Avalon » Serie komiksowe » Inhuman » Inhuman #9

Inhuman #9

Inhuman #9

"Ennilux"

Postacie
Zapowiedź

Tie-in do AXIS!
• Przemiana Medusy tworzy z niej całkiem innego władcę Attilan! 
• Czym jest Ennilux Corporation?

Streszczenie

Gdzieś w Turcji Reader i znajdująca się pod jego opieką Xiaoyi zostają otoczeni przez grupkę mężczyzn żądających, by ślepiec przekazał im dziewczynę. Ten wyjaśnia więc, że Nowa Inhumanka kontroluje ciśnienie i nauczyła się korzystać z tej mocy. Ta prezentuje więc swe zdolności, zgniatając ich "czułe miejsca", a gdy jeden z przeciwników okazuje się być kobietą, Reader korzysta z własnych zdolności, by ją powalić. Następnie kontynuują podróż do Enniluxu.

Na Nowym Attilanie odbywa się czuwanie nad ciałem Vinatosa, w którym bierze udział również Ms. Marvel. Bohaterkę przedstawia pozostałym Nowym Inhumanom Elejea, wykurowana po postrzale. Po chwili na miejscu zjawia się Medusa, ubrana w czarną skórę i z włosami ufryzowanymi w bicze, która wyjaśnia zebranym, że tradycyjny pogrzeb na Attilanie odbywał się poprzez ćwiartowanie zmarłych i oferowanie ich ciał sępom, zauważa jednak, że władze Nowego Jorku nie są z tego zadowolone, wrzuca więc trumnę do morza i odchodzi.

W Wenecji Reader prowadzi Xiaoyi do jednej z kamienic, która jest frontem dla Enniluxu – międzynarodowej organizacji i starożytnej rodziny Inhuman. Niewidomy jest pewny, że dziewczyna będzie w tym miejscu bezpieczna i otrzyma najwyższej jakości edukację. Ta jednak zauważa na ścianie symbol, który nosił jeden z ludzi, którzy zaatakowali ich w Turcji, Reader stwierdza więc, że być może była to grupa rekrutująca Nowych Inhuman do organizacji, która po prostu zbytnio się wczuła. Następnie prowadzi ją do starego przywódcy Enniluxu, Capo, zapewniając, że w zwyczaju jest, by nowy członek rodziny z nim porozmawiał.

Na Nowym Attilanie przedstawiciele ONZ pytają Gorgona o zamontowany miotacz, którego nie zauważyli na zdjęciach satelitarnych, Inhuman przypomina więc, że nadal zbierają części swego miasta z Nowego Jorku i integrują z ich nowym miastem te, które jeszcze się do czegokolwiek nadają. Błękitne Hełmy stwierdzają jednak, że nadal będą musieli ich poinformować o broniach, które posiadają, a gdy właśnie przybyła Medusa pyta, co zrobią w przeciwnym wypadku, żołnierz oświadcza, że będą musieli nałożyć na Nowy Attilan embargo – które negatywnie odbije się na mieście uzależnionym od handlu ze światem zewnętrznym by zdobyć podstawowe produkty. Królowa oświadcza więc, że ona sama jest bronią – tak, jak Gorgon i reszta mieszkańców. Każe ludziom wynosić się z jej wyspy.

Ennilux. Xiaoyi zostaje umieszczona na stole operacyjnym i uśpiona, po czym zaczyna być przygotowywana do transferu – jak się okazuje, rodzina od tysiącleci "hodowała" nowych Capo, w ostatnim czasie jednak wszystkie dzieci okazały się zbyt słabe. Sziewczyna ma jednak wszystkie cechy, których poszukują, dlatego umysł Capo zostanie przeniesiony do jej ciała. Podczas rozmowy na temat zapłaty Reader dowiaduje się, co dokładnie czeka jego niedawną podopieczną, znika więc z oczu rozmówcy.

Nowy Attilan. Zebrawszy swoich doradców, Medusa oświadcza, że ma dość ludzi próbujących sprawować nad nimi kontrolę i każe Gorgonowi i Tritonowi przygotować plany wojenne.

Autor: S_O

Galeria numeru

Inhuman #9 Inhuman #9 Inhuman #9 Inhuman #9 Inhuman #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.