Avalon » Serie komiksowe » Nova vol. 5 » Nova vol. 5 #26

Nova vol. 5 #26

Nova vol. 5 #26

"Look What The Bus Dragged In"

Postacie
Zapowiedź

• Cletus Kasady dociera do Carefree!

• Pora na Carnage!

Streszczenie

Gdzieś w kosmosie Jesse Alexander wyjaśnia pozostałym uciekinierom z Chitauri Prime, że aby wszyscy dostali się do domów, muszą dotrzeć na kraniec Wszechświata – do Knowhere.

W Carefree Sam Alexander unika bycia Novą w związku z niedawnym wstrząsem mózgu – co ma pozytywny wpływ na jego życie. W szkole radzi sobie lepiej, a Carrie zaczęła z nim chodzić. Jego lekcje gry w szachy również idą lepiej: jak zauważa jego nauczycielka, zamiast szarżować, zaczął myśleć nad swoimi ruchami, i uczy go, na czym polega roszada. Tymczasem w jadłodajni, w której pracuje jego Eva, zjawia się Cletus Kasady, który atakuje matkę Novy.

Sam odbiera siostrę ze szkoły i zabiera ją dom mieszkania, gdzie otrzymuje telefon od Carrie – informuje go ona o ataku Carnage'a. Tam łotr zaczyna się nudzić czekaniem i postanawia zabić Evę, w ostatniej chwili jednak porywa go Nova. Podczas szamotaniny szaleniec stwierdza, że pamięta, co usłyszał od młodego herosa i odszukał go, ten oświadcza więc, że gdy Carnage przedstawił się jako Cletus, on również podał mu fałszywe imię. Gdy dowiaduje się, że łotr rzeczywiście się tak nazywa, wybucha śmiechem, po czym "kontaktuje się" z Captainem Americą, odmawiając pomocy. To zaskakuje Carnage'a na wystarczająco długo, by Nova mógł go ponownie zaatakować i, nie bez problemu, uderzyć go wiązką energii. Choć jednak Cletus zostaje powalony, symbiot nadal atakuje Sama, który nie może zmusić swego uszkodzonego hełmu do kolejnego uderzenia energią. Gdy na miejscu zjawia się policja, Carnage stwierdza, że jego symbiot musi zregenerować się po ataku energią i nie może martwić się ranami postrzałowymi, ucieka więc. Nova próbuje lecieć za nim, hełm jednak mu na to nie pozwala.

Jakiś czas później. Sam wraca do domu, wyjaśniając matce, że podczas wydarzeń w Nowym Jorku musiał ujawnić łotrowi swe imię, nie myśląc trzeźwo w związku ze wstrząsem. Zapewnia jednak, że ma plan – kobieta będzie musiała mu jednak pomóc.

Następnego dnia Sam udaje się do szkoły, tam jednak odnajduje go Carnage.

Autor: S_O

Galeria numeru

Nova vol. 5 #26 Nova vol. 5 #26 Nova vol. 5 #26 Nova vol. 5 #26 Nova vol. 5 #26 Nova vol. 5 #26

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.