Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man vol. 3 #18.1 » Amazing Spider-Man vol. 3 #18.1

Amazing Spider-Man vol. 3 #18.1

Amazing Spider-Man vol. 3 #18.1

"Spiral" - part 3

Postacie
Zapowiedź

• Wojna gangów trwa i trzęsie Nowym Jorkiem, kiedy Spider-Man i Wraith robią co w ich mocy, aby ją zatamować.
• Ale metody Wraith i Spider-Mana nie zawsze działają.
• A metoda Spider-Mana zmieni go w gwoździa, którego wbić chce Hammerhead.

Streszczenie

Wieczorem w dzielnicy będącej centrum ostatnich wydarzeń spotykają się gangi Tombstone'a i Hammerheada, gotowe walczyć o wpływy, wtedy jednak na miejscu zjawia się Black Cat. Powala ona przywódców obu oddziałów i proponuje, by zamiast tego oba gangi dołączyły do niej, sugestia zostaje jednak odrzucona. Jak zauważa właśnie przybyły nowy Crime Master, gangi są lojalne swoim przywódcom, Felicia jednak może to wykorzystać – ma szansę przejąć kontrolę nad oboma grupami, jeśli uwolni z więzienia Tombstone'a i Hammerheada, w czym oferuje pomoc swoją i towarzyszących mu Enforcers.

W siedzibie Parker Industries Anna Maria zauważa, że Peter jest zdezorientowany, ten więc wyjaśnia, że jego znajoma zaczęła podejmować brutalne decyzje, zaczyna się więc zastanawiać, czy dobrzy ludzie mogą stać się źli. Anna Maria zauważa więc, że Otto podjął w swoim czasie wiele złych decyzji, ale też wiele dobrych – sama nie wie więc, czy był dobry, czy zły. Wie za to, że znajoma Petera nadal może wybrać jedną ze stron.

Tego wieczora Spider-Man udaje się na posterunek, w zaułku nieopodal zauważa jednak Yuri rozmawiającą z Mr. Negativem. Rzuca się na łotra, który jednak znika w cieniach, a gdy próbuje wygarnąć policjantce, że daje się ona kontrolować, ta stwierdza, że nie mają na to czasu – muszą powstrzymać atak na więzienie. Wkrótce później docierają na Wyspę Rykera, gdzie wdają się w walkę z Black Cat i Enforcers. Gdy grupa łotrów się rozdziela, Spidey rusza za Felicią, mając nadzieję, że Wraith nie zrobi czegoś, czego będzie potem żałować. Ta szybko powala Enforcers, wykorzystując gaz przerażający, zajmując się nimi jednak wpada do ambulatorium, gdzie odnajduje sędziego Howella w stanie krytycznym po tym, jak współwięzień wbił mu nóż pod żebro.

Spider-Man tymczasem słyszy syreny zbliżających się radiowozów, przestaje więc walczyć z Black Cat i prosi ją, by uciekała, dodając, że nadal mu na niej zależy i że nadal wierzy, że jest ona dobrą osobą, która podjęła złe decyzje. Oświadczając, że niczego to nie zmienia, Hardy znika, wtedy jednak Pająk słyszy wystrzał – a gdy dociera do miejsca, z którego dobiegł, odkrywa postrzelonego Tombstone'a i trzymającą nadal dymiący pistolet Wraith.

Autor: S_O

Galeria numeru

Amazing Spider-Man vol. 3 #18.1 Amazing Spider-Man vol. 3 #18.1 Amazing Spider-Man vol. 3 #18.1 Amazing Spider-Man vol. 3 #18.1 Amazing Spider-Man vol. 3 #18.1 Amazing Spider-Man vol. 3 #18.1 Amazing Spider-Man vol. 3 #18.1 Amazing Spider-Man vol. 3 #18.1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.