Avalon » Serie komiksowe » Inhuman » Inhuman #12

Inhuman #12

Inhuman #12

"Disunion"

Postacie
Zapowiedź

• Królowa Medusa kontra Król Black Bolt o los Inhumans!

Cytat

Medusa: "You were a king of Attilan... But you destroyed that great city. Attilan is gone. This is New Attilan, a kingdom I built, a kingdom I protect. I am its queen, but you are not its king."

Streszczenie

Na bazarze Nowego Attilanu grupa Nowych Inhuman – Flint, Inferno, Naja i Nur – walczą z oddziałem sił Enniluxu. Udaje im się ich pokonać, wtedy jednak na miejscu zjawia się kolejna eskadra. Przed nimi z kolei ląduje Black Bolt, który pokonuje ich własnoręcznie. Tymczasem na pokładzie okrętu powietrznego Enniluxu Capo, nie zdając sobie sprawy z tego, że jest podsłuchiwany przez Lineage'a, żąda znalezienia Iso, przypominając, że bez niej nie będzie w stanie przenieść swojej świadomości i równie dobrze może być martwy. Wtedy zauważa znajdującego się na zewnątrz Black Bolta, który niepomny na groźby Capo rozbija sterowiec w mieście. Na miejsce tymczasem dociera Medusa. Podczas, gdy Gordo poszukuje czegoś w ruinach, królowa każe oczyścić jeden z poziomów i przygotować go na przyjęcie rannych, każe też wezwać wszystkich dostępnych teleporterów. Wtedy obok niej ląduje jej mąż. Gdy odnajduje ich Gorgon, Medusa prosi o jego przebaczenie, stwierdzając, że nigdy nie powinna była opuszczać miasta, ten jednak zapewnia, że nie musi się tłumaczyć. Następnie zdaje jej raport, stwierdza jednak, że nadal nie wiedzą, czemu Ennilux ich zaatakował. Z wyjaśnieniami przybywa Reader, przypominając, że Medusa zaoferowała azyl dla Nowych Inhuman, i przedstawia im Iso. Ta zostaje przyjęta przez Bolta, a gdy Gorgon rekrutuje ją, Readera i jego psa do pomocy w poszukiwaniu rannych, Medusa prosi męża o słowo na osobności. Razem docierają do sali tronowej, gdy jednak królowa zauważa, że Bolt zasiada na tronie, wpada w szał. Atakując go wytyka, że zniszczył ich miasto i wypuścił na świat Chmurę Terrigenu, po czym zniknął, zmuszając ją do odbudowania ich państwa w pojedynkę. Oświadcza, że choć był królem Attilanu, na Nowym Attilanie nie posiada on żadnej rangi.

Reader żegna się z Iso, która nadal nie przebaczyła mu tego, że "sprzedał" ją Enniluxowi, ten więc próbuje wyjaśnić się po raz ostatni, po czym odchodzi. Do dziewczyny tymczasem podchodzi Elejea, która wyjaśnia, że królowa kazała jej przygotować Nową Inhumankę do życia w ich mieście. Przedstawia jej Inferno i Naję, która zostanie jej współlokatorką na czas aklimatyzacji.

Tymczasem w sali tronowej Medusa kontynuuje, stwierdzając, że jeśli mąż chce odzyskać swój tytuł, musi o niego walczyć – w przeciwnym wypadku każe mu zniknąć. Ten więc niszczy jedno z dwóch tronów i ukłoniwszy się, odlatuje. Zasiawszy na swym tronie, Medusa zaczyna płakać – a widząc to, Lineage stwierdza, że to idealna sytuacja.

Autor: S_O

Galeria numeru

Inhuman #12 Inhuman #12 Inhuman #12 Inhuman #12 Inhuman #12 Inhuman #12 Inhuman #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.