Avalon » Serie komiksowe » Avengers & X-Men: Axis » Avengers & X-Men: Axis #7

Avengers & X-Men: Axis #7

Avengers & X-Men: Axis #7

"New World Disorder" - part 1: "End The Line"

Postacie
Zapowiedź

TO WŁAŚNIE TO! BITWA TWOICH MARZEŃ - ASTONISHING AVENGERS KONTRA THE UNCANNY X-MEN - O PRZYSZŁOŚĆ NOWEGO JORKU!

Streszczenie

W Avengers Tower Havok spogląda na uwięzioną Wasp, wspominając, że była ona jedyną osobą, dzięki której przetrwał na Planet X i pyta, czy można ocalić choć jednego człowieka przed bombą genetyczną. Zwraca się do brata z pytaniem, czy byłby w stanie poświęcić swoją żonę, ten więc stwierdza, że tak – dla uratowania ich rasy. Wtedy na miejscu zjawia się Nightcrawler, informując o ataku "Avengers". Gdy byli łotrzy stają do walki z X-Men, Spider-Man i Deadpool zakradają się do środka, odnajdując bombę – i nadal czuwającego przy niej Apocalypse'a. Spidey stwierdza, że nie uda im się rozbroić urządzenia, dopóki łotr jest na miejscu, Wade ujawnia się więc, próbując przemówić do Evana. Unika jego ataków, dając Pająkowi szansę na próbę dezaktywacji bomby, Apocalypse jednak zaczyna szarżować na niego, przebijając się z oboma herosami na zewnątrz. Tam Spider-Man zostaje powalony przez Kurta, tego jednak z kolei atakuje Carnage. Sabretooth tymczasem rusza do walki przeciw Summersom, ci jednak stwierdzają, że podczas poprzednich walk Creeda z X-Men, ci powstrzymywali się – teraz jednak nie ma co liczyć na łaskę.

W Latverii Scarlet Witch, widząc, że Magneto i Quicksilver przyszli na pomoc Doomowi, wytyka im, że stanęli po stronie tego, który ją wykorzystał, a gdy Pietro próbuje do niej przemówić, wściekła, Wanda rzuca klątwę na swoją rodzinę – jej efekt jednak odczuwa jedynie Pietro. Widząc to, Wiedźma stwierdza, że zaskoczony Magnus został oszukany i nigdy nie był ich rodzicem, a jedynie czyimś pionkiem. Gdy ten wytyka jej, że zraniła swego brata, ta stwierdza, że to Magnus jest temu winny, przeciągając go na swoją stronę. Powala go, a gdy widzi, że Doctor Doom się teleportuje, przysięga zniszczyć Latverię.

Captain America zjawia się w San Francisco, gdzie Iron Man wyjaśnia, że wydarzenia w Nowym Jorku z dala pachną Stevem Rogersem – i domyśla się, że dawny Kapitan będzie próbował odnaleźć Red Skulla i przywrócić dawny porządek, na co nie zamierza pozwolić. Dlatego zebrał pozostałych "oświeconych" Avengers, którzy zgadzają się co do ich następnego ruchu.

W Nowym Jorku Deadpool próbuje przemówić do Evana, Apocalypse stwierdza jednak, że Genesis był jedynie kłamstwem, które miało ukryć jego prawdziwą naturę. Wade odpiera więc, że chłopak był symbolem tego, że można zwalczyć swoją naturę i stać się lepszym, Apocalypse zaczyna więc go okładać i, urwawszy mu głowę, oświadcza, że jest lepszy – lepszy od ludzi i lepszy od niego. Tymczasem licznik na bombie genetycznej zbliża się do zera...

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers & X-Men: Axis #7 Avengers & X-Men: Axis #7 Avengers & X-Men: Axis #7 Avengers & X-Men: Axis #7 Avengers & X-Men: Axis #7 Avengers & X-Men: Axis #7 Avengers & X-Men: Axis #7 Avengers & X-Men: Axis #7 Avengers & X-Men: Axis #7 Avengers & X-Men: Axis #7 Avengers & X-Men: Axis #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.