Avalon » Serie komiksowe » Nova vol. 5 » Nova vol. 5 #31

Nova vol. 5 #31

Nova vol. 5 #31

"A Sort of Homecoming" - Finale

Postacie
Zapowiedź

• Świat jest zagrożony i to od Novy, Beta Ray Billa, Doc Greena, Strażników Galaktyki i Cosmo zależą jego losy.

• Nie uwierzysz w zakończenie tego numeru!

Streszczenie

Na ziemskiej orbicie Nova próbuje ochronić planetę przed deszczem meteorytów, gdy jednak jeden z nich mija go, zostaje zniszczony przez Beta Ray Billa. Korbinita oferuje swoją pomoc – razem z Rocket Raccoonem, Captain Marvel, Thor i Iron Manem – radząc, by Sam zajął się źródłem problemów. Ten wyrusza więc na poszukiwania Warbringera, którego statek odnajduje już w granicach Układu Słonecznego. Przebija się przez kadłub statku i porywa watażkę, każąc mu dokonać odwrotu, ten jednak stwierdza, że kradnąc ich pieniądze i sprzedając ich tajemnice on i jego ojciec wypowiedzieli wojnę Chitauri, a on upewni się, że Ziemia za to zapłaci. Ujawnia, że jest gotów detonować gwiazdy, byleby pozbyć się planety, z którą walczy, heros wykorzystuje więc pomysł i zaczyna pędzić z Warbringerem w kierunku Słońca, gotów poświęcić się, by uratować swój świat. Każe Warbringerowi odwołać atak, ten jest jednak nieprzejednany. W ostatniej chwili Nova skacze jednak w nadprzestrzeń, a gdy zjawia się po drugiej stronie Słońca odkrywa, że jego przeciwnik odciął ramię, za które był trzymany, by zbiec. Nie wiedząc, gdzie szukać jego ciała, Sam wraca na statek Chitaurich, prezentując im spalone ramię ich przywódcy i domagając się zwrócenia więźniów i zawieszenia broni.

Jakiś czas później. Na Księżycu Sam i Jesse żegnają się z Beta Ray Billem i Rocket Raccoonem, po czym wracają na Ziemię, gdzie chłopak wyjaśnia ojcu, co wydarzyło się podczas jego nieobecności i prezentując mu jego nowe miejsce zamieszkania. Gdy otwiera drzwi, szykująca się do pracy matka prosi go, by zaopiekował się siostrą, gdy jednak widzi męża, pada mu w ramiona.

Wieczorem Sam przeprasza, że stracili stary dom, winiąc siebie, Jesse zapewnia jednak, że doskonale sobie poradził – udało mu się pozostać w szkole, utrzymał ich rodzinę w całości i uratował świat. Zapewnia, że jest z niego dumny i zauważa, że nie zarysował nawet jego hełmu. Słysząc to, Sam zaniemawia, wtedy jednak Eva wzywa ich obu na obiad, stwierdzając, że później mogą omówić to, do kogo hełm należy.

Tymczasem, wiele lat świetlnych dalej, Warbringer budzi się, nadal pokryty ciężkimi poparzeniami, na pokładzie statku Chitauri. Stwierdza, że przeżył, by móc zabić Novę.

Autor: S_O

Galeria numeru

Nova vol. 5 #31 Nova vol. 5 #31 Nova vol. 5 #31 Nova vol. 5 #31 Nova vol. 5 #31 Nova vol. 5 #31 Nova vol. 5 #31

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.