Avalon » Serie komiksowe » Avengers & X-Men: Axis » Avengers & X-Men: Axis #9

Avengers & X-Men: Axis #9

Avengers & X-Men: Axis #9

"New World Disorder" - part 3: "Grinding Halt"

Postacie
Zapowiedź

• Kto przeżyje? Kto umrze? Kto pozostanie zmieniony? Szokująca końcówka, która zmieni podstawy Uniwersum Marvela!
• Stary wróg musi przejąć obowiązki swego największego przeciwnika by uratować życia tych, na których mu najbardziej zależy! 
• Przerażający los X-Mana! Wstrząsający wybór Mściciela! Jeżeli chcesz przeczytać jeden komiks w tym stuleciu - to musi być ten numer!  

Streszczenie

Dawno temu. Wolverine odnajduje Sabretootha stojącego nad mężczyzną, którego zamierza zabić, i próbuje go przekonać, że Xavier może mu pomóc zwalczyć żądzę krwi i wyciągnąć na wierzch jego dobrą stronę. Creed jednak dokonuje dzieła, stwierdzając, że nic takiego się w nim nie kryje.

W Avengers Tower Captain America rzuca się do walki ze Stevem Rogersem, który, mimo egzoszkieletu, szybko zostaje powalony. Stwierdzając, że po raz pierwszy w życiu jest wolny, by dbać o samego siebie, Sam unosi tarczę i odrąbuje nią głowę przeciwnika, okazuje się jednak, że Steve był jedynie iluzją stworzoną przez "White Skulla", który ucieka razem z prawdziwym Rogersem. Spytany, stwierdza, że jeśli sytuacja z Genoshy się powtórzy i uda im się połączyć magię ładu i chaosu, powinien być w stanie transmitować zaklęcie inwersji. Na zewnątrz tymczasem Captain America informuje Iron Mana o ucieczce więźnia, Avengers ruszają więc na ich poszukiwania.

Gdzie indziej Sabretooth pomaga Mystique wstać, gratulując jej walki po stronie dobra, stwierdza jednak, że przegrana jest tylko kwestią czasu. W następnej chwili odnajduje ich Rogue, która powala Creeda i rusza w pogoń za matką, zamierzając zmusić ją do patrzenia, jak zabija Victora. Wtedy jednak na miejscu zjawia się Spider-Man, oplatając mutantkę siecią.

W Avengers Tower Havok próbuje przekonać Wasp, że nie pozwoliłby jej skrzywdzić – bez niej niemożliwym będzie przywrócenie ich córki, Katie. Gdy jednak docierają do pomieszczenia z bombą genetyczną, Janet zauważa strzępy symbiota i domyśla się, że to nie Alex powstrzymał detonację, lecz inwertowani łotrzy, i atakuje męża.

Na zewnątrz Apocalypse rozpacza nad utraconą szansą na uratowanie jego rasy, leżący obok Deadpool – a dokładniej, jego głowa – stwierdza jednak, że nadal może wszystkich uratować, musi jednak zwalczyć efekty Inwersji i nie dopuścić do tego, by White Skull został zabity. Przypomina, że Evan został wychowany przez ludzi, którzy go kochali i którzy nauczyli go, jak zwalczyć zarodek zła, który w nim istniał. Apocalypse protestuje, Wade jest jednak pewien, że gdzieś w głębi Evan nadal istnieje – i każe mu przejąć kontrolę.

Loki pędzi przez starożytne miasto na Księżycu, ścigany przez Odinsona, zapewniającego, że zabije każdego, z którym jego brat się zaprzyjaźnił. Gdy młody bóg dociera do leżącego na powierzchni Księżyca Mjolnira, prosi ojca, by modlił się o to, że naprawdę się on zmienił. Po chwili, gdy Thor oświadcza, że prawda jest taka, że ani on, ani Odin, ani ich matka nigdy go nie kochali i że zawsze był dla nich rozczarowaniem, rzucający się na niego z młotem Loki, bóg gromów, stwierdza, że muszą być więc tym bardziej zawiedzeni, że ich ulubiony syn nie jest godzien własnego młota.

Steve i White Skull docierają do Avengers Mansion, gdzie telepata stwierdza, że Scarlet Witch nie będzie chciała z nimi współpracować, będą musieli więc odnaleźć Doctora Strange'a – który zaginął wraz z innymi herosami. Wtedy jednak na miejscu zjawiają się Avengers, którzy szybko powalają zebranych. Stark dopada do Skulla, zablokowawszy jego telepatię i stwierdzając, że odbuduje swoje Sentinele i sprzeda je wszystkim, którzy będą się obawiać mutantów po wydarzeniach ostatnich dni. Sam dopada tymczasem do Rogersa, okładając go i napawając się swoją wolnością, którą Steve próbuje mu odebrać. Ten więc przypomina, że obowiązku stawiania innych nad sobą nauczył Sama jego ojciec, rozpraszając tym samym nowego Captaina. Tymczasem na miejsce przebija się Apocalypse, który ciska Kluhem w Iron Mana, uwalniając tym samym Skulla. Każe herosom uciekać, obiecując zająć Avengers, na drodze uciekających staje jednak Luke Cage – którym z kolei zajmują się właśnie przybyli Spider-Man i Sabretooth. Bohaterom udaje się dostać do Quinjeta, gdy jednak startują, dociera do nich Stark, który rozbija statek, nie zamierzając dopuścić do odmienienia go. Nim jednak zajmują się Doctor Doom i Magneto, którzy właśnie teleportowali się na miejsce wraz z Quicksilverem, Doctorem Voodoo i opętaną przez jego brata Scarlet Witch. Magnus próbuje zabić Iron Mana, stwierdzając, że nie widzi innego rozwiązania, White Skull przypomina więc, że takie myślenie doprowadziło do powstania Red Onslaughta i prosi starego przyjaciela, by tego nie robił. Mistrz Magnetyzmu zgadza się więc na rzucenie zaklęcia, gdy jednak Skull, Witch i Doom rozpoczynają inkantacje, atakują ich, niezależnie od siebie, Iron Man i Havok. Starka odpycha zaklęciem Drumm, a na Alexa rzuca się Sabretooth. Gdy urok zostaje rzucony, Stark wykorzystuje pole siłowe, które opracował na ten wypadek. Inwersja zostaje transmitowana przez umysł Xaviera do wszystkich dotkniętych, w tym także Asgardczyków na Księżycu – gdy jednak opada kurz, Sabretooth zauważa, że nadal nie czuje żądzy krwi, a to ze względu na fakt, że w ostatniej chwili znajdował się tak blisko Iron Mana. Domyśla się, że w takim razie Havok też nie wrócił do siebie, nim jednak zdąży cokolwiek zrobić, Summers chwyta Wasp i każe jej przenieść ich oboje do Microversum. Gdy znikają, okazuje się, że w zamieszaniu zniknęli Iron Man, Doom i Skull.

Jakiś czas później. Serwisy informacyjne donoszą o odbudowie Nowego Jorku i o fakcie, że tymi, którzy pomogli Apocalypse'owi w przejęciu kontroli nad miastem byli X-Men. Nowe światło na wydarzenia rzuca otrzymany film, nagrany przez grupę łotrów zwącą się Osią Zła. Przewodzący im Carnage stwierdza, że wykorzystali moce Enchantress do poróżnienia Avengers i X-Men, by przejąć kontrolę nad Nowym Jorkiem, a nagranie powstało na wypadek, gdyby ich plan się nie powiódł – nie zamierzają bowiem pozwolić, by kto inny otrzymał za niego kredyt. Kurowany po wydarzeniach Steve wyjaśnia pozostałym herosom, że film był pomysłem odmienionych łotrów, którzy wiedzieli, że to jedyny sposób, by świat nie stracił zaufania do swoich herosów.

Świat powoli wraca do normy. Havok dołącza do swojego brata i jego rewolucji. Stark wraca do San Francisco. Deadpool pomaga Evanowi ukryć się przed służbami porządkowymi. Jak się okazuje, Red Skull zostaje uwięziony przez Doctora Dooma. Rogue ogłasza, że ostatnie wydarzenia pokazują, jak ważne jest, by Avengers i X-Men współpracowali i że Avengers Unity Squad będzie funkcjonować nadal. Spider-Man pracuje nad posągiem Carnage'a. A Sabretooth, uwięziony, pisze list do Wolverine'a, w którym wyjaśnia, że w końcu, spoglądając na swoje życie z nowej perspektywy, rozumie istotę dobra i zła i obiecuje odnaleźć w sobie duszę Logana.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers & X-Men: Axis #9 Avengers & X-Men: Axis #9 Avengers & X-Men: Axis #9 Avengers & X-Men: Axis #9 Avengers & X-Men: Axis #9 Avengers & X-Men: Axis #9 Avengers & X-Men: Axis #9 Avengers & X-Men: Axis #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.