Avalon » Serie komiksowe » Inhuman » Inhuman #14

Inhuman #14

Inhuman #14

Linkages

Postacie
Zapowiedź

• Lienage czai się w tle od początku, czas aby pokazał jakie karty trzyma w ręku.
• Kulminacja pierwszego roku Inhuman - nie przegap tego!

Streszczenie

W Queens znajomy mechanik/wynalazca buduje na zlecenie Lineage'a zrobotyzowane ciało dla Eldraca, który, po raz pierwszy od swej Terrigenezy będąc w stanie się ruszać, wypada z budowli. Inhumanin pozwala mu na to, stwierdzając, że zasłużył na to po wykonaniu zadania.

Gdzieś w Karpatach grupa Medusy walczy z Lashem i jego ludźmi. Mimo, że królowa próbuje go powstrzymać, Nur podłącza swoje nowe pistolety do okularów, utylizując wytwarzaną przez swe oczy energię świetlną i wysyłając potężną wiązkę energii w kierunku przeciwnika.

Na Nowym Attilanie Lineage ujawnia postrzelonemu i sparaliżowanemu Gorgonowi, że nie chce marnować inhumańskich żyć – potrzebują każdego, jeśli mają przeżyć to, co nadchodzi. A żeby zapewnić im jak największą szansę, Lineage zamierza zmienić świat.

W "Piekle" Karnak wskazuje swym kompanom bramę, przez którą będą mogli wrócić do życia. Zdaje sobie sprawę ze straży stojących na drodze oraz z faktu, że brama nie ma klucza ani zamka, zapewnia jednak, że jest w stanie dostrzec jej słaby punkt. Pyta, czy do niego dołączą, ci jednak odmawiają.

Karpaty. Gdy Medusa tłumaczy Nurowi, że moce Lasha polegają na absorpcji energii, ten powstaje i, doładowany jeszcze przez swych kompanów, atakuje grupę królowej. Elejea jednak tworzy między nimi pole siłowe, każąc swej władczyni uciekać. Gdy pozostali są już bezpieczni, Lash absorbuje całą energię, którą są w stanie mu przekazać jego poplecznicy, po czym dezintegruje przeciwniczkę.

Nowy Attilan. Dante nie może zrozumieć, jakim cudem jego moce wymknęły mu się spod kontroli mimo że tak długo nad nimi trenował. Siostra próbuje go pocieszyć, wtedy jednak czuje, że nadeszła pora na poród. Dante próbuje skontaktować się z Gorgonem, a gdy ten nie odbiera, Iso ujawnia, że urządzenia służą też do lokalizacji Inhuman i wyrusza na poszukiwania.

Ten nadal znajduje się w rękach Lineage'a, który wyjaśnia, że jego moce pozwalają na spojrzenie we wspomnienia wszystkich jego przodków – aż do początków Inhuman. Gdy Gorgon zauważa, że wykorzystuje tę wiedzę, by siać zło, Nowy Inhumanin odpiera, że "zło" to pojęcie względne – za przykład podając uwięzionego Capo. Zauważa, że Ennilux, którym przewodzi, potajemnie kształtował rozwój ludzkości, pomagając im nawet wylądować na Księżycu. W zamian co pokolenie przejmował kontrolę nad ciałem jednego ze swych poddanych. Gorgon nie kupuje tego wyjaśnienia, Lineage ujawnia więc też, że Capo miał wystarczająco dużo czasu, by poznać sekrety Kodeksu Inhuman – który okazuje się być czymś znacznie więcej, niż tylko bazą danych. Stwierdza, że sam wkrótce pozna te tajemnice i połyka esencję Capo.

Ten pojawia się w "Piekle" u boku Karnaka. Rozpoznawszy go, wyjaśnia, skąd pochodzi i jak wyglądały jego ostatnie godziny. Gdy Karnak wyjaśnia, że znajdują się w krainie zmarłych Inhuman i że właśnie zamierzał z niego zbiec, Capo dołącza do niego.

W Nowym Attilanie Iso odnajduje Gorgona – w momencie, w którym będący z nim Lineage budzi moc Kodeksu.

Autor: S_O

Galeria numeru

Inhuman #14 Inhuman #14 Inhuman #14 Inhuman #14 Inhuman #14 Inhuman #14 Inhuman #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.