Avalon » Serie komiksowe » Avengers & X-Men: Axis » Avengers & X-Men: Axis #8

Avengers & X-Men: Axis #8

Avengers & X-Men: Axis #8

"New World Disorder" - part 2: "Why They Sting"

Postacie
Zapowiedź

TO WŁAŚNIE TO! BITWA TWOICH MARZEŃ - ASTONISHING AVENGERS KONTRA THE UNCANNY X-MEN - O PRZYSZŁOŚĆ NOWEGO JORKU!

Cytat

Carnage: "You do me one favor, Spidey, 'kay...?"

Spider-Man: "Anything."
Carnage: "You build a giant damned memorial in my honor, made out of gold an' jewels an' rhinestones, draped in the confederate flag, right in the middle of bleedin' heart liberal New York City... An' I want it playin' Skynyrd's 'Free Bird' around the clock!"

Streszczenie

W Avengers Tower Spider-Man próbuje rozbroić bombę genetyczną, a gdy finezja nie przynosi skutków, postanawia spróbować siły. Wtedy jednak powstrzymuje go Carnage, pewien, że to też nie jest dobre rozwiązanie. Stwierdziwszy, że pochodzi z rodziny socjopatów i egoistów, Cletus postanawia opleść bombę swoim symbiotem, by zdusić eksplozję – prosi jedynie, by Spider-Man postawił mu gigantyczny złoty posąg pośrodku Nowego Jorku. Ten obiecuje, po czym atakuje stojących na zewnątrz X-Men, a gdy Apocalypse odrzuca go, do akcji wkracza Odinson, który przybył wraz  resztą "oświeconych" Avengers. Widząc, jak jego brat przebija celestiański pancerz przeciwnika Jarnbjornem, Loki prosi Enchantress o pomoc w dokonaniu czegoś bohaterskiego. Tymczasem Absorbing Man powstrzymuje Thora przed zadaniem ostatecznego ciosu, przyjmując przy tym atrybuty topora, a gdy zostaje odrzucony, Thora atakują Summersi. Ich też wyłącza z gry, a wtedy staje przed nim Loki, wytykający mu, że jest teraz jedynie osiłkiem, niegodnym swego własnego młota. Odinson powala go, wtedy jednak Amora rzuca na niego urok – nie miłości jednak, lecz nienawiści. Zaślepiony furią, Thor zaczyna pędzić za Lokim przez portal – prosto na Księżyc.

W Avengers Mansion rozwój sytuacji obserwują Steve i Nomad. Ian stwierdza, że musi dołączyć do walki, Rogers odmawia jednak, stwierdzając, że jeśli ich "Avengers" się nie powiedzie, są jedynymi, którzy będą w stanie zebrać posiłki. Wtedy jednak na miejscu zjawia się Jarvis, który wie, jak zakończyć walkę.

Kluh walczy z Rogue, a gdy do walki dołącza Medusa, gamma-potwora powala Apocalypse. Wtedy jednak zaczyna przemawiać do niego uwięziony Xavier, proszący Evana, by zakończył to szaleństwo. Ten jednak domyśla się prawdy i strzela do telepaty, ujawniając Mystique. Nim jednak zdąży ją zabić, z pomocą przybywa jej Absorbing Man.

W Latverii Scarlet Witch niszczy wszystko wokół, głucha na prośby Quicksilvera i Magneto, którzy próbują przekonać ją, że to, co teraz uczyni, będzie ją prześladować do końca życia. Wtedy jednak na miejscu zjawia się Doctor Doom wraz z Doctorem Voodoo i duchem swego brata – których Victor przywrócił na ten świat, zawierając pakt z diabłem. Niespecjalnie ucieszony faktem, że musi współpracować z Avengers, Daniel wnika w ciało Wandy, opętując ją.

W Nowym Jorku Ian kontaktuje się z ojcem, który wyruszył uwolnić Red Skulla. Transmisję przechwytuje Iron Man, który informuje Captaina America, że telepata nadal znajduje się w Wieży i że Jarvis musiał użyć urządzenia maskującego, by go przed nimi ukryć. Udają się w stronę Avengers Tower, Starka jednak w powietrzu atakuje Storm. Wilson jednak dociera do wieżowca, gdzie odnajduje Skulla niesionego przez Rogersa w jego dawnym egzoszkielecie. Ten każe mu spocząć – inaczej go do tego zmusi.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers & X-Men: Axis #8 Avengers & X-Men: Axis #8 Avengers & X-Men: Axis #8 Avengers & X-Men: Axis #8 Avengers & X-Men: Axis #8 Avengers & X-Men: Axis #8 Avengers & X-Men: Axis #8 Avengers & X-Men: Axis #8 Avengers & X-Men: Axis #8 Avengers & X-Men: Axis #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.