Avalon » Serie komiksowe » Nova vol. 5 Annual » Nova vol. 5 Annual #1

Nova vol. 5 Annual #1

Nova vol. 5 Annual #1

"The Adventures of Doc and Sammy"

Postacie
Zapowiedź

• Nova zwraca się o pomoc do Doc Greena w sprawie popsutego hełmu.
• Misja zabierze ich przez pół uniwersum i postawi w niebezpieczeństwie, którego nawet Hulk nie może uderzyć.

Cytat

Nova: "I guess I can take this off since we're both Avengers."

Doc Green: *gasp* "I can't believe that Nova has been you the whole time!"
Nova: "You know me?"
Doc Green: "No, I've never seen you before."

Streszczenie

Budynek Baxtera. Widząc Hulka, Nova instynktownie atakuje, niezrażony jednak Doc Green przeprasza za ich ostatnie spotkanie [podczas AXIS – przyp. S_O] i wyjaśnia, że znajdował się pod wpływem zaklęcia Inwersji. Gdy spytany Nova wyjaśnia, że poszukuje kogoś, kto mógłby naprawić jego hełm, Zielony oferuje się mu przyjrzeć, a zbadawszy je, oświadcza, że jeden z komponentów hełmu – odpowiedzialny za "wykrywanie" właściciela – jest ciężko uszkodzony, nie można go jednak naprawić na Ziemi, składa się bowiem między innymi z pierwiastków niedostępnych na planecie. Sam stwierdza, że wie, gdzie mogliby znaleźć części zamienne, Hulk prezentuje mu więc statek kosmiczny, którym będzie się mógł tam dostać. Chłopak stwierdza, że nigdy nie pilotował czegoś takiego i prosi początkowo niechętnego Greena, by mu towarzyszył, a ten w końcu się zgadza, czując jednak, że będzie tego żałował.

Jakiś czas później. Gdy statek zbliża się do celu – bunkra-kryjówki Supernovych – hełm zaczyna odbierać wezwanie na pomoc, nova nie jest jednak w stanie wyłapać konkretów. Gdy docierają do bunkra okazuje się, że nie ma tam elementu, którego poszukują, Nova każe więc hełmowi znaleźć sygnał poległego Czarnego Novy, z którego hełmu mogliby skorzystać. Ten tworzy więc holograficzną mapę galaktyki z zaznaczonym światem, a choć prawie od razu ona znika, wystarczy to, by Green rozpoznał planetę, o którą chodzi – Xandar.

Gdy herosi docierają na planetę, Hulk wyjaśnia, że Xandar był siedzibą główną Nova Corps, dopóki nie został zniszczony i że próbował dowiedzieć się o nich jak najwięcej po tym, jak zmierzył się z Novą w Arizonie. Poszukując hełmu trafiają na innych poszukiwaczy, których pytają o czarny hełm, a gdy ci są przerażeni, Sam oferuje im "swój" statek w zamian za odpowiedzi. Kosmici kierują go więc w stronę Grona – który zniewolił nadal żywych Xandarczyków i zmusił ich do przeczesywania ruin w poszukiwaniu skarbów, w tym i kolejnego czarnego hełmu, takiego jak ten, który już posiada. Gdy Doc Green staje przed nim, szybko rozpoznaje w nim Dakkamitę i upewniwszy się, że absorbuje on promieniowanie kosmiczne, odbiera mu hełm i bezceremonialnie wysyła go uderzeniem na orbitę. Gdy poszukiwacze, z którymi rozmawiali, odlatują ich statkiem, Green zabiera się do pracy nad hełmem Novy, po kilku godzinach wręczając mu naprawiony. Przetestowawszy jego sprawność, Nova dziękuje Zielonemu i pyta, na jak długo potrafi on wstrzymać oddech. Nie czekając na odpowiedź, zabiera go w przestrzeń kosmiczną i prosto do Knowhere, gdzie Hulk dziękuje mu za jedyne w swoim rodzaju przeżycie. Z pomocą Cosmo Hulk zostaje przeteleportowany z powrotem na Ziemię – choć dla wyrównania rachunków Nova wysyła go w środek wulkanu. Zbesztany przez psa, Sam wyrusza do domu, w drodze ponownie odbierając wezwanie o pomoc – nie jednak od jego ojca, jak się spodziewał, lecz od Guardians of the Galaxy, którzy potrzebują pomocy w związku z Black Vortexem. Gdy leci we wskazaną stronę, odnajduje Strażników wraz z X-Men stojących wokół artefaktu.

Autor: S_O

Galeria numeru

Nova vol. 5 Annual #1 Nova vol. 5 Annual #1 Nova vol. 5 Annual #1 Nova vol. 5 Annual #1 Nova vol. 5 Annual #1 Nova vol. 5 Annual #1 Nova vol. 5 Annual #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.