Avalon » Serie komiksowe » All-New X-Men » All-New X-Men #38

All-New X-Men #38

All-New X-Men #38

"Black Vortex" - Chapter 4

Postacie
Zapowiedź

• Kiedy kilku z nich zostaje schwytanych przez złowieszczego Mr. Knife'a, drużyna musi odszyfrować tajemnicę Black Vortex. I to szybko!
• Ale, kiedy galaktyka jest ogarnięta chaosem, nie mają zbyt wielu opcji do wyboru.
• Może mogą wezwać na pomoc ich starego przyjaciela z wojny Petera?

Streszczenie

Beast wyjaśnia, że gdy na Ziemi prymitywne osady wchodzą w kontakt z bardziej zaawansowanymi badaczami, częstokroć widzą w sprowadzanym przez nich rozwoju czarną magię i walczą przeciw nim. Stwierdza, że tak samo dzieje się teraz – nieprzemienieni nie są w stanie zrozumieć, że chcą dla nich jedynie tego, co najlepsze. Razem, trójka odmienionych przez Vortex dochodzi do wniosku, że muszą udowodnić swoje dobre intencje i postanawia odmienić prymitywny świat, nad którym się unoszą. Nim jednak zaczną to robić, zostają zaatakowani i zbombardowani przez okręt Kree. Powaliwszy osłabioną Gamorę, przybyły Ronan odbiera jej Vortex i odlatuje. Trójka postanawia więc odzyskać artefakt i rusza na Halę, zostawiając zniszczoną wioskę prymitywnych kosmitów.

Na księżycu Spartax Storm odnajduje Jean, Star-Lorda, Rocketa i Kitty, uratowanych dzięki mocom tej ostatniej. Gdy zastanawiają się, co mogło stać się z resztą ich drużyn, ci zjawiają się przed nimi, przeteleportowani przez Magik – która zabrała ich w bezpieczne miejsce podczas ataku Knife'a. Jean wyczuwa, że Slaughter Lords nadal znajdują się na księżycu i zbliżają się, poszukując ich, Illyana ukrywa więc wszystkich za pomocą czaru niewidzialności, którego nauczył jej Doctor Strange. Gdy znów są bezpieczni, Star-Lord wzywa swój statek i herosi uciekają w przestrzeń kosmiczną. Gdy trójka odmienionych atakuje Halę, reszta herosów zastanawia się, jaki powinien być ich kolejny krok. Gdy stwierdzają, że potrzebują posiłków, kontaktują się z nimi właśnie przybyli Cyclops i Corsair.

Autor: S_O

Galeria numeru

All-New X-Men #38 All-New X-Men #38 All-New X-Men #38 All-New X-Men #38 All-New X-Men #38 All-New X-Men #38 All-New X-Men #38 All-New X-Men #38 All-New X-Men #38

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.