Avalon » Serie komiksowe » Superior Iron Man » Superior Iron Man #3

Superior Iron Man #3

Superior Iron Man #3

"Man of Vision"

Postacie
Zapowiedź

• Po wydarzeniach z poprzedniego drugiego, MATT MURDOCK mierzy się z niemożliwym wyborem.
• Czy DAREDEVIL sprzeciwi się wizji TONY'EGO STARKA, a może do niej dołączy? 
• Czy nic nie powstrzyma niekończącej się imprezy SUPERIOR IRON MANA? Zaskoczy Cię ten, kto będzie chciał ją zepsuć!

Streszczenie

Matt budzi się w swoim pokoju, widząc po raz pierwszy od lat, Stark zaczyna więc poszukiwać napojów alkoholowych,żeby uczcić okazję. Gdy Matt pyta, co zrobił, Tony wyjaśnia, że zaprogramował dawkę Extremis, by odtworzyła połączenia nerwowe między jego oczami a mózgiem i zmniejszyła zniszczenia w jego siatkówkach. Wszystko to oczywiście jest tymczasowe, jest jednak pewien, że uda im się dojść do porozumienia, które zadowoli ich obu. Murdock wytyka Iron Manowi, że próbuje uzależnić go od siebie tak, jak już to zrobił zresztą miasta i pyta, kto dał mu prawo, by bawić się w boga. Wtedy Tony stwierdza,ze jest najinteligentniejszym człowiekiem na świecie i że przez cały ten czas ograniczał się, by nie frasować kompanów. Innymi słowy – nie bawi się w boga, po prostu przestał bawić się w człowieka.

Gdzie indziej "drugi" Iron Man skanuje Sieć, odkrywając, jak bardzo świat się zmienił od czasu, gdy ostatni raz był aktywny. Pepper stwierdza, że Tony miał rękę w wielu z innowacji, co zdają się potwierdzać wszystkie skupiające się wokół niego notki na portalach społecznościowych. "Iron Man" stwierdza, że nie był na to przygotowany i dodaje, że musi zabsorbować to wszystko.

Iron Man nagle otrzymuje telefon od She-Hulk, która jednak nie zamierza przekonywać Matta do racji Starka – zamiast tego informuje go o ucieczce Teen Abominationa i o tym, że zmierza on do Tony'ego. Ten stwierdza więc, że musi znikać, a gdy DD próbuje go powstrzymać, powala go, oświadczając, że jeśli nie podoba mu się prezent, jego efekty wkrótce miną – a wtedy może dumnie wędrować przez swój mroczny świat. Gdy znika, Matt dzwoni do przyjaciela i prosi o spotkanie.

Teen Abomination atakuje Stark Island – dawniej Alcatraz – rzucając motocyklami Tony'ego w ścigający go śmigłowiec S.H.I.E.L.D.. Iron Man zjawia się jednak w samą porę, by uratować pilotów – których bezceremonialnie wrzuca do zatoki – po czym staje przed łotrem, wyśmiewając jego imię. Ten stwierdza, że jest on niemiły, a po tonie i słownictwie Iron Man domyśla się, że ma do czynienia z dzieciakiem – jak sam przyznaje Abomination, trzynastolatkiem. Tony pyta, czego od niego chce, ten więc przyznaje, że potrzebuje pomocy – nawet bowiem Extremis nie pomogło mu z jego wyglądem. Stark stwierdza więc, że mu pomoże – może nawet na tym skorzystać.

Matt spotyka się z Foggym, który jest zaskoczony nagłym zjawieniem się przyjaciela. Ten przyznaje, że chciał go jedynie zobaczyć. Jego wzrok tymczasem powoli zanika, w końcu z powrotem zostając zastąpiony przez radar.

Autor: S_O

Galeria numeru

Superior Iron Man #3 Superior Iron Man #3 Superior Iron Man #3 Superior Iron Man #3 Superior Iron Man #3 Superior Iron Man #3 Superior Iron Man #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.