jednak nadal ją powala, celując na słuch i zgadzając się z Jen, że nikt nie musi wiedzieć o tym, że prawie pozwolili jej uciec. Silver Ghost zaś trafia na utykającego Blue Streaka, gdy jednak idzie mu z pomocą okazuje się, że była to jedynie świetlna forma Spectrum, która wytropiła ją dzięki śladowym promieniowaniu jej rakietowych rolek i teraz z bliska bez problemu przebija jej osłony. Obserwując to wszystko na ekranach w Avengers Tower Captain America i Iron Man nie mogą uwierzyć, że marka Avengers jest w ten sposób marnowana, postanawiają jednak poczekać, aż swój ruch wykona Luke Cage.

W Gem Theater Luke staje przed resztą zespołu, ujawniając, że sprzedał prawa do Mighty Avengers i Heroes for Hire – a kupcem jest Cortex Corporation, która chce zainwestować w rynek superbohaterski. Gdy herosi protestują, Luke oświadcza, że zrobi wszystko, by zapewnić swojej córce godne życie, właśnie przybyła Jessica zabrania jednak używania jej jako tarczy. She-Hulk zaś ujawnia, że gdy pracowała nad stroną prawną przedsięwzięcia, uczyniła z drużyny spółdzielnię – a to oznacza, że wszyscy członkowie drużyny mają takie same prawa i uprawnienia, i żaden nie może w pojedynkę podjąć tego typu decyzji. Jess zauważa też, że posiada ona połowę praw do marki Heroes for Hire – a biorąc też pod uwagę udziały Danny'ego Randa, to też nie jest coś, co Luke może sprzedać. Oświadcza, że jedynym, co mógł sprzedać, był on sam i każe mu się wynosić. Gdy Cage wychodzi na zewnątrz, czekający na niego Iron Man pyta, czy mogą to zrobić po swojemu, a gdy ten się zgadza – zastrzegając, że nikomu z jego rodziny nie może spaść włos z głowy – Stark wita go z powrotem w prawdziwych Avengers.

Autor: S_O

Galeria numeru

Captain America & Mighty Avengers #2 Captain America & Mighty Avengers #2 Captain America & Mighty Avengers #2 Captain America & Mighty Avengers #2 Captain America & Mighty Avengers #2 Captain America & Mighty Avengers #2 Captain America & Mighty Avengers #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.