Avalon » Serie komiksowe » Nova vol. 5 » Nova vol. 5 #27

Nova vol. 5 #27

Nova vol. 5 #27

"Mr. Carnage Goes To Carefree"

Postacie
Zapowiedź

• Carnage zna tajną tożsamość Novy - i nie może się doczekać, aby podzielić się tym z całą szkołą, do której chodzi Sam Alexander!
• Co gorsza, hełm Novy nadal nie działa! Kiedy ten dzieciak złapie oddech?!
• Nie dzisiaj, ponieważ niespodziewanie pojawi się Hulk!

Streszczenie

Dyrektor Philbin staje w obronie Sama, a słysząc, że chłopak jest członkiem Avengers, wybucha śmiechem, po czym wskazuje na lecącego przez niebo Novę. Wściekły, łotr powala Philbina i rusza za herosem, a Sam każe wezwać karetkę dla dyrektora, samemu udając się po "pomoc". W umówionym wcześniej miejscu spotyka się z Evą i udającą Novę Kaelynn, przejmując od nich swój hełm, po czym rusza do walki z Carnagem. Ten sieje zniszczenie na ulicach Carefree, a gdy w pobliżu zaczyna wyć syrena alarmowa, po chwili konsternacji niszczy ją. Zauważywszy to, Nova postanawia wystawić go na inne głośne dźwięki. Porywa go w powietrze, po czym – mimo chwilowej utraty mocy – ciska nim w parking, uruchamiając alarmy wszystkich pobliskich samochodów. Następnie zaciąga go na pobliski koncert rockowy, a gdy Cletus zaczyna uciekać, by uchronić symbiot przed ultradźwiękami, heros podąża za nim. W końcu trafiają na autostradę, gdzie Carnage zaczyna ciskać w Novę samochodami, nie zauważa jednak zbliżającej się ciężarówki, która w niego uderza. Nova wykorzystuje sytuację, by pooplatać go barierami ochronnymi, po czym pyta, czemu łotr wybrał go na swój cel. Ten stwierdza więc, że Nova pamięta go z czasów, gdy znajdował się pod działaniem zaklęcia Inwersji – gdy był do głębi dobry. Teraz jednak, gdy jego szalone myśli wróciły, nie chce, by ktokolwiek pamiętał tamtą fazę. Stwierdziwszy, że taka motywacja jest najzwyczajniej w świecie smutna, Nova zabiera łotra do Nowego Jorku, gdzie, po krótkiej rozmowie ze strażnikami, zostawia go pod drzwiami więzienia na Wyspie Rykera.

Jakiś czas później, z powrotem w domu, Sam słyszy od matki, że musi naprawić swój hełm. Radzi mu ona, żeby skontaktował się z jednym z bohaterów-geniuszy, ten więc udaje się do Instytutu Jean Grey, Beast przyznaje jednak, że rozgryzienie zasady działania urządzenia zajęłoby mu tygodnie. Następnym przystankiem Sama jest San Francisco, Iron Man nie zamierza jednak zamienić z nim ani słowa, Nova udaje się więc z powrotem do Nowego Jorku, gdzie kieruje się do Budynku Baxtera. Zamiast Fantastycznej Czwórki jednak zastaje tam Doctora Greena.

Autor: S_O

Galeria numeru

Nova vol. 5 #27 Nova vol. 5 #27 Nova vol. 5 #27 Nova vol. 5 #27 Nova vol. 5 #27 Nova vol. 5 #27

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.