Avalon » Serie komiksowe » Guardians Of The Galaxy vol. 3 » Guardians Of The Galaxy vol. 3 #24

Guardians Of The Galaxy vol. 3 #24

Guardians Of The Galaxy vol. 3 #24

"Black Vortex" - Chapter 2

Postacie
Zapowiedź

• Z Slaughter Squad na ogonie, X-Men i Guardians of the Galaxy będą musieli wykombinować, gdzie schować łup.
• Jednak nie mają dużych szans. Ich los może leżeć w rękach tajemniczego Black Vortex.
• Czy pokusa nieznanej mocy Black Vortexu nie będzie za duża dla tej bandy nieudaczników?

Streszczenie

Gamora, wzmocniona przez Black Vortex, rusza do walki ze Slaughter Lords, szybko rozstawiając ich po kątach. Reszta herosów postanawia wykorzystać okazję do ewakuacji, Magik teleportuje ich więc na księżyc Spartax. Tam Star-Lord proponuje, by reszta również poddała się mocy artefaktu, Kitty protestuje jednak, stwierdzając, że nie mogą mieć pewności, że moc nie przychodzi z ceną i porównuje Vortex do Phoenix Force. Jej stronę biorą Drax i Storm, a gdy herosi zaczynają się sprzeczać, "starszy" Beast zostaje przetransformowany przez moc artefaktu.

Na Viderdoom, latającej fortecy Knife'a, ten przyjmuje emisariusza Brood, zapewniając, że odzyska Black Vortex i że wypełni obietnicę daną królowej pasożytów. Ebony Maw tymczasem próbuje namówić Thane'a do zabicia J'Sona, zauważając, że pozwolił on, by kontrola nad artefaktem została mu odebrana. Zauważa, że z trzeźwością umysłu, której Szalony Tytan nigdy nie posiadał, syn Thanosa byłby w stanie osiągnąć znacznie więcej, niż jego ojciec, ten jednak stanowczo odmawia.

Odmieniony, Beast spogląda w kosmos, ujawniając, że dzięki Vortexowi znacznie lepiej rozumie działanie Wszechświata. Próbuje namówić pozostałych do skorzystania z mocy artefaktu, zamiast tego jednak X-23 rzuca się nań. Beast powala ją więc wyładowaniem elektrycznym, a gdy na miejscu zjawia się kierujący się wezwaniem na pomoc Nova, Gamora unosi zwierciadło, by pokazać zebranym potencjał, który Vortex pomoże im w uzyskaniu.

Autor: S_O

Galeria numeru

Guardians Of The Galaxy vol. 3 #24 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #24 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #24 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #24 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #24 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #24 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #24 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #24

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.