Avalon » Serie komiksowe » AXIS: Revolutions » AXIS: Revolutions #3

AXIS: Revolutions #3

Postacie
Zapowiedź

• W wyniku walki z Red Skullem świat został odwrócony: Herosi stali się źli! Złoczyńcy stali się dobrzy! AXIS REVOLUTIONS pokaże historie tych szokujących przemian...
• She-Hulk łamie prawo!
• Sandman pomaga przyjacielowi... w więzieniu!
• Kitty Pryde rabuje bank??

Streszczenie

Oddział antyterrorystyczny otacza bank, który został zaatakowany przez mutanta – akurat w momencie, w którym na miejscu zjawił się właściciel. Policja nie przebiera w środkach i odnalazłszy cel, snajper oddaje strzał – a choć nie chybia, Kitty Pryde niewiele sobie z tego robi. Następnie dopada do skarbca i otwiera go, po czym wypycha sejf przez ścianę, uwalniając zawartość skrytek. Chwyciwszy co nieco, staje przed grożącą jej pistoletem kasjerką, podjudza ją więc do strzału – a gdy ta pociąga za spust, pociski przenikają przez mutantkę i trafiają właściciela banku, który, jak ujawnia Kitty, potajemnie sponsorował organizacje anty-mutanckie. Żeby narobić kasjerce dodatkowych problemów, "płaci" jej za ten czyn z wykradzionych pieniędzy, po czym kradnie jeden z radiowozów i zaczyna uciekać. Policja tymczasem dowiaduje się, jakie posiada ona moce i decydują się użyć gazu łzawiącego. To jednak nie zatrzymuje mutantki, która w pełnym pędzie uderza w blokadę policyjną, rozbijając "swój" radiowóz – a także jeden z zastawiających jej drogę. Sama jednak, cała i zdrowa, wykorzystuje chaos, by uciec."Castles in the Sand"

Postacie:
* Sandman
* Boss Dixon, Rico Ramone

Nocą. Grupka zamaskowanych osób infiltruje Więzienie Rykera. Wśród nich znajduje się Sandman.

Jakiś czas wcześniej. Widząc w telewizji relację z napadu powstrzymanego przez Absorbing Mana, Flint decyduje się skontaktować ze starymi znajomymi.

Teraz. W więzieniu jego grupa przebija się do środka, zamierzając dostać się do ich starego dona – Bossa Dixona. Nie zauważając, że przez całą drogę Marko ratuje strażników, docierają do jego celi, gdzie przekazują mu urządzenia, które przynieśli, a te zmieniają się w pancerz dla Bossa, który atakuje swojego kompana z celi, Rico Ramone'a. Wtedy jednak rzuca się na niego Sandman – jak się okazuje, Rico należał niegdyś do jego szajki, Flint wiedział jednak, że chłopak nie nadaje się do tego życia. Chłopak trafił do więzienia, chroniąc przed tym losem Marko, w ostatnich miesiącach zaczął jednak ujawniać strażnikom sekrety, Dixon dał się więc zamknąć, by móc go uciszyć. Gdy teraz strażnicy otaczają włamywaczy, bezbronnych po tym, jak piach zatyka ich bronie, Sandman rozrywa pancerz Dixona i ucieka wraz z Rico. Gdy wraca do swego mieszkania, szczęśliwy, że mógł pomóc dobremu człowiekowi, włącza telewizor, z którego dowiaduje się, że jego atak na więzienie doprowadził do ucieczki kilkunastu więźniów.

Autor: S_O

Galeria numeru

AXIS: Revolutions #3 AXIS: Revolutions #3 AXIS: Revolutions #3 AXIS: Revolutions #3 AXIS: Revolutions #3 AXIS: Revolutions #3 AXIS: Revolutions #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.