Avalon » Serie komiksowe » Deadpool vol. 3 » Deadpool vol. 3 #39

Deadpool vol. 3 #39

Deadpool vol. 3 #39

"...A Friend Indeed"

Postacie
Zapowiedź

• Dobrze słyszeliście, wydarzenia w Axis odmieniły go...
• Deadpool przeszedł na Zen!
• Odnalazł spokój! Wyrzekł się przemocy!
• Więc jak pomorze przetrwać swoim przyjaciołom spotkanie z odmienionymi X-Men?!?

Streszczenie

Nowy Jork. Doctor Doom, opętana przez Daniela Drumma Scarlet Witch i White Skull rzucają czar Inwersji. Gdy dochodzi on do skutku, Zenpool – będący samą głową – czując, że niedługo zniknie, prosi Deadpoola, by zapamiętał uczucie równowagi, które mu towarzyszyło i by był dla siebie tak dobry, jak dla swoich przyjaciół. Jakiś czas później głowę Wade'a odnajduje Evan. Obwinia się on za ostatnie wydarzenia, Wilson próbuje go więc zapewnić, że to nie jego wina i że cały czas zwalczał efekty Inwersji, prosi też, by pomógł mu w odnalezieniu reszty jego ciała. Gdy docierają na Times Square, gdzie głowa Wade'a zrasta się z resztą, a wtedy zauważa ich policjant, który rozpoznaje w Evanie Apocalypse'a. Dwójka ucieka więc, a gdy chłopak zastanawia się, czy powinien wrócić do X-Men, Deadpool stwierdza, że lepiej będzie poczekać, aż sytuacja się uspokoi i każe mu zejść do kanałów, zapewniając, że ma miejsce, w którym będzie mógł przeczekać burzę.

Jakiś czas później Deadpool walczy z demonami strzegącymi wejścia do Monster Metropolis, a gdy na miejscu zjawia się Shiklah, Wade ujawnia, że wrócił do swojego starego "ja". Jego żona jest szczęśliwa z tego powodu, widząc jednak Evana, protestuje, ujawniając, że Apocalypse był jednym z najgorszych przeciwników jej królestwa, i stanowczo odmawia przyjęcia go. Dodaje, że magowie poszukiwali Wade'a, ten więc prosi Evana, by za nim poczekał i udaje się we wskazane miejsce. Tam Michael i nadworny mag prezentują mu Drzewo Sarkoońskie, które rośnie w absolutnej ciemności i zamiast wody jest podlewane krwią. Ujawniają, że jego owocami są ludzkie organy, te jednak trzeba wpierw zasadzić, czarnoksiężnik wyciąga więc serce z piersi Wade'a, podczas gdy Mike blokuje jego uczucie bólu. Gdy drzewo wchłania organ, kolejne serce szybko zaczyna pączkować. Mag pyta więc, jakich jeszcze organów potrzebują przyjaciele Wade'a.

Wkrótce później Drzewo okraszone jest najróżniejszymi narządami wewnętrznymi, a Kim ujawnia Wade'owi, że zdecydowali się pozostać w Metropolii, gdzie nie są oceniani na podstawie ich wyglądu. Wade tymczasem zakłada nową maskę i udaje się po Evana, którego zabiera do swojego domu naprzeciwko Prestonów. Zapewnia, że będzie mógł tu poczekać, aż wszystko ucichnie i obiecuje, że wkrótce udadzą się na zakupy, aby dom jakoś wyglądał. Wychodzi na zewnątrz, gdzie widzi "swój" ogród zen. Psuje jego kompozycję, stwierdzając, że utracił pokój ducha, który czuł. Spalając kostium Zenpoola dochodzi do wniosku, że walczył za swoich przyjaciół, by byli nie tylko bezpieczni, ale i szczęśliwi, jest to jednak coś, czego sam nigdy nie poczuje.

Autor: S_O

Galeria numeru

Deadpool vol. 3 #39 Deadpool vol. 3 #39 Deadpool vol. 3 #39 Deadpool vol. 3 #39 Deadpool vol. 3 #39 Deadpool vol. 3 #39

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.