Avalon » Serie komiksowe » Magneto vol. 3 » Magneto vol. 3 #13

Magneto vol. 3 #13

Postacie
Zapowiedź

• W swojej wojnie z tymi, którzy chcą by jego rasa wyginęła, Magneto ma tylko jednego sojusznika: tajemnicza kobietę zwaną Briar Raleigh.
• Ale jakie są jej prawdziwe zamiary wobec Mistrza Magnetyzmu?

Streszczenie

Briar Raleigh zjawia się w undergroundowym środowisku ofiar-fanów superłotrów. Podchodzi do znajomego sprzedawcy nagrań z ataków Magneto, zła, że oferuje on relacje z ataku na Seattle, gdzie sama ucierpiała. Pyta, czemu nie sprzedaje nagrań z Sacramento, ten stwierdza więc, że takowe nie istnieją. Wspomina, jak był w mieście podczas ataku Mistrza Magnetyzmu – jak operator kamery dla programu "Mutants Among Us". Gdy jednak reporter zwrócił się do Magnusa z propozycją, by wykorzystał ich program do wysłania w eter swej wiadomości, ten jednak oskarżył ich o zwracanie ludzi przeciwko jego rasie i zniszczył kamerę – wraz z okiem Henry'ego. Tymczasem do Briar podchodzą dwie młode dziewczyny zafascynowane jej ortezą, a jedna z nich sama pokazuje jej swoje blizny, zapewniając, że pozostawił je Magneto. Opowiadają, jak ich grupa pracowała nad podziemną publikacją skupiającą się na szerzeniu słów Magneto, ten jednak zaatakował ich "redakcję", nie chcąc ich pomocy. Wysłał w kierunku jednej z nich impuls elektromagnetyczny, przekazując jej swój punkt widzenia, po czym, poddusiwszy ją kablami jej własnych słuchawek, zniknął. Gdy pytają, jak ona została ranna, Raleigh wręcza im nagranie z Seattle, stwierdzając, by same zobaczyły. Gdy dziewczyny odchodzą, Briar zapewnia Henry'ego, że wie, że historia była zmyślona, a rany – własnoręczne, i zaczyna się zastanawiać, czy wszyscy na miejscu się przekonują, że Magneto zaatakował ich osobiście i że są częścią czegoś większego. Wtedy na miejscu zjawiają się agenci S.H.I.E.L.D., chcący porozmawiać z kobietą. Mają oni do niej tylko jedno pytanie – gdzie jest Magneto?

Ten znajduje się w Genoshy. Przechodząc się wśród ruin, dochodzi do wniosku, że duchy osób zamordowanych w tym miejscu domagają się zemsty.

Autor: S_O

Galeria numeru

Magneto vol. 3 #13 Magneto vol. 3 #13 Magneto vol. 3 #13 Magneto vol. 3 #13 Magneto vol. 3 #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.