Avalon » Serie komiksowe » Nova vol. 5 » Nova vol. 5 #25

Nova vol. 5 #25

Nova vol. 5 #25

"The Super-Saver Club Card"

Postacie
Zapowiedź

TIE-IN do AXIS!
• Powiększony 25 numer i świetny moment na rozpoczęcie przygody z Novą!
• Nadszedł czas zmian dla Sama Alexandra A.K.A. Nova, więc wsiadaj na pokład najszybszego komiksu na rynku!

Cytat

Steve: "You're talking to an old man about wanting to sleep? Deadpool recently called me 'Nap-Tain America'."

Sam: "Heh."
Steve: "Stay away from Deadpool. He's not for kids."

Streszczenie

Sam pozwala się obejrzeć doktor w namiocie szpitalnym postawionym w zrujnowanym Carefree. Jego matka wyjaśnia lekarce, że syn został uderzony gruzem podczas ataku Kluha, a z jego historią jako deskorolkarze nie był to pierwszy wstrząs. Doktor każe mu więc unikać sytuacji, w których mógłby mieć kolejny wypadek i dodaje, że przez jakiś czas będzie się czuł zmęczony, będzie miał też problemy z koncentracją. Gdy wychodzą, pani Alexander zaznacza, że choć jest dumna z syna, będą musieli wyznaczyć jakieś zasady, a rozdający nieopodal nich wodę wolontariusz zgadza się z nią. Rozpoznając go, Sam przedstawia matce Steve'a Rogersa, który prosi Evę o słowo na osobności. Gdy wraca, kobieta życzy synowi miłej podróży, a po chwili były Captain America prowadzi chłopaka do stojącego za miastem Quinjeta.

Gdy docierają do Avengers Mansion, Sam przeprasza, że opuścił go z połowie kryzysu, wyjaśnia jednak, że jego rodzina była w niebezpieczeństwie. Zdaje sobie sprawę z tego, że zostawił Steve'a bez Avengers, ten jednak oświadcza, że Avengers zawsze będą istnieli – a ruszając do walki z Hulkiem Nova udowodnił, że zasłużył na to, by być jednym z nich. Przedstawia go Jarvisowi, po czym, zrobiwszy mu zdjęcie do karty identyfikacyjnej, prowadzi go do pomieszczenia, gdzie komputerowy J.A.R.V.I.S. przeprowadza potrzebne testy. Gdy po jakimś czasie Nova wychodzi z pomieszczenia, czekają na niego zebrani Avengers, gratulując mu osiągnięcia. Po niezręcznej próbie przemowy, Sam otrzymuje swoją kartę – zamaskowaną jako karta stałego klienta. Gdy Spider-Man przymocowuje swój aparat do ściany, Steve i Captain America podkreślają, że Sam znajduje się na razie na cenzurowanym – choć jego działanie ocaliło niezliczone życia, mimo wszystko sprzeciwił się rozkazom, wyruszając przeciwko Kluhowi. Jeśli jednak nie zawiedzie ponownie, może liczyć na pełne członkostwo po osiągnięciu pełnoletniości. Nagle jednak Avengers otrzymują informację o kolejnym kryzysie – opadającym na miasto samolocie. Nova wyrusza razem z nimi, a gdy docierają do niego, Captain Marvel stabilizuje lot pojazdu. Captain America każe towarzyszącemu jej Novie przeciąć kabel dźwigu, na który leci samolot, a gdy ten tak robi, Carol chwyta opadający dźwigar, a sam samolot zostaje schwytany przez Odinsona.

Po jakimś czasie, żegnając Novę, Steve pyta, co zamierza zrobić ze swoim, nadal uszkodzonym, hełmem, ten więc stwierdza, że być może jeden z jego znajomych w kosmosie będzie w stanie go naprawić, Rogers radzi więc skontaktować się z Beastem. Gdy Sam odlatuje, Steve wyraża swoją nadzieję, że chłopak skorzysta ze swojej karty, by wezwać posiłki w przypadku, gdy nie będzie w stanie sobie poradzić z sytuacją – nie zamierza bowiem patrzeć, jak kolejny młodzieniec ginie, próbując być bohaterem.

Mijają kolejne tygodnie. Carefree wraca do normy. Sam unika bycia Novą, przeglądając jedynie zdjęcia zrobione przez Spider-Mana. Jego matka przypomina, że musi strzec swej tajnej tożsamości, ten więc zapewnia, że nie zamierza nikomu jej zdradzać.

Tymczasem, przy wjeździe do miasta, Cletus Kasady pyta o to, gdzie mieszka Sam Alexander. Gdy jego rozmówca zauważa, że pytanie przypadkowych przechodniów jest jedną z najgorszych metod, by kogoś znaleźć, Carnage przybiera swoją prawdziwą formę i atakuje go, zamierzając zostawić Novie wiadomość.

Autor: S_O

Galeria numeru

Nova vol. 5 #25 Nova vol. 5 #25 Nova vol. 5 #25 Nova vol. 5 #25 Nova vol. 5 #25 Nova vol. 5 #25 Nova vol. 5 #25 Nova vol. 5 #25

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.