Avalon » Serie komiksowe » Captain America & Mighty Avengers » Captain America & Mighty Avengers #1

Captain America & Mighty Avengers #1

Captain America & Mighty Avengers #1

"We Take Care Of Our Own"

Postacie
Zapowiedź

TIE-IN do AXIS!
• Oni są Avengers dla ludzi - pomagają każdemu kto ich potrzebuje.
• Razem z Samem Wilsonem - nowym Captain America - są Potężni.
• Ale gdy nadejdą wydarzenia z AXIS, czy na pewno są razem? Czy raczej bliscy upadkowi?
• Gościnnie: Spider-Man!

Streszczenie

Nowy Captain America patroluje Nowy Jork z pomocą ptaków. Odkrywa uciekających w samochodzie złodziei i ciska w nich swoją tarczą, nokautując ich i doprowadzając do zderzenia auta ze ścianą, po czym kontynuuje swój lot.

W Gem Theater Dave Griffith oprowadza nową woluntariuszkę, Sorayę Khorasani, po budynku, dziewczyna jednak na każdym kroku zachwyca się mijanymi herosami. Zauważa ubranego w garnitur Luke'a Cage'a, który wybucha, widząc wchodzącego do środka Spider-Mana. Ten wyjaśnia, że Pająk, który jakiś czas temu ich zaatakował, nie był nim – kontrolę nad jego ciałem przejął bowiem Doctor Octopus, który próbował udowodnić, że będzie lepszym Spider-Manem. Zaczyna się jąkać im meandrować, Luke jednak przerywa mu, ujawniając, że wiedział o tym od jakiegoś czasu, nie zmienia to jednak faktu, że to akcje Spidey'a doprowadziły do tamtej sytuacji i to on wystawił jego córkę na zagrożenie. Każe mu się wynosić, stwierdzając, że musi się zająć interesami.

W siedzibie Cortex Incorporated jeden z dyrektorów wyraża swoje wątpliwości co do ostatnich, nie do końca legalnych inwestycji właściciela korporacji, Jasona Quantrella, ten jednak zapewnia, że Gideon Mace i jego ludzie są przydatni – zwłaszcza, że ich obecność prowadzi do większego zainteresowania rynku "bohaterami". Nagle do pomieszczenia wpadają Plunderer i jego ludzie. Edgar każe przekazać sobie aktywa firmy, by mógł je następnie upłynnić i przekazać je głodującym sierotom. Słysząc to, jeden z jego podwładnych protestuje, łotr przypomina więc, jak nie tak dawno temu udali się na Genoshę, by wykorzystać chaos podczas walki herosów i łotrów z Red Onslaughtem i zagrabić, co się dało. Pyta, czy po powrocie z wyspy nie czuł się, jakby powinien kraść od bogatych, by dawać biednym, ten więc przyznaje mu rację. Nim jednak zdążą cokolwiek zagrabić, na miejscu zjawia się Captain America, który brutalnie rozprawia się z włamywaczami, podczas gdy Quantrell zaczyna prowadzić przez telefon rozmowę biznesową, wyjaśniając rozmówcy, że jeden z jego kompanów wpadł do niego z wizytą i zaprezentował swoje umiejętności. Stwierdza jednak, że ma teraz bałagan do uprzątania, żegna się więc z Lukem Cagem. 

Wilson wraca do Avengers Tower, gdzie czeka już na niego hologram Tony'ego Starka. Tam Cap zauważa, że Avengers, którzy nie pojawili się na Genoshy, staną przeciw nim, muszą więc znaleźć sposób na to, by ich zneutralizować. Iron Man stwierdza, że powinni wpierw zająć się grupą nielegalnie wykorzystującą ich znak towarowy – Mighty Avengers.

Autor: S_O

Galeria numeru

Captain America & Mighty Avengers #1 Captain America & Mighty Avengers #1 Captain America & Mighty Avengers #1 Captain America & Mighty Avengers #1 Captain America & Mighty Avengers #1 Captain America & Mighty Avengers #1 Captain America & Mighty Avengers #1 Captain America & Mighty Avengers #1 Captain America & Mighty Avengers #1 Captain America & Mighty Avengers #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.