Avalon » Serie komiksowe » Inhuman Annual » Inhuman Annual #1

Inhuman Annual #1

Inhuman Annual #1

"Legacy"

Postacie
Zapowiedź

• Wszystkie zagrożenia z pierwszego roku zmierzają do finału w tym powiększonym Annualu.
• Medusa! Lash! Ennilux! Reader! Lineage!
• Kto pozostanie na nogach zanim Secret Wars rozwali to wszystko o podłogę?

Cytat

Medusa: "Karnak? You are dead! How is this possible?"
Karnak: "I found death to be a deeply flawed experience, my queen."

Streszczenie

Na Nowym Attianie Gorgon każe Iso powstrzymać Lineage'a, ten jednak powala ją mocą Codexu, tymczasowo wyłączając jej moce. Oświadcza, że Capo, po latach badań, w końcu odkrył sekret artefektu, a teraz, gdy on przejął jego wiedzę, także on ją zna. Następnie używa Codexu, by skontaktować się ze wszystkimi Inhumanami na Ziemi – tak starymi, jak i nowymi – i ogłasza, że ci przemienieni przez krążącą po planecie Chmurę nie muszą być posłuszni starej gwardii – mogą robić, co chcą, tak, jak on zrobił to, co chciał, i przejął władzę w Nowym Attilanie. Oświadcza, że coś się zbliża, i że będą musieli się zjednoczyć, by mieć szansę. Razem jednak będą w stanie uratować świat – albo przejąć nad nim kontrolę. Następnie prezentuje moc Codexu, tworząc kopułę wokół Jersey City, wewnątrz której ludzie wpadają w szał i rzucają się na siebie.

Gdzieś w Karpatach Medusa stwierdza, że będą musieli zająć się Lineagem, gdy – i jeśli – wrócą na Nowy Attilan, na razie jednak muszą pokonać siły Lasha. Zauważa, że Elejea poświęciła się i że po jej śmierci ich przeciwnik będzie musiał ponownie się naładować, mają więc szansę, a gdy Nur pyta, czy nie obchodzi jej śmierć służącej, królowa oświadcza, że żałoba będzie musiała poczekać.

W Jersey Kamala, widząc, co się dzieje, domyśla się, że Lineage wybrał jej miasto, bo odrzuciła jego propozycję [patrz Ms. Marvel vol. 3 #15 – przyp. S_O] i każe Lockjawowi sprowadzić pomoc. Ten teleportuje się więc na Nowy Attilan, skąd zabiera czekających przy ambulatorium Flinta, Inferno i Naję, i zabiera ich do miasta, gdzie próbują oni uspokoić tłum.

Gdzie indziej Eldrac stoi nad brzegiem, myśląc nad tym, co zrobił. Otwiera swój portal, ściągając grupę Medusy z Karpat, po czym teleportuje ich w nowe miejsce, następnie odrywając swoją głowę od mechanicznego ciała.

W "Piekle" Capo i Karnak walczą ze strażnikami wrót, a gdy ten drugi powala swojego przeciwnika, dopada do drzwi i, odnalazłszy ich słaby punkt, roztrzaskuje je.

W Jersey jeden z oszalałych zachodzi Inferno od tyłu i odrąbuje jego ramię, to jednak odrasta z czystego "ognia", a Dante stwierdza, że towarzyszące temu uczucie jest "właściwe".

Medusa, Nur i Triton zjawiają się przed Lineagem, który szybko unieruchamia ich za pomocą Codexu. Łotr oświadcza, że choć będzie potrzebował wszystkich Inhuman, by zwalczyć zbliżające się zagrożenie, Medusa przyniesie więcej szkody niż pożytku i postanawia ją usunąć, wtedy jednak z jego ciała eksploduje Karnak. Odzyskawszy Codex, królowa pyta, czy jej nowo odrodzony przyjaciel będzie w stanie powstrzymać chaos wywołany przez Lineage'a, wtedy jednak Iso oświadcza, że widziała, co łotr robił z urządzeniem i może to powtórzyć. Po chwili kopuła nad Jersey znika, a dowiedziawszy się, że jego siostra jest w trakcie połogu, Ms. Marvel wysyła Dantego z powrotem na Nowy Attilan.

Tam tymczasem Karnak wyjaśnia, że po swojej śmierci trafił do miejsca, które uznał z inhumański świat zmarłych, z czasem domyślił się jednak, że żył nadal w ciele Lineage'a jako jeden z jego krewnych. Znalazł jednak sposób, by się uwolnić i zapewnia, że udało mu się dostrzec to, co widział jego "nosiciel". Przeprasza, że zostawił królową bez pomocy, gratuluje jej jednak tego, co udało się jej osiągnąć. Iso tymczasem stwierdza, że choć powstrzymała Lineage'a, nie jest w stanie odwrócić tego, co już się dokonało, zastanawia się więc, czy łotr koniec końców zwyciężył – w końcu ludzie nie będą próbowali odróżnić postaci jego kalibru od reszty. Medusa zapewnia jednak, że dziewczyna daje jej nadzieję – choćby tym, że zalicza siebie w poczet Inhuman.

Tymczasem Dante wita swego siostrzeńca, który chwyta jego palec swoją malutką, niebieską dłonią.

Autor: S_O

Galeria numeru

Inhuman Annual #1 Inhuman Annual #1 Inhuman Annual #1 Inhuman Annual #1 Inhuman Annual #1 Inhuman Annual #1 Inhuman Annual #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.