Avalon » Serie komiksowe » Nova vol. 5 » Nova vol. 5 #30

Nova vol. 5 #30

Nova vol. 5 #30

"A Sort of Homecoming" - part 2

Postacie
Zapowiedź

• Po wydarzeniach z "Black Vortex", Nova wraca na Ziemię!

• Ale problemy podążają za nim, przez co ta historia przetestuje Sama bardziej niż cokolwiek wcześniej.

Streszczenie

W pasie asteroid w okolicach starej granicy Imperium Skrullów handlarz dobija targu z Warbringerem, pytając przy okazji, czemu wybrał on na spotkanie to miejsce, ten wyjaśnia więc, że wysyła planetoidy na kurs kolizyjny z Ziemią w ramach odwetu za atak Novy.

Nova podąża za wskazaniami odbiornika, w końcu docierając do okrętu Chitauri, który jednak otwiera do niego ogień. Na pokładzie jednak Jesse każe wstrzymać atak i po chwili ojciec i syn padają sobie w ramiona. Nie mają jednak czasu na świętowanie, okazuje się bowiem, że odnalazł ich też okręt Warbringera. Gdy Chitauri daje zbiegłym szansę na przeżycie, jeśli wrócą na arenę, Sam atakuje go, każąc ojcu uciekać i skontaktować się z "rosyjskim znajomym". Zostaje jednak porażony przez broń przeciwnika, który ujawnia, że wysłał w stronę Ziemi dobrze ponad setkę asteroid. Wściekły, Nova odbiera mu jego lancę i naładowawszy ją swoją własną energią, używa jej do powalenia przeciwnika, po czym unieruchomiwszy jego statek, wyrusza w stronę Ziemi.

Dotarłszy do Układu Słonecznego, odnajduje pierwsze planetoidy mijające Jowisza. Próbuje zatrzymać największą z nich, a choć udaje mu się zmienić jej kurs, uderza ona w inne asteroidy, tworząc tym większe zagrożenie. Podczas, gdy mniejsze meteory płoną w atmosferze Ziemi, Nova zaczyna niszczyć większe, wzywając do pomocy Avengers.

Tymczasem na swoim statku Warbringer zostaje poinformowany, że skradziony statek został odzyskany wraz ze zbiegłymi więźniami. Łotr każe więc wyznaczyć kurs na Ziemię, stwierdzając, że nie wrócą do domu, dopóki nie wypełnią misji.

Autor: S_O

Galeria numeru

Nova vol. 5 #30 Nova vol. 5 #30 Nova vol. 5 #30 Nova vol. 5 #30

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.