Avalon » Serie komiksowe » Inhuman » Inhuman #13

Inhuman #13

Inhuman #13

"Lineage"

Postacie
Zapowiedź

• Dobre miejsce dla nowych czytelników, gdzie wszystkie wątki z ostatniego roku Inhuman schodzą się w jedną całość!
• NuHuman są wartościową walutą w nowym porządku świata i ktoś ciężko się stara, aby kontrolować ich przeznaczenie.

Streszczenie

Flint, Naja i Iso, wraz z Gabby i Gorgonem, odwiedzają bar, w którym Dante gra jako perkusista dla zespołu. Gabby stwierdza, że niedługo tak on, jak i ona, będą musieli zrezygnować z odwiedzania klubów – będzie musiała zająć się dzieckiem, a jej brat nie pozwoli jej robić tego samej. Dodaje, że ich rodzina będzie chciała zobaczyć dziecko, dodając, że są z Kolumbii, nie przestraszą się więc kilku dziwolągów.

Nowy Attilan. Lineage stwierdza, że bycie Inhumaninem obraca się wokół zmiany – a jest pewien, że Eldrac, z którym rozmawia, wie coś na ten temat. Zauważa, że on, tak jego pobratymcy, "starzy" Inhumanie, wiedział doskonale, że istnieje szansa na zły wynik Terrigenezy i że oczekuje się, że ci, którzy nie mieli szczęścia, muszą się z tym pogodzić – podczas gdy inni wyglądają jak super modele. Oświadcza, że gdyby to mu się to przydarzyło, chciałby, żeby ktoś z nim rozmawiał – dlatego go odwiedzał. Ujawnia plany, nad którymi pracował i pyta, teleporter jest po jego stronie.

W barze właściciel, na prośbę Dantego, zaprasza na scenę Gorgona, pewien, że nawet, jeśli będzie kiepski jako wokalista, nagranie stanie się wiralnym przebojem. Gdy jednak Inferno zaczyna ponownie grać, nagle staje w płomieniach.

Na Nowym Attilanie Lineage informuje Medusę o tym, czego "niedawno" się dowiedział – o ataku Black Bolta na placówkę naukową Kree [patrz Original Sins #3 – przyp. S_O]. Ujawnia, że kosmici eksperymentowali nad innymi wersjami Terrigenezy, stwierdził więc, że królowa będzie chciała o tym wiedzieć. Medusa postanawia więc zbadać sprawę, wraz z Elejeą, Tritonem, Nurem i samym Lineagem.

Podczas, gdy reszta gości ucieka z baru, Iso rozrzedza powietrze wokół Dantego, by zmniejszyć siłę płomieni, a Flint "wyciąga" spod podłogi kamienie, z których tworzy "zbroję". Chroniony nią jest w stanie dostać się do przyjaciela, którego wyciąga na zewnątrz. Widząc, że nie mają czasu, Gorgon chwyta Inferno i ciska go w kierunku oddalonej od nich o dobry kawałek rzeki.

Medusa i wybrana przez nią grupa udaje się do Eldraca, który teleportuje ich do zniszczonej placówki Kree – wszystkich poza Lineagem. Pozostali zauważają, że Gordona z nimi nie ma, w tym samym momencie zostają jednak zaatakowani przez Lasha i jego Inhuman.

Jakiś czas później Gorgon zagląda do pokoju Lineage'a, pytając, gdzie może być królowa, a wtedy zauważa znajdujący się w posiadaniu Inhumanina Kodeks Terrigenowy. Ten wyjaśnia więc, że Mudusa poprosiła go o zbadanie artefaktu, mając nadzieję, że jego zdolności przyzywania wiedzy swych przodków pozwoli mu odkryć jego sekret. Gorgon zauważa też uwięzionego w kapsule Capo, a gdy do niego podchodzi, Nobili strzela do niego.

Tymczasem. Karnak oświadcza zebranym, że nawet Piekło, w którym się znajdują, ma swój słaby punkt. A on właśnie go znalazł.

Autor: S_O

Galeria numeru

Inhuman #13 Inhuman #13 Inhuman #13 Inhuman #13 Inhuman #13 Inhuman #13 Inhuman #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.