Avalon » Serie komiksowe » Deadpool vol. 3 » Deadpool vol. 3 #38

Deadpool vol. 3 #38

Deadpool vol. 3 #38

"A Friend In Need..."

Postacie
Zapowiedź

• Dobrze słyszeliście, wydarzenia w Axis odmieniły go...
• Deadpool przeszedł na Zen!
• Odnalazł spokój! Wyrzekł się przemocy!
• Więc jak pomorze przetrwać swoim przyjaciołom spotkanie z odmienionymi X-Men?!?

Streszczenie

W Danger Room Deadpool i koreańscy X-Men uciekają przed "oryginałami", którzy w końcu dopadają ich w pociągu. Na dachu pojazdu rozpoczyna się walka, a podczas gdy mutanci stają przeciw swoim kopiom, Beast i Rachel atakują Deadpoola, który nadal odmawia walki i próbuje przekonać ich do pokojowego rozwiązania. Pociąg tymczasem dociera do przepaści i opada do następnej symulacji – zniszczonego miasta. Tam, widząc X-Men maltretujących Wade'a, Kim każe im zostawić go w spokoju, a mutanci uznają, że to dobry pomysł, po czym, wyłączając zabezpieczenia, zostawiają swoich "gości" w Danger Room, pewni, że sala sama ich zabije. Podczas, gdy Koreańczycy walczą z zagrożeniami, Wade postanawia odnaleźć wyjście. Zasłania swoje oczy i otwiera umysł, po chwili odkrywając, gdzie "rzeczywistość" jest najsłabsza i przecina tamtędy drogę swoim drewnianym mieczem. Otwiera to przejście do "muzeum" w jego umyśle, gdzie zauważa, że jeden z obrazów został zasłonięty innym. Odnajduje ukryte wspomnienie, gdy jednak zauważa, że jego przyjaciele są przytłoczeni atakami Sali Ćwiczeń, chowa je, by zająć się nim później, i pokazuje im drogę na zewnątrz. Uciekłszy z Instytutu "pożyczają" jeden z samochodów X-Men, a choć Wade zapewnia, że mutanci zostali odmienieni i że po przywróceniu ich właściwych jaźni Koreańczycy będą mogli do nich wrócić, ci odpierają, że nie mogliby znowu im zaufać. Stwierdzają, że są potworami, to daje więc Wilsonowi inny pomysł.

Wkrótce później Shiklah zapewnia, że przyjaciele jej męża będą mile widziani w Monster Metropolis, a gdy jej słudzy prowadzą ich na pokoje, sukkub zauważa, że jej mąż nadal jest "nudny". Ten prosi, by nie próbowała go odmienić, wyjaśniając, że w końcu odnalazł w swoim życiu równowagę. Kobieta więc, odchodząc, odpiera, że teraz straciło ją ich małżeństwo.

Tymczasem Michael i nadworny czarny mag Shiklah zastanawiają się nad problemem Deadpoola, ten jednak, zajrzawszy do nich, prosi, by znaleźli sposób na to, by pomóc Koreańczykom. Magic Mike pyta więc, czy czarnoksiężnik posiada Drzewo Sarkoońskie.

Jakiś czas później. Wade udaje się do małżeńskiego łoża, gdzie już czeka Shiklah. Wtedy jednak odzywa się jego telefon, informujący Deadpoola o ultimatum, które Apocalypse dał Nowemu Jorkowi. Przepraszając żonę stwierdza, że Evan niedawno mu pomógł, teraz więc musi się mu odwdzięczyć. Wkrótce później staje przed Apocalypsem na ulicach Manhattanu, gdy jednak próbuje go przekonać do pokojowego rozwiązania, Evan przebija jego pierś swoją pięścią.

Autor: S_O

Galeria numeru

Deadpool vol. 3 #38 Deadpool vol. 3 #38 Deadpool vol. 3 #38 Deadpool vol. 3 #38 Deadpool vol. 3 #38 Deadpool vol. 3 #38

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.