Avalon » Serie komiksowe » Loki: Agent of Asgard » Loki: Agent of Asgard #9

Loki: Agent of Asgard #9

Loki: Agent of Asgard #9

"Good Sons Like You..."

Postacie
Zapowiedź

TIE-IN do AXIS!

• Loki, siewca prawdy i sprawiedliwości, kontra Lorelei - knująca siostra szlachetnej Enchantress!
• Kiedyś -- w czasach, o których Loki chciałby zapomnieć -- ta dwójka była sojusznikami. Teraz, Loki musi sporowadzić Lorelei lub umrzeć próbując!
• Zawiera również: złe czyny Thora -- brutalnego Boga Zła!

Streszczenie

Loki pędzi przez starożytne miasto na Księżycu, ścigany przez Odinsona, zastanawiając się, jak doszło do tej sytuacji.

Jakiś czas wcześniej, w Avengers Mansion. Sabretooth informuje Enchantress i Lokiego, że wyruszają do walki za piętnaście minut, a gdy ich zostawia, Amora stwierdza, że mogą nie wrócić z tej bitwy – przedtem chciałaby się więc upewnić, że jej siostra nie będzie się narażać. Ta okrada właśnie pewien bank razem z Sigurdem, gdy więc Loki i Enchantress ją odnajdują, Amora jest bardzo zawiedziona i, choć łamie jej to serce, więzi ich oboje i zabiera do Asgardii – przez co Loki zaczyna ponownie zastanawiać się, co stało się z dobrem już będących w ich sercach, jeśli zło zostało zamienione w dobro. W Asgardii Odin karze złodziei, zamykając ich serca w gęsich jajach – a te z kolei zamierzając ukryć w skrzyni u korzeni drzew na Wyspie Ciszy. Amora stwierdza, że choć jest to ciężka kara, jest ona sprawiedliwa i odchodzi, Wszechojciec zatrzymuje jednak Lokiego i stwierdza, że jego syn się zmienił. Wspomina, że jeszcze nie tak dawno wyglądało na to, że urósł jako osoba, teraz jednak zdradził tych, którzy stanęli u jego boku, gdy nikt inny nie chciał tego zrobić. Stwierdza, że brakuje mu cechy, której jego brat Thor musiał się nauczyć – pokory. A bez tego może się zmieniać, nigdy jednak nie stanie się lepszy.

Księżyc. Loki wspomina, jak po powrocie do Avengers Mansion opracował wraz z Enchantress pewien plan, pamiętając, co usłyszał od Thora na temat Mjolnira, gdy odnalazł go w Las Vegas. Udało mu się odciągnąć go od reszty walczących, a teraz, gdy dociera do leżącego na powierzchni Księżyca Mjolnira, prosi ojca, by modlił się o to, że naprawdę się on zmienił. Po chwili, gdy Thor oświadcza, że prawda jest taka, że ani on, ani Odin, ani ich matka nigdy go nie kochali i że zawsze był dla nich rozczarowaniem, rzucający się na niego z młotem Loki, bóg gromów, stwierdza, że muszą być więc tym bardziej zawiedzeni, że ich ulubiony syn nie jest godzien własnego młota. Widząc to, Odinson rzuca się na brata, wściekle pytając, jakim cudem łotr i nieudacznik stał się godny Mjolnira, ten stwierdza więc, że wie, kim jest, ale stara się stać lepszym, i wytyka mu jego brak pokory. Próbuje przekonać Thora, że nadal może się zmienić, ten jednak uderza go, stwierdzając, że podoba mu się bycie niegodnym. Powstawszy, Loki stwierdza, że być może nie powinni się powstrzymywać i przyznaje, że chce stłuc go jego własnym młotem, gdy jednak na niego pędzi, Thor przyzywa pioruny, którymi uderza przeciwnika. Te nie mają na niego większego wpływu – młot daje mu bowiem moc Thora, w tym i kontrolę nad burzami. To mówiąc, ciska młotem w Odinsona, powalając go, a stanąwszy nad nim pyta, czy teraz przyzna, że jest on bardziej godny i czy zgodzi się sobie pomóc. Wtedy jednak, na Ziemi, rzucone zostaje zaklęcie Inwersji, a Loki wraca do swojej starej natury – tracąc tym samym możliwość podniesienia młota. Co więcej, poczucie winy za śmierć młodego Lokiego, którego ciało przejął, wraca z siłą większą, niż kiedykolwiek. Prosi Thora, by ten przypomniał sobie ich walkę i fakt, że był godny, Odinson stwierdza jednak, że musi to być kolejne jego kłamstwo i odchodzi.

Autor: S_O

Galeria numeru

Loki: Agent of Asgard #9 Loki: Agent of Asgard #9 Loki: Agent of Asgard #9 Loki: Agent of Asgard #9 Loki: Agent of Asgard #9 Loki: Agent of Asgard #9 Loki: Agent of Asgard #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.