Avalon » Serie komiksowe » Ant-Man » Ant-Man #3

Ant-Man #3

Ant-Man #3

Postacie
Zapowiedź

• Ant-Man mierzy się ze swoim śmiertelnym arcywrogiem - TASKMASTEREM!

• Czy naprawdę można go nazwać "arcywrogiem"? Walczyli naprawdę wiele razy. I zdecydowanie za sobą nie przepadają - to oznacza przedrostek "arcy", prawda?
• Za to wszystko odpowiada tajemniczy złoczyńca! To on ukryty jest w cieniu - tajemniczy złoczyńcy zawsze mają złe oświetlenie. Chyba pora wybrać się do Ikei lub coś w tym stylu.

Streszczenie

Doktor Erica Sondheim przebywa na rozmowie kwalifikacyjnej. Jest jedyną osobą która ma odpowiednie doświadczenie do podjęcia pracy. Normalnie by ją odrzuciła już na samym starcie, ale niestety ma dwa pistolety skierowane w jej głowę.

Ant-Man wykonuje zlecenie dla pierwszego klienta. Razem z mrówkami i Grizzlie montuje zabezpieczenia w magazynie… spinaczy do papieru. Lang się tym nie zraża, ponieważ każdy kiedyś zaczynał od drobnych rzeczy. Po pracy nad testowanie drzwi Max udaje się do biura aby sprawdzić raportowanie alarmów, a Scott udaje się na lunch.

Scott odwiedza grającą na perkusji córkę. Nie może jednak znieść wydawanych przez nią dźwięków, więc pomniejsza nadrząd słuchu. Kiedy Cassie pyta o to jak wypadła, Lang odpowiada, że dziewczyna naprawdę wkłada w to wszystko co potrafi i nigdy nie słyszał czegoś takiego. Córka zaprasza więc ojca na wieczorny pokaz talentów w szkole. Wtedy do pokoju wchodzi Peggy, która prosi byłego męża na stronę. Kobieta pyta się, kiedy Scott wraca do Nowego Jorku. Ten próbuje kręcić, ale Rae nie kupuje tego kitu, ponieważ widziała plakat Ant-Man Solutions. Lang jest zadowolony, ponieważ jego reklama działa i wcale nie musiał korzystać z portali społecznościowych. Bohater stara się bronić, że w Miami nie ma żadnego zamieszania z super ludźmi, ale Peggy twierdzi, że Scott je właśnie sprowadził. Lang mimo to przekonuje ją, że Cassie potrzebuje dwójki rodziców, a fakt, że w końcu ma pracę powinien pozytywnie wpłynąć na możliwość widywania córki. Rae stwierdza, że będą musieli jeszcze o tym porozmawiać po wieczornym występie Cassie.

Ant-Man wraca do magazynu aby sprawdzić czy wszystko jest ok. Wtedy włącza się alarm i system zabezpieczeń atakuje Scotta. Okazuje się, że sprawcą zamieszania jest Taskmaster. Lang wita swojego arcywroga, co Tony kwituje śmiechem, ponieważ ich starcia były spowodowane tym, że Masters atakował prawdziwych superbohaterów. Rozpoczyna się walka. Po pewnym czasie Ant-Man zostaje przygwożdżony przez spinacze do podłogi. Taskmaster tłumaczy mu, że to starcie nie było jego celem w Miami. Jednak korzystając z Hench, czyli Ubera dla najemników, dostał zlecenie na przetrzymanie Langa od jakiejś firmy i pokazuje logo Cross Technological Enterprises. Ant-Man przypomina sobie dawne starcie z Darrenem Crossem, które spowodowane było chęcią uratowania Cassie. Tony na odchodne prosi Scotta aby nie rozpowiadał tych głupot o byciu arcywrogami, ponieważ nie chce szkodzić swojej reputacji. Dodaje także, że szkoda mu jego córki, ponieważ wydawała się w porządku.

Cassie kończy koncert. Podchodzi do niej matka. Dziewczyna pyta ją czy widziała tatę, ponieważ ta nie mogła go dojrzeć ze sceny. Peggy tłumaczy, że może nie mógł znaleźć miejsca i się po prostu skurczył. Do Cassie podchodzi koleżanka z zespołu, która zaprasza ją na wypad na miasto. Rae zgadza się na to, jeżeli dziewczyna wróci przed dziesiątą. Kiedy odchodzi od zespołu aby odłożyć perkusję, zza jej pleców wyłania się Crossfire, który ją ogłusza. Dzwoni do Augustine’a, że zaraz ją do niego dostarczy. 

To cieszy młodego Crossa, który przedstawia się Erice. Wtedy Sondheim orientuje się, że to syn Darrena Crossa. Okazuje się, że zadaniem kobiety będzie sprowadzenie Darrena Crossa do świata żywych,

Autor: Undercik

Galeria numeru

Ant-Man #3 Ant-Man #3 Ant-Man #3 Ant-Man #3 Ant-Man #3 Ant-Man #3 Ant-Man #3 Ant-Man #3 Ant-Man #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.